Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam laptopot lopott a...

A fiam laptopot lopott a suliból, mert a sajátja elromlott, s így nem tudott World pf Tanksozni, megCoD ozni, meg Battlefieldezni. Büntessem meg? Ha, igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
90%
hány éves? amúgy meg mivel lopás ezért elég egyértelmű, hogy büntetés jár érte, és én pszichológushoz vagy nevelési tanácsadóba is elvinném,mert játékfüggő.
2016. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%
erősen játékfüggő. adj a kezébe egy jobb telefont hogy a barátaival tudjon kapcsolatot tartani, laptopot csak max. karácsonyra, a laptopot magát meg vitesd vissza vele az iskolába. elég nagy büntetés lesz az neki.
2016. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
70%
Az még hagyján hogy te megbünteted, de lehet ez amúgy sem marad büntetlenül gondolok itt pl arra, hogy pl az iskola kifizetteti veletek a laptop árát vagy rendőrségi uton keresztül szb bár ebben nem vagyok bizztos, de volt egy oszt társam annó nekem is aki ugyan eut csinalta, és az volt a minim hogy kirigták, a többit már nem tudom mi volt és bár ugyan nem ide tartozik, de soha nem szerettem az ilyen játék fuggőket, nem tudom mi jó van abban hogy pl elvan olyan aki egész nap ki sem mozdúl mert mindíg ilyenekkel játszanak és bar ugyan en sem vagyok öreg mivel még csak 23 vagyok
2016. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
86%

Nyári szünetben laptopot lopott? Vagy most derült ki? Eddig nem tűnt fel?


Én megvonnék tőle mindent (net, buli, telefon és hasonlók), tölthetné a nyarat házimunkával és tanulással.

2016. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
63%

Aut nem tudom hogy megbünteds-e, eut te tudod, amugy meg igen erősen jatek függő, ahogy előttem is már mondtak, mért azért az is bizonyitja hogy ezért ellop egy laptopot!

Amúgy nekem is volt ilyen ismerősöm aki mindig ilyenekkel játszott annó neki pl nem volt barátai stb és ahogy elkezdtünk együtt lógni értelmesebb dolgokat csinálni már nem is hiányzott neki annyira most pl nyár van buli fesztivál stb, eut nem cseréltem le az odabent üléssel, voltak nekem is a koreimben még ezenfelül jópár ilyen embert akikkel ha egy légtérbe kerültem mindig csak ugyan az a tema ment náluk a játék videókártya stb.

Igen vitesd vele vissza az iskolába az övét meg csináltam meg, mert az ilyen embereknek akik be vannak gubozva nem bizzos hohy olyan jot tenne neki egy kemenyebb büntetés részedről, egyébként meg nem baj ha annyira akar akkor hagy jatszon de egy nap kb 1-2 órat vagy minden másnap pl de vigyázz mert aki sokszor egyhuzamban jatszik ilyen játékokkal az lehet hohy szenvedély beteg amiről ugyen nem olyam könnyű leszokni!

Amugy meg igen adj neki ehy jobb telefont hogy a barátaival tudja tartani a kapcsolatot stb.

Amugy meg énnekem csak egy egyszerű laptopom van ami elé csak nagyon néha ülök le mert amit én az interneten csinalok az nagyjarészt elvégezhető egy telefonon is, amig nem volt annyire elterjedve az okostelefon en csak addig ültem gep előtt, de akkor is csak netezni amióta van okostelefon azóta inkabb azon mint pl most is

2016. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Nem nagyon függő,kb napi 3órát játszik.Nem tűnt fel,mert a nagyszülőkkel volt(a laptoppal együtt).De hogyan büntessem meg?
2016. júl. 12. 23:36
 7/66 A kérdező kommentje:
14 éves.
2016. júl. 12. 23:38
 8/66 anonim ***** válasza:
40%
Hát aut nem tudom hogyan büntesd meg nem tidom találj ki valami, akkor az még nem is olyan vészes a napi 3 óra annyira, most itt tényleg azon van a hangsúly hogy laptopot lopott az iskolából
2016. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
11%

#4 egy mai gyerektől hogyan tiltasz meg bármit is, szerintem sehogy sem nagyon, ha minden keppen meg akarod büntetni akkor pl segíthet neked mindenben, több mindenben amiben eddig segített (már ha segített egyáltalán) haziminka stb jót fog meg lehet neki is tenni, jobb mint ha sarokba állítod stb ez már nem az őskor jó jó a bulit pl lehet meg lehet tőle valahogy vonni vagy pl nem adsz neki pénzt erre meg arra, de hogy pl valakitől elvenni a telefonját 2016 ban az nem egy humánus dolog legyen az barki felnőtt gyerekek stb mivel ez az elsődleges kapcsolattartási eszköz, neked sem esne jól ha csinalnál valami hülyeséget oszt elvennék tőled a telefonodat, mivel ezen személyes privt szvéra stb inkabb lógjon haverjaival beszelgessen stb na jo igaz mindenkivel megesik neha hogy hülyeséget csinál, mint amit is na jó ilyenkor az ember jogosan akad ki foleg ha mint pl most is azért elég drga cuccról van szó, lehet hogy ilyenkor el kell vele beszelgetni vagy valami stb...

Vagy pl az is megfelelne büntetésnek bár nem tudom hogy neked tetszenek-e ha pl azt a laptopját ami elromlott büntetésből nem csinaltatod meg vagy nem veszel neki újat, hanem közlöd vele hogy ha tovabbra is szeretne jatszani, akkor itt a nyar elmehet ilyenkor diákmunkára is és abból meg tudja csináltatni vagy tud belőle újat venni

Remélem tudtam segíteni

2016. júl. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
74%
Visszajuttatni a laptopot és addig nincs számítógép, míg a saját keresetéből nem vesz magának. Akkor talán megtanulja értékelni.
2016. júl. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!