Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam laptopot lopott a...

A fiam laptopot lopott a suliból, mert a sajátja elromlott, s így nem tudott World pf Tanksozni, megCoD ozni, meg Battlefieldezni. Büntessem meg? Ha, igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
90%

Elég szánalmas,hogy magadtól nem tudod hogyan is neveld a saját gyereked!

Szerinted a lopás micsoda??? Mert szerintem bűncselekmény! Amiért büntetés jár!

Te mint szülő milyen értékrenddel rendelkezel,hogy kérdésként merül fel,hogy megbüntesd-e??

2016. júl. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
100%
Jah,bocs, revideálom magam, 50.000ft alatt szabálysértés,de még azért is büntetés jár,tőled függetlenül is.
2016. júl. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
59%

Lapotopot lopott? Ez nekem kicsit durva. És csak most vetted észre, nyár közepén?

Az legnagyobb gond ebben a szotoriban, hogy ennyire számítógépfüggő a gyerek, hogy lopni és képes emiatt. Úgyhogy elsősorban a számítógépezésreől való leszoktatáson gondolkodnék. Nem azt mondom, hogy sohase játszhat, de ne legyen ez egy függőség a számára. A büntetés pedig neked is jár, hogy hagytad kialakulni ezt a helyzetet.

Hogy mivel bünteted meg őt, azt csak te tudod eldönteni, hisz te tudod, mi fáj neki, mit fog adekvát büntetésnek érezni. Az az alap, hogy ő viszi vissza az ellopott gépet, odatolja a kis arcát és bocsánatot kér.

2016. júl. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
67%
Napi 3 órát játszik 14 évesen, és szerinted nem nagyon függő?? Ne haragudj, de feladom, nem tudok rajtad segíteni, ha ez a véleményed. Szerencsétlen kissrác!!!
2016. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
65%

Ez még nem függőség, csak kamasz!Még a fiatalabbaknak is engednek ennyit, sajnos nem is lehet őket teljesen eltiltani, mert mindenhol ezt látják. Nehéz dolgom lesz nekem is 8-10 év múlva, mert még csecsemőm van.

Megbüntetném...Visszavitetném vele a suliba/gazdájához a laptopot (kérjen elnézést).Ők eldöntik, tesznek e feljelentést.Továbbá elektronikai eszközöktől eltiltanám (tv, mobil, konzolok, laptop) mondjuk 2 hétre. Na meg hatnék a lelkiismeretére, elbeszélgetnék vele.

Reménykedj, hogy nem kapott rá az ízére :(!!!

2016. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
95%
A teljes eltiltás meg a napi három óra számítógépezés között azért vannak még változatok. Annyi mindent lehet csinálni, kismillió féle edzés, különóra, tábor, sportszer, programlehetőség, hobbilehetőség, önkéntekedési lehetőség van, ezek mind nagyon értékes tapasztalatokat adhatnának neki, jó hatással lennének rá, nem is beszélve arról, hogy otthon is van dolga egy gyereknek. 14 éves, gondolom, nem jönne például rosszul a két segítő keze a háztartásban. Nálam egy óra lenne a plafon. Három óra az már más, hasznos dolgok kárára megy.
2016. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
72%

Hiányozni fog a laptop. A suli feljelentést tesz, rendőrségi ügy lesz, a gyerek fiatalkorú, tehát büntethető. A suliból is kirúgják, ez szinte biztos. Viszont tanköteles, tehát őszre kell neki egy sulit találnod.

Te meg gondolkodsz, hogy kell-e büntetni...


Mire észbe kapsz, vihetned neki a zserbót a beszélőre.

Egyébként már ne csinálj semmit, ilyenkor már késő elkezdeni nevelni.

2016. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim válasza:
66%

Nem tudom, hova jár, de ha ez kiderül, 100, hogy kicsapják. Márpedig kiderül. Olyan naív a fiad, hogy azt hiszi, ezeket nem lehet nyomonkövetni?? Kétlem.


Büntessem meg?

*Ahogy érzed.

Ha igen, hogyan?

*Megbüntetik majd eléggé, pl. kicsapják, utoléri a törvény keze.


Mikor vetted észre, hogy lopott?


Vigye vissza a suliba, majd a suli lerendezi nektek a többit, pl. feljelent lopásért.

Ha a laptop 50000 forintot nem ér, de a suliba úgy ment be, hogy nem volt tanítás, ez akkor is bűncselekmény. Következményei: legrosszabb esetben hűvös vagy javító. Nem hiszem, hogy ilyen sújosan büntetnének. Esetleg elzárás.

Én beszélnék vele, hogy ha így folytatja, javító lesz.



Ja, és ott nincs gép!

2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
46%
Először is amint tudja csempéssze vissza a laptopot, ha szerencséje van még nem tűnt fel és nem lesz komolyabb következménye, a sajátját meg nézessétek meg, lehet javítható de büntetésből neki kell állnia (legalább a felét mondjuk)
2016. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

Tanítási órák után lopta el,még suliidőben.Visszavinné,de nem meri.Vigyem én vissza?Komolyan emiatt hűvösre küldenék?Ez azért durva!

A számítógépezéstől már eltiltottam(otthon nagyon gyenge asztali gépünk van,ami játékra nem alkalmas.)Nincs Xboxa,vagy PS-e.A telefonjától nem tiltottam el.Van táblagépe is,attól sem.De a saját laptopját még nem javíttattuk meg.Amúgy eddig még nem lopott.Ezek megfelelnek büntetésnek?

2016. júl. 18. 17:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!