Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák, akik hasonló helyzetb...

Anyukák, akik hasonló helyzetben voltak?

Figyelt kérdés

Sokáig egyedül neveltem a fiam, illetve a nagyszülőkkel. Majd belépett az életünkbe a párom. A fiam 6 éves volt ekkor. A kezdeti "lelkesedés" után, valahogy nem tudott, és a mai napig nem tud mit kezdeni a párom a fiammal. A közös érdeklődés hiánya nehezíti a helyzetet, vagyis párom próbálta horgászni vinni magával, de a fiamat nem kötötte le. A páromat a sz.gépes játékok érdeklik, de a gyerek keveset játszhat...így ez se lett közös pont.

A fiamat érdekli a foci, a páromat nem...

szóval, úgy érzem, sehogy nem tudom őket közelebb hozni egymáshoz. Ha beszélnek, akkor ilyen kérdez-felelek van....vagy kioktatás a páromtól. Ha rajzol valamit neki a fiam, akkor egy köszivel elintézi... a közös társas, vagy kártya játékban sem nagyon vesz részt a párom....inkább elvan egyedül, magában. Neki nincs gyereke egyébként.

Röviden ez a helyzet.

Ami aggaszt, nem közeledik a gyerekhez, mégis elvárja, hogy jó és szófogadó legyen, hallgasson rá .... és még ő van megsértődve, ha nem hallgat rá a fiam... , és nem akar a bizalmába férkőzni sem.... nem akarja megismerni az érzéseit, a gondolatait, a helyzetünkhöz való viszonyát sem. Pedig egy 9 éves gyerek már el tudja mondani mit érez, mi zavarja, mire vágyik.... próbálok "közvetítő" lenni...összehozni beszélgetéseket, ahol legalább én próbálom kideríteni, mi a problémájuk egymással (ha van)...de a párom kitér inkább a dolgok elől, a fiam pedig azt mondja, amit szerinte hallani akarunk. (szereti a párom, semmi baj nincs vele)


Hogy lehetne javítani ezen a helyzeten?

Mivel tudnék ráhatni?

Tudom sose fogja feltétel nélkül szeretni, nem is várom ezt, de a fene nagy fegyelmezés mellett, akkor mért hangoztatja azt, hogy jó gyerek nincs? tegnap is az összes közelébe kerülő gyereket próbálta kioktatni a párom (egy baráti összejövetelen voltunk 6-7 gyerekkel)


bocsi hogy hosszú lett!



2016. jún. 6. 09:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem akarlak elkeseríteni, de az esetek többségében a gyerekes anyák pont az ilyen dolgok miatt nem találnak hosszabb távon párt maguknak. A férfiak nehezen tolerálják mások gyerekét, és elvárják a feltétlen alázatot, amit viszont nem érdemeltek ki.

Nekem elváltak a szüleim, és már van gyerekem is, így látom mind a két oldalt. Én sem akartam elfogadni a mostohaapámat, eleinte próbált közeledni, aztán feladta. Ha vita volt, anyám mindig mellé állt. Emiatt anyuval fagyos a viszonyunk. Igaz, én akkor már idősebb voltam, 13 éves, aztán hamarosan kollégiumba mentem, alig voltam otthon. Amikor meg befejeztem az iskolát, már beláttam, hogy anyunak is kell egy társ. Ő viszont a mai napig nem "bocsájtott" meg nekem, soha nem fogom megérteni, hogy mégis mit is várt egy 13 éves gyerektől.


Anyukámnak nem ment rá a viszonya a párjával, cserében velem nem valami fényes a viszonya. Szóval szerintem mérlegelni kell, hogy melyik a fontosabb. A gyerek nem fogja elfogadni, és ahogy írtad, a párod meg nem fog hozzá közeledni. Akkor legalább azt próbáld megértetni vele, hogy tartsák egymást kölcsönösen tiszteletben, és ha valami baja van a gyerekkel, előbb neked szóljon. Ne próbálja meg ő nevelni, mert a gyerek nem fogja elfogadni.

2016. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Friss esemény: párom a fiamnak adott először a jégkrémből :) pedig előtte még azt is megkérdőjelezte, hogy kell e neki édesség :O

ez nagy szó nála.... és egy kicsit többet érdeklődik felőle, vagyis nem tőlem, hanem a gyerkőctől kérdez :)

2016. jún. 10. 08:02
 13/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem mindenképpen az a járható út, ha egy baráti viszony próbál kialakítani vele, a nevelését meg rád hagyja.
2016. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!