Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek szeparációs szorong...

Mit tegyek szeparációs szorongás ellen? Hogy segítsek 5 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves kisfiam esténként csak úgy alszik el, ha mellé fekszem. Azonban amint visszavonulót fújnék, és készülök kikelni az ágyból, felpattannak a szemei. Néha pár óra is eltelik, mire vissza tudok menni a saját hálószobámba. Persze ez nem jelenti azt, hogy az éjszaka többi része nyugodtan telik. Ha megébred, akkor hiszti van. Mindig próbálok következetes maradni, elmagyarázni neki, hogy nekem a saját ágyamban a helyem......, mint halottnak a csók. Azt hajtogatja, képtelen aludni, ha nem vagyok mellette. Tegnap például rázendített 11 órakor, és 3/4 5-ig hallgattuk. Hiába mondtam bármit. A kishugával egy szobában vannak, ő sem tud aludni tőle. Hónapokig fejet hajtottam a nyugalom érdekében, minden éjszakát ott töltöttem, de elég volt. Férjemmel nincs magánéletünk, nem szeretném ha rámenne a házasságunk. A fáradtság miatt mindketten nagyon feszültek vagyunk.

Akinek van tapasztalata, kérem segítsen!!!


2016. jún. 24. 10:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

5 éves a gyerkőc. Mióta van ez? Az okát kellene kideríteni, ha kell egy jó gyerekpszichológus segítségével. Miért nem tud aludni? Esetleg fél valamitől? Esetleg az egyedülléttől fél?

Esetleg az esti rutinon változtatni valamit? Alvó állatka?

2016. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk ugyanez van, illetve már csak volt. Öt és fél éves lány. Világéletében jó alvó volt, ahogy lefeküdt, úgy már el is aludt, elég volt, ha pár percig ott voltam vele, elbúcsúztunk, aztán aludt egészen reggelig.


Ez változott meg valami hatására kb. három hónapja. Egyik napról a másikra történt. Kitalálta, hogy maradjak ott addig, amíg el nem alszik. Csakhogy annyira csekkolta, hogy kimegyek-e, hogy nem aludt el. Ha elbágyadt és megpróbáltam kisurranni, akkor sírásba torkollt az egész. Elegem lett a napokig tartó, ágyánál görnyedésből és bár végig magyaráztam neki, hogy miért nem jó ez, nem tudja magát kipihenni, én sem tudok aludni, falra hányt borsó volt. Nem segített napokig a szép beszéd, a felemelt hang, a nyugtatás, semmi. Néha férjem altatta, ő is magyarázott neki, de semmi hatás. Feszült voltam, férjem is az volt, ott görnyedtünk lehetetlen pózokba, mert közben a kezünket markolászta. Aludni meg nem aludt. Persze napközben meg fogadkozott, hogy nem fog hisztit csinálni elalvásnál. Aztán persze csinált. Ha kérdeztük, hogy mi baja, miért sír, a válasz az volt, hogy: nem tudom.


Aztán elegünk lett. Megmondtuk, hogy maradunk tíz percet és kimegyünk. Nem érdekel, hogy sírni fog. 10 perc után kimegyünk. Persze, hogy sírt. Bömbölt. A szobánkból mondtuk neki, hogy unalmas, amit csinál, neki se jó, nekünk se. Mindenki hulla fáradt ettől. Így ment két hétig. Minden nap menetrendszerűen: kimegyünk, sírás, hiszti rogyásig, szentbeszéd a mi szobánkból. Irtózatos türelem kellett hozzá, hogy hallgassuk, meg persze ahhoz is, hogy ne menjünk át.


Aztán kitaláltuk, hogy csináljunk valamit, mert ebbe belefáradtunk teljesen. Megegyeztünk vele, hogy halkan menjen a rádió, hallgasson zenét. Plusz, ha gondolja, az íróasztala kislámpáját letesszük a földre, az éghet neki, ha úgy gondolja. Elfogadta ezt a verziót. Úgyhogy kemény két hét után ha kimegyünk, indul a rádió halkan és felkapcsoljuk a kislámpáját is, takarásba tesszük, hogy ne világítson annyira. Valamint kikötötte, hogy még kétszer vissza kell mennünk puszit adni neki, miután kimentünk. Van, hogy még ráadást is kér. De egye fene, visszamegyek ötször is, csak ne legyen hiszti. Úgyhogy olyan két hét alatt visszaállt a rend.

2016. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Két éve tart ez az állapot. Vannak jobb időszakok, de azok nem tartanak túl sokáig. Volt időszak, amikor énekeltem elalvás előtt, aztán áttértünk a meseolvasásra. Most azt játszuk, hogy megmondja kiről szeretne mesét hallani, és én költök egyet. Imád rajzolni, ezért próbáltam lerajzoltatni vele, hogy mi okozza a problémát, de nem jutottunk semmire. Attól tartok, a tesóra féltékeny, ő két és fél éves. De ha az egyiket megölelem, a masikhoz is odamegyek. Így van ez mindennel. És kismilliószor elmondom nekik, hogy mindketten egyformán fontosak nekem.
2016. jún. 24. 11:32
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

"Ha ezt elfogadjátok, béke lesz"


ezzel nagyon egyet értek. Éveken keresztül nyűg volt, hogy már megint nem alszik megint vissza kell mennem mellé, miért jó, hogy együtt bámuljuk órákon át a sötétet? útáltam az egész helyzetet és nem értettem, miét nem képes az én gyerekem egyedül aludni, ahogy a többi is.

aztán rájöttem, hogy basszus, otthagyom őt EGYEDÜL azért, hogy én EGYÜTT aludjak az apjával... nanehogymár!

amikor ezt beláttam, és elfogadtam, onnantól nincs gáz. jó, néha kiborít így is, na de nálunk 8kor fekvés van, és ugye nyáron ezt nehéz megérteni, hiszen kint süt még a nap...

most úgy néz ki, hogy lefekszünk, elalszik, aztán kikommandózok mellőle (parketanyikorgásra ébred, ha garatgyulladás miatt majd megfulladok mellette, akkor édesdeden alszik tovább), az este további részét apával töltöm, és amikor hallom, hogy kezd mocorogni, megyek visza mellé reggelig. van, hogy már 10kor, van hogy hajnali 1kor.

ennyi.

azt gondolom, nem az anyák kiváltsága az éjszakai pihenés :) (bár ha nem ébred éjjel, akkor már nagyban fülelek, hogy mi van, miért nem hív... á, fene, inkább átmegyek, mielőtt felébred! :))

2016. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%

4-es vagyok,

egyáltalán nem vagyok tökéletes anyuka,de ha a gyerekem ennyire látványosan rettegne,akkor nem az lenne a fő gondom,hogy hogy szereljem le,hogy szexelni tudjak,hanem sajnálnám a gyereket,hogy micsoda félelemben élhet,keresném az okát,hogy megszüntethessem.

meg kell nyugtatni,ha hónapoki tart,akkor addig,amelyik házasság ettől szétmegy,ott más gondok vannak.

én nem vádollak egyáltalán,biztos,hogy nagyon fárasztó,és csak azt mondom,hogy ha a gyerekem szenved,akkor az az első,hogy azt próbáljam orvosolni.

2016. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es! Bocsáss meg hogy ezt írom, de jó tudni hogy nem csak mi vagyunk ilyen helyzetben. Nálunk a sólámpa van felkapcsolva, mert kezdetben azt mondta, a sötétben fél. Persze nem ez az igazság, hiszen ugyanúgy folytatta. Kislányom is elkezdte a hisztit, (jogosan)hogy mellé miérg nem fekszem oda. Így tettem középre egy fotelt, és miután ő elaludt, megyek a kisfiamhoz. Már nem tudom milyen egyezséget találjak ki. :(
2016. jún. 24. 11:40
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

mi lenne, ha a gyerekek kapnának közös ágyat?

lehet, hogy EGYÜTT elaludnának.

2016. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivétel nélkül! mindenkinek ment a zöld kéz.
2016. jún. 24. 11:51
 19/30 anonim ***** válasza:
95%
Én kipróbálnám, hogy egy hétig minden este a bátor hős maciról mesélnék, aki a legkedvencebb játékom volt gyerekkoromban, alaposa leírnám, hogy nézett ki(persze a beszerzett plüss után) és elmesélném, hogy mennyi lehetséges dologtól hősként védett, mert mikor elalszunk ő életre kel, és minden fajta csúnya álommanót elüldöz, meg szörnyeket meg ilyesmit. Aztán ha már kellően belejött a hős maci témába, és magától kéri a macimesét, akkor adnám oda egyikalkalommal a legalább 40 centis mackót, amihez jó odabújni. Fontos, hogy hozzád is kösse, és védelmet is érezzen mellette, így megoldódik a gond, akármi is váltja ki. A mesékben te is legyél benne, és néha említsd meg nyuszit is, aki majd a másik gyerek plüsse lesz. Érezzék magukat különlegesnek, hogy ilyen, számodra fontos dolgot kapnak tőled.
2016. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es! Erre már én is gondoltam, de ha átjönnek reggel, akkor sem hajlandóak egymás mellett feküdni. Folyamatosan marakodnak. :'(
2016. jún. 24. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!