Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon kínos, folyton maszturb...

Nagyon kínos, folyton maszturbál, mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom 2.5éves korától csinálja,régen csak elalváskor,aztán elmaradoztak ezek,újabban mások előtt is,sőt amikor konkrétan vele foglalkozunk pl könyvnézegetés,akkor is.Imént várta h kinyissam az ajtót,közben ökle a nadrágja előtt.Megbeszéltük h este a sötétben egyedül ok,minden más élethelyzetben nagyon kínos mindenki másnak,nem tartja be.A gyerekdoki nyugtatott h ez nem is annyira ritka,az ő fia is kinőtte,én egyre tanácstalanabb vagyok:(((
2016. jún. 30. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam is 5 éves. Állandóan a kukacát fogdossa... Szerintem ez életkori sajátosság. Ne foglalkoztatok vele, magától el fogja hagyni.
2016. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Én nem nevezném maszturbálásnak. Csak kíváncsiságból matat ott lenn, valamiért berögzült neki, idővel biztos elhagyja. Próbáld elterelni a figyelmét(kezét lefoglalni) pl. gyurmázzatok, fessen, ha van lehetőséged vidd kézműves szakkörre, talán minél kevesebbet csinálja, leszokik róla.
2016. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen keretek közé kell tenni a maszturbálást, úgy, ahogy ti is csináltátok! (ekkor és ekkor lehet, ekkor viszont nem)

Ha azt veszitek észre, hogy ez sem megy, akkor mindenképpen szakemberhez (gyermekpszichológus) fordulnék, mert lehet valamiféle szorongás, elfojtás, kényszeresség az oka.

Mivel nagylány már, ez szemet fog szúrni a kortársaknak, könnyen lehet a gyerekek céltáblája ezért. Ne tegyétek ki ennek, lépni kell, ha ez ilyen mértékű!

2016. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem,ez sajnos az,nyög este es összeesik orgazmus után,reggel néha ugyanebben a pózban találom.Napközben nyilván nem jut el eddig "csak" elkezdi.Igyekszek terelni:((
2016. jún. 30. 13:03
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen szakemberhez vinném, mert ez lehet korai nemi érés, amit meg kell beszélni dokival. Inkább feleslegesen és korán, mint aztán később komolyabb gond jelentkezzen.
2016. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
2es vagyok, hát ez így már tényleg komoly, ebben az esetben szerintem is vigyétek szakemberhez!
2016. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Az orgazmuskészség a nemi éréssel együtt fejlődik ki, ez biológiailag a lányoknál 10-16 éves kor között lehetséges legkorábban. 5 évesen normális esetben ha végez is önkielégítésre hasonlító dolgokat, orgazmusa még messze nem lehetne, akkor sem, ha úgy tűnik, mert egy normális 5 éves kislány teste erre ennyi idősen fizikailag alkalmatlan. Ez ebben a korban részint természetes is, onanizálásnak nevezik és ez is lehet kóros tünet, a rendszerességtől és a figyelem-elterelhetőségtől függően. Ha úgy érzed nem normális mértéket öltött, jelezd a háziorvosnak, el fogja mondani kihez kell fordulnotok elsőként, bár valószínűleg gyermekpszichológus segíthet. Továbbá, az hogy a kicsi nyög, nem orgazmust jelent, arra ebben a korban még egyszerűen nem képes, ettől függetlenül persze örömet okoz neki. Számtalan oka lehet, ha rendszeresen evvel jutalmazza magát, ezt szakember segít kideríteni.
2016. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
akor rosszul gondolod 7-es.. ugyanis lehetséges már ebben a korban is..
2016. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
16%
Így van, lehetséges, ráadásul emlékszem rá baba koromból
2016. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én biztos szakemberhez vinném,mert ez már nem normális kategória.
2016. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!