Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekedjen? Erőszakoskodjon?...

Verekedjen? Erőszakoskodjon? Hogyan viselkedjen?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők! Mit tesztek, mire tanítjátok kisgyereket, ha azt tapasztaljátok, hogy rendszeresen kitépik a kezéből a játékot, megcsípik, meglökik más gyerekek? Hogyan védekezzen?

Nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra, mit tartotok hatékony és valóban működő megoldásnak, hogy ne legyen áldozat egy alapvetően félénk kisgyerek.


2015. aug. 12. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk elvünk az erőszakmentesség. Ki lehet állni magadért verekedés nélkül is. Én még nem találkoztam olyan helyzettel, amit normális kommunikációval nem lehet megoldani.
2015. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Verekedésre és erőszakra soha nem buzdítottam egyik gyereket sem. 2 lány, 1 fiú. A két kicsi elég jól megvédi magát szavakkal is, a nagy inkább konfliktuskerülő.
2015. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves múlt. Nem buzdítom verekedésre (nem is volt még rá példa, hogy verekedett volna), de arra sem, hogy hagyja magát ütni. Mi azt mondtuk neki, hogy ő verekedést soha ne kezdeményezzen, de ha bántják, akkor védje meg magát.
2015. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem vérmérséklet kérdése is. Az én fiam sose volt erőszakos, aresszív, kötekedő, kezelhetetlen. Már eszet osztottam mérgemben, hogy kicsit álljon ki magáért, csapjon vissza, ordítson ő is. Hiába.

Azt sem értette szerintem, hogy mi bajom van. Jámbor az alaptermészete. Inkább azt mondtam neki, hogy a buta gyerekeket kerülje el, ne játsszon Velük. Az oviban

2015. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az oviban már szelektálják a barátokat. Ha nem lehet vele játszani, akkor egy idő után peremhelyzetbe kerül a vad gyerek. Szóval alkalmazkodni szokott általában.
2015. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sosr verekedett még, de hagynám ha neki mennek. De 2-3 évvel nagyobbnak tűnik a méretei alapján így nem is kóstolgatják.
2015. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 éves a fiam, 1 éve apa ötletére thai boxol (apa is csinálta 15 évig, ezért akarta, szereti is). De edzésen kívül soha nem keveredett még verekedésbe. Mi is arra tanítjuk, hogy sohasem kezdeményezzen bunyót, annak meg van a helye az edzéseken. De ettől függetlenül, ha kell, igenis tudja megvédeni magát. Nemrég volt egy konfliktusa a játszótéren, és nagyon meglepődtem, hogy milyen okosan, szóban lerendezte. Nagyon jó volt látni, hogy határozott a fellépése :)
2015. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi még nem ovizunk, de az öcsém kisiskolás volt, amikor három cigánykölyök rászállt az osztályából (az öcsém hét éves volt, ôk 10...). Hiába mondtuk neki, olyan a természete, hogy nem védte meg magát, annak ellenére, hogy 4800 grammal született, ma pedig egy 207 centis vadállat :), úgyhogy sejthetitek, akkoriban sem volt kicsi. Az lett a vége, hogy a tudtunk nélkül két unokatestvérünk (13 és 15 voltak) úgy befenyítették a kölyköket, hogy leálltak egy idôre, majd év vége körül az öcsém hozta haza az ellenôrzôt, mert az egyik srác megint nekiállt, ô pedig úgy visszavágott, hogy kiugrott a fiú karja. Érdekes módon utána senki nem bántotta többé. Úgyhogy igen, ha bántják, ne hagyja magát.


Pl. ezt a három kis majmot gyôzködhette volna az öcsém észérvekkel évekig, nem sokat ért volna.


A mai napig majd elsírom magam, ha eszembe jut a monoklija, pedig már felnôtt ember.

2015. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt,mikor a fiamat bántották az oviban. Ha gondolod, olvasd el, hátha találsz benne hasznos információkat.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2015. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, rossz fülről linkeltem!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2015. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!