Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok tényleg hisztise...

Mit gondoltok tényleg hisztisebbek a mai gyerekek? Sok embertől ezt hallom. Vajon van alapja?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, és pár hónapja tart a 'hátrafeszítem magam, kiabálok' időszak, ha rászólok/elveszem ahol nem szabad lenni, vagy piszkál tiltott dolgot. Nekem ez teljesen természetes. Ahogy növekszik az akarata, úgy próbál az enyémnek ellenszegülni.Nem is vészes, abszolút kezelhető, és tudom, hogy lesz ez még rosszabb is... Régen ez másképp volt? Én nem gondolnám. Magamat igen következetes, kissé szigorú szülőnek tartom, kevés, de betonbiztos tiltólistás dologgal.

Kissé hangos család vagyunk, talán ezért hangoskodik ő is. (Nem kiabálásra gondolok...)

Szóval. Nagyanyáink/anyáink idejében kevésbé voltak akaratosak a gyerekek? Mert szinte a fejemhez vágják, hogy az én hibám, és a modern nevelési elveimé. (Pedig nem is tudják, hogy mit csinálok a mindennapokban, hanem a pillanatnyi helyzetre vetítik a gondolatmenetüket.)


2016. máj. 26. 21:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A kérdés alapvetően nem a verésről szólt. Hisztiző gyereket hiba bántani azért mert nem tudja kezelni a csalódottságát.

Mikor 1 évesen nem volt egyéb szórakozása a hajunk röhögve ráncigálásánál, akkor én finoman, de úgy hogy azért érezze visszahúztam neki. 2 évesen a nyálával játszott, hiába szóltam rá, leköpött, akkor nagyon rászóltam és röhögve leköpött mégegyszer. Akkor kapott egy pofont. Nem vagyok ezekre büszke, de semmilyen észérvvel nem tudtam megértetni vele, hogy amit csinál az rossz. Szóval van olyan helyzet amikor el tudom képzelni.

Azért viszont viszont soha nem bántanám, mert az egész lakótelep hallja hogy még csúzdázni akar. Baromi kellemetlen, de nem érdekel a leskelődő nénike véleménye. Szerintem ez nem rossz viselkedés. Egyszerűen éretlen viselkedés. És tényleg kinövi, mert már nagyon ritkán fordul elő.

2016. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es,itt az a probléma,hogy te se tudod kezelni a haragodat/dühödet.

Egy 2 éves nyilván nem fog hallgatni az ész érvekre,ilyenkor kell leültetni 5 perce büntibe,vagy beküldeni a szobájába.

De az szerintem nem fér bele,hogy egy 2 éves gyereket pofon csapsz gyakorlatilag a semmiért(ha egy 18 éves tiniről lenne szó,akkor azt mondom,hogy talán még belefér,de egy tini nyilván felfogja,hogy ez nem játék,hanem egy igen erőteljes gesztus)

2016. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

És arra hallgat,hogy leülteted a sarokba?Ugyanúgy megérti a fenyítést is.

Nem hülye,csak kicsi.

Az a bajom a libsi neveléssel,hogy amióta divat,sokkal több neveletlen,tiszteletlen,idegbeteg kölyök van.

2016. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Természetesen nem hülye a gyerek,de máshogy jár az agya,amíg kicsi.

És igen megérti azt,hogy azért kell x ideig ülve maradni,mert rosszat csinált.

Nyilván azt is megérti,ha adnak neki egy pofont,mert remélhetőleg nem mazochista a gyerek,hogy élvezze a fájdalmat,de miért jó mindent agresszióval megoldani?

Nálatok a párod is pofon vág ha valamit rosszul csinálsz?


Tapasztalatom szerint pedig azért neveletlen stb a gyerek,mert anyuka(aki még az előző nevelési rendszerben nőtt fel)lusta vele foglalkozni és ha a tévén nevelünk fel egy gyereket ez lesz az eredménye.

2016. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Most jutott eszembe, hogy a régi háztartásokban mennyi tilos dolog volt egy totyogónak? Kés, villa, olló.. mint a mondókában. És most tele a lakás csábító, tilos holmikkal...

Hova vitték a picit?

A szomszédba, a nagyihoz, ahol ugyanaz volt a szabály.

Most hányféle helyet, hányféle alkalmazkodást kellene tudnia? Bolt, rendelő, tömegközlekedés, játszótér...

2016. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ma kiakadt a nagyanyja, hogy nem lehet a gyerektől rendesen skypolni. Én tutira nem zavartam meg egy ilyen beszélgetést sem, mert kb 8 lehettem, mikor bekötötték a vezetékes telefont. :D
2016. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kevésbé voltak akaratosak a gyerekek régebben. Mert mindenki hasonló elveket vallott a gyereknevelésben, és hasonlóan reagáltak amikor a gyerek csinált valamit. Ha mondjuk hisztizett, erősen rászóltak, vagy rákiabáltak, hogy hagyd abba. És nem volt egyvalaki, aki sajnálta vagy csúnyán nézett az anyjára, hogy adja már oda neki amiért hisztizik.


Én amíg felnőttem, egy gyerekre emlékszem, aki harapott, nem volt több.


Amikor meg egy gyerek kérések ellenére csak csinálja, amit nem lenne szabad, akkor általában van egy felnőtt, a háttérben, akin látszik, hogy mosolyog, vagy visszafojtja, mert jaj, de aranyos a gyerek.


A gyerekek szerintem sokkal többet értenek maguk körül, mint mi gondolnánk. Csak nem tudják kifejezni, elmondani.


Manapság, én nem hallom, hogy hallgass anyukádra, vagy fogadj szót. Azt se, amikor elköszönnek a gyerektől, hogy azt mondanák, hogy "légy jó". Inkább azt mondják, hogy "érezd jól magad".

Talán itt lehet megfogni a különbséget, nem?

2016. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!