Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretne állandóan...

Miért szeretne állandóan kézben lenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi van a kislányommal. 18 hónapos. A napokban egyre többször szeretné, ha felvenném, dajkálnám.

Tegnap szinte egész nap kézben volt, ha letettem akkor nyöszörgött, jött utánam és nyújtotta a kis kezét, hogy vegyem fel. Nem tudom, hogy ez miért van, eddig ilyet sosem csinált.

Ha a kezünkben van (apához is ugyanúgy bújik és kéri, hogy vegye fel) akkor teljesen nyugodt lesz, a vállunkra hajtja a fejét. Még beszélni nem tud, csak annyit mondd, hogy "nem", "aja" (anya), meg az apát próbálgatja. Nagyjából ezekből tudunk tájékozódni, na meg a tetteiből.


Ez mitől lehet? Nektek is csinált ilyet a gyermeketek? Mit tegyek?



2012. márc. 3. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
szeparácio szorongás
2012. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ezt a szeparációs szorongást mi válthatja ki?
2012. márc. 3. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, szeparációs szorongás. Ez egy természetes dolog, minden baba átesik ezen (csak van, amelyiknél nem annyira látványos a dolog). 2-szer szokott előjönni, először 8-9 hónapos korban, utána pedig másfél éves kor körül. Amit tudsz tenni: ha kéri, akkor felveszed. Ne aggódj, el fog múlni. :)
2012. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindig kéri. Ha leteszem a hozzám közel lévő székre és elsétálok mondjuk, hogy felrakjam a tűzre a levest, akkor egyből nyöszörög vagy sír.

Most éppen úgy tudtuk ezt megoldani, hogy amíg én csinálok valamit, addig az apjánál van, amíg az apja csinál valamit, addig nálam van.

Így egy kicsit nehéz.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. márc. 3. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs (újraközeledési szorongás, bizony. Ez egy életkori sajátosság, a mozgásfejlődés által kitáruló világ (megtanul járni, eltávolodni anyától) rémíti meg, hiszen még nem feltétlenül alakult ki a tárgyállandósága, így ha nem lát, nem biztos benne, visszajössz-e hozzá és mikor, így inkább szeretne veled lenni. Pár hónap alatt elmúlik :)

Mi is épp nyakig benne vagyunk

2012. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

8-9 hónapos korában ezt egyáltalán nem vettem észre rajta. Szerintem nem is mutatkozott meg igazán.

Kitartást, én is azon vagyok! :)

2012. márc. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!