Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam (5 eves) allandoan az...

Kisfiam (5 eves) allandoan az agar. Io jatekkal szeretne jatszani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen megvaltozott a fiam, azota csunyan beszel velem, csakis ejjel nappal ezzel a szamitogepes online jatekkal akar jatszani. Ugyes is benne, sokszor volt elso, imadja. De mielott es miutan jatszik nem lehet vele birni. Most hogy 3 napja nem jatszhatott vele, nehez vele. Mi a jo? Tiltani a jatekot, vagy motivaciokent hasznalni? En ugy kepzeltem el, hogy 1 orat naponta jatszhat a szamitogeppel, de ha ennyire megzavarodik tole (csak ettol az egy jatektol), akkor inkabb nem. Szoval fuggo lett ettol a jatektol. Mit csinaljak?
2016. jún. 17. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Azt hiszem ott lett elrontva, hogy nem jutalmazási eszközként engedted a játékot. Talán Téged is- bocs ha rosszul gondolom- lenyűgözött az, hogy eredményes benne. Azt biztos ne csináld, hogy akarata érvényesüljön, magyarán, hogy ne viselkedjen rosszul- agresszívan- engeded a játékot. Kicsi ő még ahhoz, hogy ő diktáljon. Napi 1 óra bőven elég, valamit valamiért elvvel szerintem helyrehozható. Remélem eredményes leszel:)
2016. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem azt a játékot, de épp a napokban olvastam egy cikket, hogyan lehet a tabletfüggő gyereket leszoktatni. A lényeg, hogy nem szabad hirtelen megtiltani, a lényeg a fokozatosság, Ha eddig 1 órát játszhatott, akkor ezentúl csak 50 perc legyen (és szigorúan betartva) és fokozatosan csökkentve a mennyiséget.

Közben esetleg próbálj neki más, korának jobban megfelelő játékokat felajánlani. (az én négyévesem pl. a 100 doors játékot szereti, ez egy logikai játék).

Az is épp a kezedre játszik, hogy most a nyáron sokkal több lehetőség van a szabadban játszani.

2016. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az a játék súlyosan addiktív!

én is rá voltam kattanva egy darabig.


amikor a gyerekem nagyon rákattant a gépen egy játékra, és nem lehetett bírni vele, egyszerűen kikapcsoltam a gépet. nem a játékot, hanem az egész gépet. pár nap hiszti után rájött, hogy mostantól otthon nincs gépezés.

igaz, azóta a mamákat boldogítja ezzel, de ha ők hagyják, akkor tűrjék hisztit is. pontosan tudja, hogy otthon nem ülhet a gép elé.

2016. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen nagyon is fuggo tole az ember. Nekem is tetszik a jatek, de nekem nem problema nem jatszani vele. Es tenyleg nem motivaciokent adtam az 1 orat, de azert elotte osszepakoltattam veluk a szobajat meg meg par dolgot. Eddig eltuntettuk a leptopot, de most mar rajott arra, hogy a telefonomon is tud vele jatszani agar.io-t. Jelszot megvaltoztattam, a laptopon, a telefonrol meg leszedem a jatekot. Az megsem megoldas, hogy ezentul nekem nem lesz se laptopom sem telefonom.
2016. jún. 17. 11:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

de, megoldás. ha azt akarod, hogy ne játsszon, akkor az ő jelenlétében te se használd játékra, szórakozásra a telefont/laptopot.

kicsit olyan, mintha majszolnád előtte a csokit úgy, hogy ő csak nézheti.

2016. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat, mind hasznos!
2016. jún. 17. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok túl maradi, de a fiam 7 éves (eddig ovis volt, most meg elsőbe), nincs laptopja/tablete/telefonja, de van helyette legója, ceruzája, színezője, foglalkoztatója meg egy csomó egyéb játéka.

Egyszer várni kellett sokat, 5 éves korában, akkor a kezébe adtam az angry birds játékot a telefonon. Akkor kicsit rákattant és sűrűn kérte, de mindig csak keveset játszhatott vele, és egyre ritkábban engedtem neki, le is szokott róla néhány hét alatt.

Tudja, hogy nem nyúlhat a mobiltelefonokhoz meg a laptophoz, mert azzal apa meg én dolgozunk, és ezzel nincs is baja.

Szerintem egy 5 éves már elég nagy hozzá, hogy megértse, hogy most csak ennyit vagy annyit játszhat, vagy pedig csináljon mást is.

2016. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony teljesen leállítanám mindenféle laptopon vagy telefonon játszható játékról. Az én ötévesemnek azt sem engedem, hogy a laptopomon mesét nézzen, mert egy időben megengedtem neki, és utána állandóan azt követelte. Ráadásul ha elkezdte nézni, amikor vége lett, feljött egy csomó hasonló mese, és nem akarta abbahagyni, egyik után jött volna a másik. Úgyhogy ennek véget vetettem, csak tévén vagy DVD-ről nézhet neki való meséket. Jó ideig nem is kapcsoltam be a laptopomat, amikor ébren volt, hogy ne jusson eszébe, és szépen lassan le is szokott róla.

Lehet, hogy én maradi vagyok, de úgy érzem, nincs még szüksége egy ovis gyereknek számítógépes játékokra. Nem tesz jót az idegrendszerének, függőséget okoz. Annyi más hasznosabb tevékenység van.

2016. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hetessel vagyok egy véleményem, 7,5 éves lányom nem számítógépezik egyáltalán, tabletünk sincsen. Nyilván ez nem lesz mindig így, de hiszem, hogy minél később, annál jobb. Ötévest nem engednék számítógép előtt ülni. Tudom, hogy merev vagyok, de nem tehetek mást, mint amit jónak látok.


ESetedben napi MAXIMUM 30 percre szorítanám vissza a játékot, utána elvenném a gépet és elzárnám, ha tényleg addiktív játékról van szó. Felhúznám a csörgőórát, hogy a gyerek is lássa, mennyi ideje van hátra még "játszani". Eleinte biztos lesz ordítás rendesen, de majd megszokja. Jobbat nem tudok.

2016. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te megengeded az 5 éves gyermekednek, hogy napi 1 órát számítógépezzen???? :O Ne haragudj, de erre nem találok szavakat! Nem rossz játék az Agar.io, de nagyon nem ebben a korban kell elkezdeni, mert függőséget okoz, és ennek láthatod az eredményét. Én 16 évesen megzavarodok ettől a játéktól, nemhogy egy 5 éves gyerek órákat játsszon vele... Miért nem lehet megtanítani, hogy olyan dolgokra használja a gépet, ami az ő korának való?? Sajnos a 4 éves húgom is képes órákat gépezni, de ő legtöbbször mesét néz, meg zenét hallgat rajta, játszani is csak az egyszervolt.hu-n szokott. Erre kéne használnia a gépet a te gyerekednek is.
2016. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!