Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek szeparációs szorong...

Mit tegyek szeparációs szorongás ellen? Hogy segítsek 5 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves kisfiam esténként csak úgy alszik el, ha mellé fekszem. Azonban amint visszavonulót fújnék, és készülök kikelni az ágyból, felpattannak a szemei. Néha pár óra is eltelik, mire vissza tudok menni a saját hálószobámba. Persze ez nem jelenti azt, hogy az éjszaka többi része nyugodtan telik. Ha megébred, akkor hiszti van. Mindig próbálok következetes maradni, elmagyarázni neki, hogy nekem a saját ágyamban a helyem......, mint halottnak a csók. Azt hajtogatja, képtelen aludni, ha nem vagyok mellette. Tegnap például rázendített 11 órakor, és 3/4 5-ig hallgattuk. Hiába mondtam bármit. A kishugával egy szobában vannak, ő sem tud aludni tőle. Hónapokig fejet hajtottam a nyugalom érdekében, minden éjszakát ott töltöttem, de elég volt. Férjemmel nincs magánéletünk, nem szeretném ha rámenne a házasságunk. A fáradtság miatt mindketten nagyon feszültek vagyunk.

Akinek van tapasztalata, kérem segítsen!!!


2016. jún. 24. 10:29
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Kedves 19-es, köszönöm a csodás ötletet!!!!!!!!
2016. jún. 24. 11:54
 22/30 anonim ***** válasza:
lehet, hogy reggel folyamatosan marakodnak, de mégiscsak lenne kihez hozzábújni... egy próbát szerintem megérne.
2016. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Mióta megszületett a tesó van olyan, hogy a kisfiaddal vagytok kettesben? Anya-fia nap? Mert előtte csak ketten voltatok zömmel, ha a tesó óta ilyen nincs, akkor ezért is ragaszkodhat az estékhez, amikor csak az övé vagy.
2016. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam már. Ezért többször csináltunk anyafia programot. 5 percenként megkérdezte mit csinál vajon a húga apával otthon. :/
2016. jún. 24. 12:54
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet kulon szobaban a teso nelkul?

8-5 éves fiaim vannak, a kisebb ugyan ezt csinalta.

Lehetettek volna kulon szobaban de ugy gondoltuk jo nekik egyutt. 2 honap szenvedes utan agyturkasznal voltunk. Volt hogy ket napig nem aludtam.

Nem valt be semmilyen modszer amit tanacsoltak.

5 hetig jartunk heti 1x. Mi is es a gyerekek is.

Vegul kulon szoba, egyutt rendeztuk be, o valasztotta a szineket, mi hol legyen es 2 napon belul egyedul aludt.

Ne probald "kovetkezetesen" levalasztani mert megserulhet, oka van mindennek.

Javaslom keressek orvosi segitseget.

2016. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
19-es, én próbáltam ilyet, de az én gyerekem halálra rémült az álommanótól is meg a mászkáló plüss gondolatától is. Ha belegondolok elég ijesztő, hogy fel-le mászkálnak a sötétben az ilyen olyan lények :-D Nem azt mondom, hogy nem válik be, de azért óvatosan ezzel, nehogy nagyobb kárt okozz kérdező:)
2016. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 évesen kezdett el félni a sötétben. Hagytam nála kislámpát, és minden félelmére racionális magyarázatot adtam. Mindent próbáltam megmagyarázni neki. Mi az az árnyék, miért mozognak az árnyékok fények stb. De, soha nem aludtam ott vele. Biztosítottam róla, hogy közel vagyok, de mindenki a saját szobájában alszik. Volt néhány nehezebb éjszakánk, de gyorsan elmúlt.

Ne érezd magad szar anyának, mert aki nem csinálta azt évekig, amit te, az nem éti meg, hogy ez milyen szinten tönkretesz téged, és az egész családodat.

Ha, úgy látod, hogy a gyermekedet semmi nem tudja kimozdítani, akkor gyerekpszichológusra lesz szükségetek.

És még valami. Azzal nem teszünk jót a gyereknek, ha csont nélkül minden kívánságát teljesítjük. Ha hagyjuk magunkat manipulálni, akkor az visszaüt.

Vegyél a kisfiadnak egy oroszlánfigurát, és add neki, mert az oroszlán az állatok királya, nem fél semmitől, és az sem, akinél van.

Vagy dínó, vagy amit ő szeret.

Minden pozitív változást jutalmazz. Piros pont, matrica, és mondjuk 10 után játszóház, vagy akármi.

Próbálkozz, de következetes próbálj maradni.

2016. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is úgy gondolom, nem akkor vagyunk jó szülők, ha mindent ráhagyunk a gyerekre.
2016. júl. 5. 12:03
 29/30 anonim ***** válasza:
Az életrekelő plüssről ugyanezt akartam mondani én is, hogy én a mai napig emlékszem, hogy mennyire halálra voltam rémülve egy meseköny miatt a falban élő kipp-kopp törépktől, akik olyan kedvesek, hogy szép álmokat hoznak a gyerekeknek. Rettegtem a sötétben gyerekként miattuk, és a mai napig félek. Nem minden gyereknek jön be az, hogy életrekelő dolgok meg ilyen-olyan lények vannak körülötte míg alszik/egyedül van.
2016. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen voltam kiskoromban. Anya mondta hogy olyankor náluk elaludtam, és amikor már 1-1,5 órája alutam átvittek a szobámba, becsukták az ajtót, és felhúzott redőnynél aludtam, mert akkor az utcáról bejött annyi fény, hogyha megébedtem, akkor láttam hogy mi hol van. Tehát nekem a fény nyújtotta a biztonságérzetet.
2016. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!