Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam laptopot lopott a...

A fiam laptopot lopott a suliból, mert a sajátja elromlott, s így nem tudott World pf Tanksozni, megCoD ozni, meg Battlefieldezni. Büntessem meg? Ha, igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Miért vagyok köcsög?
2016. aug. 17. 08:57
 52/66 anonim ***** válasza:
Ez mindig a szülő felelőssége. Miért nem lett vele megbeszélve hogy a laptop meg lesz javítva hamar? És miért nem beszéltek a játékokról, hogy nem szabad ennyire beleélnie magát? A szülőknek jár a büntetés.
2016. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 Baranka ***** válasza:
72%
Mélyen magamba néznék, hogy mit rontottam el a gyerekem nevelésében. Naná,hogy megbüntetném. Nincs se asztali gép, se laptop, se tablet. Teeonnak a régi nyomógombos készülék. Minimum fél évig. Se csavargás, se zsebpénz. Igenis függő. Vidd el psziholgushoz.
2016. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:

Szerintem elég büntetés az, ha vissza kell vinnie a laptopot, de nem visszacsempészni, hanem egyenesen az igazgató elé állni. Ez a természetes következménye a tettének: vállalni a felelősséget, és ami ezzel jár. de szülőként mindenben támogatnod kell, tehát ha egyedül ezt nem bírja megtenni, légy ott vele, támogasd, de ne helyette vidd vissza a laptopot.


Úgy gondolom, hogy egy jó pedagógus igazgató méltányolná annyira a gyerek bátorságát, illetve az, hogy őszintén elmondja, mi történt, és jóvá is teszi, hogy nem rúgják ki az iskolából. Még fegyelmi eljárásnak is nagy valószínűséggel az lenne a vége, hogy kap még egy esélyt. Rz az egész hercehurca bőven elég tanulópénznek.


Ettől teljesen függetlenül kell kezelni a játékfüggőséget. A 3 óra egy dolog, szerintem ugyan sok, de az igazi probléma, hogy képes lopni, hogy játszhasson, tehát ez játékidőtől függetlenül súlyos függőség. Igazi, nem virtuális baráti kapcsolatok, csapatsport, stb. fontosak lennének.

2016. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 88Móni88 ***** válasza:
85%

Szerinted ha 14 évesen arra vetemedik hogy ellopjon egy laptopot csak azért hogy játszhasson a későbbiekben mi fog következni??? Egy életre szóló leckét kellene kapnia, hogy soha többé ne jusson eszébe ilyet tenni.

Ahogy a hozzászólásaidat olvastam kedves kérdező szerintem 1-2 héten belül megszünteted a büntetését...

Azért nálad is baj lehet a toronyban, ha felháborodsz azon, hogy ezért a tettéért akár le is csukhatják (vagyon elleni bűncselekmény, nézz utána).

2016. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
74%
Veled komoly baj van. Még konkrétan sajnálod a gyereket? Nem mered büntetni? Na ezért történt ez. Mert gondolom mindig minden ra lett hagyva szegényre...
2016. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
68%

Most a suliból lopott. Legközelebb máshonnan fog, és mást.

Láttam én már kamaszfiút zokogni a plázában, akit bilincsben vittek el a rendőrök, mert pc játékokat lopott...


Neki lesz ötletük a büntetésre, és nem lesz elég, hogy visszaadja.

A fiad most tulajdonképpen azt tanulta meg hogy egy nagyértékű lopás nem ügy, még anyu se bünteti meg érte.


Sok sikert a jövőben!

2016. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Férjem akkor el?
2016. aug. 31. 23:49
 59/66 anonim ***** válasza:
Gyerek elverése bűntény. Minden testi fenyítést tilos, börtönbe fognak zárni ha megteszed. A büntetés szerintem hogy ne legyen egy évig számítógépe, iskolai feladatokra használhatja a család közös gépét.
2016. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez a gyerek,nem az anyja!

Hogy egy szülőnek ennyire fingja se legyen az ok-okozat viszonyról,az elég hihetetlen. Meg ez a naív visszakérdezgetés!

Szóval kisfiam,igen,ezért le is csukhatnak,és igen,egyszer vállalni kell a felelősséget a tetteinkért! Legkésőbb a bíróságon!

2016. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!