Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek szeparációs szorong...

Mit tegyek szeparációs szorongás ellen? Hogy segítsek 5 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves kisfiam esténként csak úgy alszik el, ha mellé fekszem. Azonban amint visszavonulót fújnék, és készülök kikelni az ágyból, felpattannak a szemei. Néha pár óra is eltelik, mire vissza tudok menni a saját hálószobámba. Persze ez nem jelenti azt, hogy az éjszaka többi része nyugodtan telik. Ha megébred, akkor hiszti van. Mindig próbálok következetes maradni, elmagyarázni neki, hogy nekem a saját ágyamban a helyem......, mint halottnak a csók. Azt hajtogatja, képtelen aludni, ha nem vagyok mellette. Tegnap például rázendített 11 órakor, és 3/4 5-ig hallgattuk. Hiába mondtam bármit. A kishugával egy szobában vannak, ő sem tud aludni tőle. Hónapokig fejet hajtottam a nyugalom érdekében, minden éjszakát ott töltöttem, de elég volt. Férjemmel nincs magánéletünk, nem szeretném ha rámenne a házasságunk. A fáradtság miatt mindketten nagyon feszültek vagyunk.

Akinek van tapasztalata, kérem segítsen!!!


2016. jún. 24. 10:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%
Én otthagynám lefektetés után, aztán hadd hisztizzen. Majd megunja egyszer.
2016. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Következetesnek kell lenned. Mond meg neki előre hogy mire számítson. Fiam 4 eves hasonlón mentúnk at mi is. De sikerült megoldani a gondot. Megmondtam neki hogy mesélek egy mesét, aztán simi puszi és alvás. Van egy ejjeli fény az magátol kikapcsol 30 perc után, addigra mindig alszanak mindketten. Nalunk a nővérével van egy szobában es a kistesó is hamarosan jön. Nálunk az alvásproblemákat leginkább ovis feszültség okozta. Nézzetek utána nincs e vmi más ok a háttérben.
2016. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Tegnap is ott hagytam, és 3/4 5-ig elnézést a kifejezésért, tutult. Nem sírt, ha nem mint a farkasok, vonyított. A hasonlat miatt rosszul érzem magam, de szeretném érzékeltetni valahogy, hogy mi a helyzet. Akkor hagyta abba, amikor apuka felkapta, és megrázta, hogy térjen végre magához. Ezt kérem senki ne úgy képzelje el, mint valamilyen drasztikus, agresszív jelenet!!!!!
2016. jún. 24. 10:40
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
nehogy megadd neki amire szüksége van a biztonságérzetet,hadd rettegjen,a te "magánéleted" a fontos.
2016. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem egy jó és határozott, következetes megrázás nem okoz semmiféle traumát, akárhogy akar fröcsögni akárki.

Velem azt is csinálta anyukám, hogy amikor hisztiztem, bedugta a fejem a hideg vizes csap alá. Egyből nem volt kedvem bőgni tovább.

2016. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%
meg is látszik rajtad a hatása,te is szadiznád a sajátodat,remek viselkedés minta
2016. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Azért a szadizás és a határozottság igen messze állnak egymástól.
2016. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

szüksége van rád. lehet, rosszat álmodik, lehet, hogy szimplán csak rosszul érzi magát, ha nem vagy ott. nem mindegy melyik? kellesz neki. most. nem 2 évesen és nem majd 12 évesen, hanem most. biztonságot nyújtasz valami ellen, ami lehet, csak egy rossz érzés, de ettől még valós dolog.

ha elég nagy lesz, már nem kell mellette aludni. de most még nem az.


megsúgom, kisfiam pl sokszor elmondja, hogy esténként lát egy "fekete bácsit" sétálni a laksában, szobákban. biztos vagyok benne, hogy árnyékokat lát, ahogy a kocsik elmennek a ház előtt... de közben egy percig nin cs kétségem afelől, hogy a gyerekek látnak olyanokat, amiket mi nem.

ja, 5 éves, és olyan másfél éves kora óta nem alszik nélkülem. volt egy hosszabb, nagyon kegyeten pavoros időszakonk is... de végül rájöttem, hogy ki kell élvezni, hogy bújós, simizős... pár év, és úgyis ciki lesz még anya puszija is ;)

2016. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Biztos voltam benne, hogy megjelenik egy "tökéletes anyuka", aki a meglévő lelkiismeretfurdalásomra rátesz még egy lapáttal. Nem kívánom neked, hogy kisebb megszakításokkal két éven át ezt a jatékot játszd! Hogy szinte minden nap kipihenetlen légy, hogy a pároddal ne tudj összebújni, a szexről nem is beszélve...... De persze én egy önző dög vagyok, mert ilyesmikre vágyom. Szörnyű

2016. jún. 24. 10:58
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem támadni akarlak, tényleg. De azt mondod, hogy Ti feszültek vagytok a fáradtságtól, ez nyilván rátesz az egész napotokra. A gyereked meg feszült attól, hogy fél éjszaka. Ez így nem fog megoldódni soha. Én azt mondom, hogy először a nappalba nyúlnék bele. Nem látom a napotokat, és csak az én fiamból tudok kiindulni, de nálunk MINDEN feszültségre az a megoldás, hogy többet vagyunk együtt. Tehát nappal több bújás, játék, program együtt. Nálunk ez már meghozza a változást. Ha nem hozná, én bizony feküdnék mellette, mert szüksége van rám. Csak gondolj vissza rá, most született, milyen hamar elrepül az a pár év? 1-2 év múlva a gyerekünkből egy csukott szobaajtót fogunk látni. Szerintem ez feszültséget akkor hoz, ha nincs egyetértés. Meg kell beszélni, el kell fogadni és alkalmazkodni. Nem gondolom, hogy egy félkómás gyerek csupán csak hisztizne éjszaka, neki most szüksége van rád. Ha ezt elfogadjátok, béke lesz, több program, akkor szépen magától le fog válni hamarosan.
2016. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!