Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Írnátok ADHD- s gyermeknek menüt?

Írnátok ADHD- s gyermeknek menüt?

Figyelt kérdés
Az egyik rokon kisfiú az. Hamarosan jönnek látogatóba. Milyen édesítőt használhatok? Sztívia? Olvastam, hogy gyümölcs és jó minőségű hús (hal, csirke) mehet. Köretnek mit készíthetek? Esetleg süteményreceptet tudnátok írni? Házilag készítek cukormentes rostos üdítőt frissen azt ihat? Válaszaitokat köszönöm!

2016. jún. 17. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ehet. Nyilván az édesség jobban felpörgeti. De ha ennyire figyelmes vagy, ami nagyon értékelendő, kerülöd a cukrot, ételszinezéket, tartósítót. Aminek te utánaolvastál hosszú távú táplálkozási tanácsok. egy étkezés nem jelent semmit, egyedül az édesség, amitől beindulhat :) De le a kalappal, hogy ilyen figyelmes vagy! Ismim ADHD-s gyerekét tömi minden sz@arral, pedig az a sajátja!
2016. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Párom rokona a kisfiú. Elmesélte, hogy egy szülinapozás alkalmával "sima" torták kerültek asztalra, amiből ő is evett és elszabadult a pokol. A kicsi szülei persze fogták a gyereküket és inkább haza mentek.

Most is sok gyerek lesz és azt szeretném, ha ez alkalommal Ő is "normális"(bocsánat, nem megkülönböztetésként írtam, szerintem normálisak csak máshogy kell etetni őket) kisgyermeknek érezné magát és mellette ne kelljen attól rettegni a szülőknek, hogy a gyerek miből ehet. Ezért gondoltam olyan menüt készítek, amit megehet, ugyanakkor minden kisgyerek szeret. Szívesen fogyasztják.:)

2016. jún. 17. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ADHDsnál így is úgy is elfog szabadulni a pokol kissé, ha izgatott lesz. Nem csak a kaján múlik. Természetes, hogy a gyors felszívódó szénhidrátok nagyot löknek rajta, de egy átlag gyereken is. Nemhiába tömik magukat a sportolók verseny előtt édességgel.

Olyat készíts amiben alig van cukor. Ezzel már segítesz. De az izgalom, a többi gyerek, az új helyzet minden hiperakítvot felpörget. Még az arra hajlamos "átlagot" is.

2016. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a fehércukrot és a fehérlisztet kerülöd, akkor rossz már nem lehet. Lassú felszívódású szénhidrátot adj neki. Zokat a kajákat kéne kerülni, amik hirtelen megemelik a vércukorszintet.


Hoppá, most látom,hogy mikor írtad ki a kérdést, azóta már biztos el us mentek :)

2016. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a GAPS diétát,sokat fog segíteni.
2016. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!