Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt közöttünk olyan...

Van itt közöttünk olyan szülő, akinek a gyerekénél már diagnosztizálták az autizmust?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az érdekelne első sorban, hogy ti, mint szülők kb. mikor vettétek észre, hogy kicsit más a gyerek, mikor jött el az a pont, amikor már úgy gondoltátok, hogy jobb, ha orvos is látja és mik voltak azok a jelek, amik nálatok előfordultak?

2016. okt. 7. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen merült fel bennünk,elkezdték zavarni egyes hangos zajok,meg nem érdekelték azok a dolgok amik a kortársait,máshogy játszott. Akkor a szakértők azt mondták tuti nem autizmus,majd sorra jött a többi egyértelmű jel,5 évesen megkaptuk a diagnózist. Így utólag persze voltak kisebb jelei 4 éves kora előtt,de egyik sem olyan amit a típusosan fejlődö gyerekek ne csinálnának. De minden auti más...
2016. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2016. okt. 8. 22:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves koráig gyönyörűen fejlődött, mindent időben (vagy még előbb is) csinált, nem volt furcsaság. Felnőttekkel szemben tartózkodó, néha félős volt, de semmi extra. 1,5 évesen viszont megtorpant, ill. vissza is esett több területen a fejlődésben. Ekkor már nemigen tartott szemkontaktust, elhagyta a mutogatást, korábban megtanult szavakból alig mondott valamit. Sok volt a hiszti. 2 éves korára semmit nem javult a helyzet, sőt, ekkor már éreztem, hogy nincs minden rendben. Sok tünet volt, most inkább a kirívóbbakat írnám le: A kommunikáció terén a kevés beszédnél aggasztóbb volt, hogy máshogy sem tudta megértetni magát. Nem mutatott rá tárgyakra, nem gesztikulált, a kézhúzás, taszigálás volt szinte az egyetlen eszköze. Sokszor volt olyan, hogy sírt, de fogalmam sem volt, hogy fáj-e valamije, éhes, polcról akar-e játékot stb., tehát még körülbelülre sem. Nehéz volt vele kapcsolatot teremteni, az esetek zömében figyelmen kívül hagyta, ha szóltam hozzá. Nem volt élménymegosztó viselkedés, ha valami érdekelte, nem vont bele, és ő sem figyelt, ha én akartam mutatni neki valamit. A játéktevékenysége is erősen eltért, mindent csak szétszedett, szétdobált, eltépett, semmilyen játék nem kötötte le, rövid időre sem. Bárhová elmentünk, ahol sok játék volt, nem azokkal játszott (csak szétpakolt), hanem csapot nyitogatott, szemetest babrált stb. 2 és fél éves korában már erősen gyanítottam, hogy autizmusról lehet szó, kevéssel a 3. szülinapja előtt kapott diagnózist. Szerencsére azóta rengeteget javult a helyzet, úgy tűnik, hogy csak nagyon enyhén érintett.
2016. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a te válaszodat is!
2016. okt. 10. 16:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszolótól szeretném kérdezni, hogy szemkontaktust tartott a gyerek? Volt igénye anyára, apára, társaságra?

A második válaszolótól pedig, hogy szerette-e a monotonitást vagy a megszokott rendszert maga körül a gyerek?

2016. okt. 10. 16:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Most 18 éves nagylányom aspergeres,sajnos csak 12 évesen diagnosztizálták,addig mondtak fűt-fát.

Hogy kérdésedre is válaszoljak,szemkontaktust nem tartott,ma sem tteszi,egy pillanatra néz csak a másik szemében,én vagyok az egyetlen,akivel néhány másodpercig tartja.

A monotonitást nem szerette soha,megszokott dolgokhoz,sorrendekhez ragaszkodott. Rituálékat alakított ki,amit hosszan tartott,és ha el is hagyta,mindig követte egy újabb.

Az érzékkszervei túlműködnek,mint hallás,látás,ízlelés,érintés.

A családhoz erősen kötődik,igényli a figyelmünket,de kisebb korában elég volt,ha látta,a közelben vgyok.

2016. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok: Szerette a monotonitást és a megszokott rendet, de nem feltűnő mértékben. Bár azt nem tőlem kérdezted, de nálunk pl. családon belül több emberhez is erősen kötődött, tőlem és tőlük kimondottan igényelte a testi kontaktust, bújós gyermek volt (ma is az).
2016. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

én másfél évesen vittem először korai fejlesztőbe, mert nagyon késett a mozgása mindenben. Azt "csak" mellékesen említettem a vizsgálati kérvényben, hogy nem érti a "nem"-et, szófogadatlan, rosszul közeledik a kortársaihoz. Húzza a hajukat, lökdösi őket, a tiltás, fegyelmezés nem hat. Már ennyi idősen is jellemző volt rá, hogy belemerüljön monoton cselekvésekbe (pl ajtózás, fiók húzogatása), a játékokkal is játszott, de a szabad játéka nem volt korának megfelelő.

Zavarta, ha valakivel szóba állok az utcán, ilyenkor elszaladt, kiakadt. Sok volt a kiborulás, a hiszti. Most már tudom, hogy valószínűleg zavarták bizonyos szenzoros ingerek. (pl nadrág gyűrődik rajta)

Mégis a legszembetűnőbb az általános fejlődési csúszás volt szülőként. Mozgáselemek, járás, pohárból ivás, kanalazás, öltözés, beszéd késése. Nem mutatott az ujjával, csak a tárgyra nézett. Húzta a kezemet, ha akart valamit. A nevére nem mindig hallgatott.

2016. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, szemkontaktust tartott, de nem jól használta azt a kommunikációban. (nem akkor és annyi ideig nézett, ahogyan azt egy átlagos ember teszi)

Minket nagyon szeretett, nagyon ragaszkodott hozzánk. Most is nagyon család centrikus. Nekünk puszit is ad, másnak soha.

2016. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy ő magasan funkcionáló autista, enyhén érintett és jó értelmi képességekkel rendelkezik. Tehát jól kompenzál, jól beszél most már. A nehézségei bizonyos helyzetekben jönnek elő. Normál állapotban szakavatott szem veszi észre. Most óvodás. Jó humora van, jókat lehet vele nevetni és jókat lehet vele beszélgetni is komoly felnőtt dolgokról is. (ami érdekli persze)

Szóval tág spektrum ez, én nem gondoltam volna, hogy idáig eljutunk, amikor diagnosztizálták.

2016. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!