Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet egy abszolút rossz,...

Mit lehet egy abszolút rossz, "menthetetlen, nevelhetetlen" gyerekkel kezdeni?

Figyelt kérdés

Rokonoknál vannak több hétig látogatóban. Így a társaság, amely körülveszi őket, közvetett rokonokból és egyáltalán nem rokon emberekből is áll. A két gyerekre nem lehet egyáltalán hatni. Őrjöngenek, fizikailag is agresszívak. Mindig a saját fejük után akarnak menni, ha fegyelmezési kísérlet van, jön az őrjöngés. Az egyik kissrác a bünti megtorlásaként papírt tett a ház tövébe, és meggyújtotta, hogy ráégesse a házat a bent lévőkre. Máskor a nagymama próbálta fegyelmezni a nagyobbikat fakanállal (nem ment volna el a verésig, csak elővette, hátha azzal ébreszt egy kis tiszteletet), mire az kikapta a kezéből és elkezdte vele ütlegelni.

Ez utóbbinak amúgy vannak ilyen kellemes kis vonásai. Múltkor kíváncsiságból bement a tyúkokhoz, és eltörte az egyik szárnyát. Szidás után pár nappal megint, és eltörte egy másik nyakát. És nem véletlenül. Nem csak simán bement, hogy megnézze őket, játsszon, és óvatlanságból okozott sérülést. Ő maga mondta, hogy kíváncsi rá, meg tudná-e ölni, ha akarná. (Elégedetten konstatálta, hogy igen.)

A gyerekek 4 és 6 évesek.



2016. aug. 13. 14:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném őket oda. Maradjak otthon.
2016. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A csirkeölő kisfiú simán lehet szociopata is... elég sok a gyerek a környezetemben, egyiknek sem jutna soha eszébe ilyet tenni egy állattal.
2016. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Egyes: ja, a helyükben én is hazaküldeném őket a f^szba és megmondanám a szülőknek, hogy csak akkor hozzák, ha meg van nevelve. :/ Ez amúgy a probléma innen való gyökere, hogy valamelyest el van nézve a fogadó család részéről. És amikor csendesen mernek szólni egy szót, meg van nekik mondva, hogy a fiúk már csak ilyenek. Csak sajnos muszáj kb. elviselniük őket néhány hétig, ezért volnék kíváncsi ilyen alternatívákra. (Ha nekem kéne elviselnem őket, és rajtam állna, én simán verném őket, és nagyon kemény büntetéseket szabnék ki.)


Kettes: szerintem is, ilyet normális gyerek nem csinál. Simán potens arra, hogy rossz társaságba onnan pedig komolyabb balhéba keveredjen később. Mindenkit folyton méreget. Mindig azt nézi, hogy kit tudna megverni (magában elkönyveli, hogy őt is, őt is simán stb.) Még az állatokat is. A nagyobbakkal pedig szórakozik, ha láncra vannak verve, vagy a kerítés másik oldalán vannak.

2016. aug. 13. 14:27
 4/23 acelsziv ***** válasza:
87%
Nincsenek nevelve, soha nem is voltak és nincsenek megszabva a határaik. Gyakorlatilag őrjöngve keresik, hogy meddig mehetnek el Ebből még komoly bajok lesznek később. Gyámügy felé simán lehetne jelezni a dolgot.
2016. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Ezek a gyerekek nem normalisak es ezt nagyon komolyan mondom. Itt valami rendkivul sulyos mentalis baj van. Sok gyerek van, aki neveletlen, tiszteletlen, akar meg uti is a szuleit/nagyit/testvert stb.de az, hogy o eldonti, hogy rajuk gyujtja(!) a hazat es hogy megoli az allatokat es embereket is meg akar, mar eletveszelyes. Gondolj bele, mi lesz veluk az oviban, ha egyszer megharagszanak egy tarsukra? Folkapjak a golyostollat es beleallitjak a tarsuk szemebe? Mert ezek alapjan siman kitellik toluk.

Azt, hogy orjongenek es kezet mernek emelni a nagyira, nem tagadom, elinteznem egy hatalmas pofonnal, ha a szep szo meg a szigor nem hasznal. De ez itt mar keves, ide szakember kell nagyon surgosen.

(Bar remelem, van valami tulzas a kerdesben, mert ilyenrol meg csak filmekben hallottam)

2016. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Külföldön élő magyar az anyuka, az apa meg még bonyolultabb. (Egyébként mit tenne a gyámügy?). Utóbbi az egyetlen, akivel szemben tiszteletet tanúsítanak. Az anya ajándékokkal és engedményekkel tömi be a szájukat.


Azt vettem észre egyik látogatásomnál, hogy addig viszonylag rendesen viselkedik, amíg több, nagytermetű férfi veszi körül. Gondolom az apukájával való kapcsolatának a hatása. Sajnálatos módon leginkább idősek, gyerekek, és néhány tinédzser képzi a társaságukat az idejük nagy részében, amit itt töltenek.

2016. aug. 13. 14:39
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Hú, de utálom az ilyen kis kölyköket. Egyébként nem lehet velük semmit csinálni. Vagy tényleg szociopaták (nagy rá az esély szerintem is), vagy csak simán a szülők az elcseszettek és nem tudnak gyereket nevelni. Kivágnám őket szülőstől-gyerekestől.

Ha meg én lennék megáldva egy ilyen gyerekkel, akkor minél hamarabb ellátogatnék egy pszichológushoz.

2016. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy más gyerekét nem tudom, hogy meg bírnám-e ütni. Még ha rokon, akkor sem, de nekem hozzájuk semmi közöm. És hidd el, ilyenek. És már vannak gondok az oviban, kisiskolában is. Egymást is verik. Múltkor valamin összekaptak, és az egyik a másikat úgy megharapta, hogy vérzett.
2016. aug. 13. 14:41
 9/23 anonim ***** válasza:
15%
Az ilyen nyughatatlanabb, hiperaktív gyerekeknek folyamatos elfoglaltságot tevékenységet kell biztosítani, feladatot kell adni. Ez persze azzal jár, hogy kell melléjük egy felnőtt, mert önmagukban, magukra hagyva nem tudják megfelelően irányítani önmagukat. Vagyis nem lehet csak úgy kicsapni őket a mezőre, mint a libákat.
2016. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Nevelési probléma, 99%-ban.

Normális szülők már kétségbeesetten keresnének szakembert, vagy bármilyen más megoldást. 6 éves esetében már lenne diagnózis, hogy miért ilyen. De le...ják.


Az igen ritka, ha két gyereknél ugyanaz a mentális betegség jelenik meg és ugyanúgy. Ha van ilyen (hiperaktív, stb), az a nagyobbnak lesz, a kicsi pedig eltanulja a viselkedés mintát. Mivel más nem foglalkozik velük.


Szigorú határok legyenek! És kell lennie fegyelmezési módnak, ami hatásos.

Azt se tudom elképzelni, miért nem lehet őket hazavinni. Eddig is laktak valahol.


Többet nem vállalnám őket, bármilyen balhé lesz belőle. A szülők pedig térítsék meg az okozott kárt.

2016. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!