Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hogy ne vereked...

Mit csináljak, hogy ne verekedjen?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam (4 éves) nagyon verekedős lett. Már nagyon sok mindent próbáltam: büntisarok, játék megvonás, ördögfej adása a jutalomtáblán, rácsapás a fenékre, megszidás de semmi nem használ. Egyik nap is orrba rúgott egy vele egyidős de sokkal kisebb gyereket.

A kis testvérét és a felnőtteket nem bántja, de a vele egyidősökkel nem jön ki jól.


Nincs semmi változó tényező: haláleset, költözés, szülők veszekedése/válása, új testvér...


Ha van valakinek használható ötlete azt szeretettel várom mert már nagyon kétségbe vagyok esve


2016. aug. 31. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

tanítani kell neki, hogyan vezesse le a feszültséget


amúgy ha otthon azt látja, hogy erőszakkal kell a konfliktust megoldani, jóhogy ő is azt teszi, mert nem tudja másképp hogyan kell


rosszul berögzült szokásokban a szülő a felelős, nem a gyereket büntetném miatta

egy kisbabát sem büntetünk, ha pl nem tud kiságyban elaludni..egy gyereket sem kellene, ha nem tudja hogyan oldjon meg helyzeteket.

2016. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Probald az ellenkezejet, kezdeld ugy hogy akkora stresszben van a gyerek hogy nem tudja feldolgozni. Segits neki megnyugodni, es nezd meg hogy van-e eredmeny. Nezd ugy (valoszinuleg egyebkent is ez a helyzet) hogy azert verekszik mert tehetetlen az erzelmeivel szemben.


Ez esetben a buntetes, szidas, stb csak megtovabb ront a helyzeten.

2016. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Abszolút egyetértek az előttem szólókkal.

A kisfiam 3,5 éves. Ő is verekedősebb lett az elmúlt 2 hétben. Eleinte hajlottam afelé, hogy büntetni kell, de volt egy alkalom, amikor annyira érezhető volt a benne dúló feszültség, hogy szinte megijedtem. Rettenetesen elszégyelltem magam, hogy a segítségnyújtás helyett képes lennék megbüntetni az én kis angyalkámat csak azért, mert még nem tanulta meg levezetni a feszültségét...ez egy kori sajátosság. Nem kell hozzá extrán megváltozott körülmény. Elég, ha az oviban vagy otthon túl sok a szabály, amelyekhez neki alkalmazkodni kell, ez feszültséget eredményez benne.

Én az előbb említett eset óta váltottam agyban: a hirtelen büntetés helyett a türelmes, szeretetteli odafordulást gyakorlom. Nem mindig könnyű, de én már most másfél hét után érzem a pozitív hatását. Apropó, pozitív...olvass utána: pozitív megerősítés. Csodákra képes!

2016. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:

Sziasztok!

[link]

Ezt ajánlom figyelmetekbe. Nekünk nagyon jól bevált.

2016. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én kétévesemen is kijön néha a verekedhetnék, és nem sok mindent tudunk tenni. Megszidjuk, lefogjuk, próbálunk beszélni a fejével. Én amúgy hiszem, hogy a gyerekek értelmesebbek annál, mint ahogy őket gyakran kezelik. Nálunk időnként kijön ez a bunyós korszak, aztán egy idő után elmúlik - ki tudja, mi lehet az oka.
2016. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Az én lányom nem verekszik, párszor próbált harapni, de minden egyes alkalommal elmondtam, hogy fáj, nem szabad, ez rossz. Néha sajnáltattam magam, sírást imitálva, néha rámutattam a másik kisgyerekre és elmondtam, hogy szomorú, és megsimogattam a kisgyereket. Szerintem csak így lehet, a büntetéseket én is kerülöm.
2016. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érti a "nem"-et, nem lehet szabályozni a viselkedését, képtelen kontrollálni az indulatait, akkor mindenképpen szakemberhez vinném első körben, hogy ennek az okát megtaláljuk. Gyakran oka ennek egy megbújó ADHD (még nem fogják ennyi idősen kimondani, de lehet fejleszteni), egy enyhe fokú autizmus, amit csak abban jártas szakember ismer fel. De lehet nevelési hiba is ( a módszereket részletesen át kell beszélni), stb. A módszerek közül, melyeket leírtál, több helytelen, korrekcióra szorul.
2016. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!