Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki hasonló helyzetben? 2...

Valaki hasonló helyzetben? 2 éves fiam nem beszél, voltunk vizsgálaton.

Figyelt kérdés
2 éves fiammal voltunk vizsgálaton. Egyenetlen pszichomotoros fejlődés a beszéd elmaradásával- diagnózist kapott. Heti 3 óra fejlesztést írtak ki neki. Van valaki hasonló helyzetben? Hogy fejlődik a gyerkőc, mire számíthatunk?
2015. ápr. 19. 13:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Az én fiam 2 év 4 hósan kezdett el beszélni. Eszembe nem jutott orvoshoz szaladgálni vele. 3 éves koráig joga van hallgatni
2015. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Pont ma 2 éves a fiam.

Kb 6 db szó a szókészlet.

Nem gondolom, hogy aggódnom kéne, eszembe sem jutott kivizsgáltatni emiatt.

Pénteken voltunk védőnőnél, és mivel minden más rendben van, még ő is azt mondta, hogy majd egyszer beindul. Azt veszem ccsak észre, hogy elkezd beszélni.

Csanába is most szoktatom, 10 éve működik, sok gyerek megfordult már ott, és ott sem mondta a vezető, hogy bármi gond lenne.


Nem értem, ha 3 évesen nem beszél, ok, hogy kivizsgáltatod, de 2 évesen? Nagyon sokan később kezdenek.

2015. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Más probléma is van a fiamnak. Fejletlen az idegrendszere, türelmetlen.
2015. ápr. 19. 13:58
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A türelem és kitartás az én fiamnak sem erőssége...
2015. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kislányom nem beszélt 2 éves koráig egyáltalán. Nem vittem sehova - Utólag már bánom. Védőnő, doktornő azt mondta minden oké.


3 éves múlt 2 hónappal mikor kezdte az ovit. Novemberbe felmérte az ovi logopédusa és 2 Hetente fél-egy órát foglalkozott vele. Megvettünk egy könyvet, amiből "tanultak" és minden foglalkozás után leírta a logopédus, hogy mit gyakaroljunk otthon. Júniusig járt és teljesen behozta a lemaradást. Középsőben már nem is foglalkozik vele a logopédus

2015. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

5. vagyok, csak elküldtem véletlenül.


Tehát már nem foglalkozik vele a logopédus, mert már csak az életkori beszédhiba maradt meg.

2015. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek 3,5éves a gyereke, egy csomó vizsgálaton voltak,most azt csinálják,hogy visszafejlesztik babakorra (mozgás)és úgy építik fel újra. Kiderült,hogy renyhék a száj körüli izmai is ezért van szinte mindig nyitva a szája.
2015. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tsmt tornára, logopédiára és gyógypedagógiai fejlesztésre kell járnunk.
2015. ápr. 19. 14:18
 9/22 anonim ***** válasza:

A tsmt torna nagyon király. Nekem is kellett gyerekkoromban, a mai napig emlékszem néhány mondókára és arra is, hogy mit kellett közben csinálni. :)

Látványos (jobban mondva hallható) javulást lehet vele elérni viszonylag rövid idő alatt.


24/L

2015. ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
7es vagyok barátnőmék is tsm tornára jár.
2015. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!