Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lehet, hogy anyósom...

Miért lehet, hogy anyósom abszolút semmire nem emlékszik férjem gyerekkorából? Ha egyébként minden más dologgal kapcsolatban tökéletes a memóriája?

Figyelt kérdés
Nemrég született a kisfiunk, mondtam anyósomnak, hogy tiszta apja, kérdeztem, hogy hasonlít-e a férjem kiskori kinézetére, mire mondta, hogy hááát nem is tudom. Kértem, mutasson képeket, (egy az egyben apja a pici) és mondta, hogy jé tényleg! Aztán minden fotóhoz volt egy sztorija, amiknek közük sincs a valósághoz, mint kiderült. Pl. férjem királyfinak öltözve egy képen, anyós szerint szerepelt valahol, mert imádott minden ilyet. Férjem mondta, hogy ez farsang volt, és soha nem szerepelt iskolai előadáson. Vagy egy kép, amiről anyós mondta, hogy X városban voltak, és mik történtek ott, férjem pontosan emlékezett hol voltak, és a történetben nem csak a helyszín volt hibás. Egyáltalán bármit kérdezek, fogalma nincs.
2016. máj. 31. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
szeniltas? demencia? alzheimer?
2016. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a gyerekén kívül semmi ilyenekre utaló jel nincs. Teljesen képben van ezer éves sztorik apró részleteivel, és a rövidtávú memóriája is tökéletes. Ezért is tűnt fel ez.
2016. máj. 31. 09:47
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
huszonvalahány éve történtek. szerintem nem akkora bűn,hogyha nem emlékszik rá pontosan
2016. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, nem bűnnek tekintem én ezt. Csak annyira fura. És ijesztő, ha belegondolok, én is így leszek majd ezzel. Igaz, manapság nagyobb figyelmet fordítunk ezekre, pl. babanaplót vezetünk, de azért a gyerekem hajszínére, első szavára, és meghatározó dolgaira csak emlékezni fogok.
2016. máj. 31. 10:05
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Számára valószínűleg az élet legtermészetesebb dolga volt a gyereke, ami belesimult az élet egyéb történéseibe és nem hagytak benne mély emléknyomot.
2016. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt terveztem, hogy minden gyerekemnél írok majd naplót, hogy emlékezzek a fontos dolgokra. Amikor erre került volna a sor, nem volt se időm, se energiám, és egyébként is úgy gondoltam, hogy ezeket az aranyos dolgokat nem lehet elfelejteni.

Most azon kapom magam, hogy igen, mégis elfelejtődnek dolgok, vagy összekeverem, hogy adott szituáció melyik gyerekkel történt meg. Lehet, hogy már harminc évesen problémáim vannak, de valószínűbb, hogy a fáradtság és a kialvatlanság okozza. A kisgyerekes időszak ilyen. Ha nem lennének a fényképek és a videók, nagymama koromban nem tudom mire emlékeznék.

2016. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk is ilyen anyós! És nem baj ez, csak tényleg fura. Nem emlékszik milyen napszakba születtek a gyerekei (2 van, ezt mégse nagy dolog megjegyezni). Meg úgy kb semmire a gyerekkorukból, csak hogy sokat veszekedtek. Aztán az unokáit mindig leszólja, hogy 2 évesen nem szobatiszta stb. Após szokta emlékeztetni, hogy az ő gyerekeik még 3 éves korukba se voltak azok...
2016. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2%

Azért is nagyon érdekes amit írsz, mert az orvosok szerint az "időskori elbutulás" jele, hogy a régmúlt idők eseményeire tisztábban emlékszik vissza az illető, mint a tegnapi napra.


Itt pedig hogy pont a régi dolgok nem jönnek elő???

Mintha ő nem is élte volna át?

Mintha ő nem is lett volna ott?

????

2016. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
En 40 vagyok, de nagyon kevés dologra emlékszem a gyerekem kicsi korából.... Xar érzés és nem tudom miért van, mert amúgy jó a memóriám. Mondjuk a saját gyerekkorombol abszolúte semmit nem tudok felidezni
2016. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
És nem lehet, hogy van, amire a férjed emlékszik rosszul? Pláne ha kisgyerekkorában történt.
2016. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!