Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan szülő akiknek...

Van itt olyan szülő akiknek szintén koponya varratok idő előtti csontosodását azaz csónakfejűséget diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés

Műtét előtt állunk és szívesen beszélgetnék ill. kérdeznék olyanoktól akik babàja hasonló cipőben jár/járt !

Egy aggódó anyuka



#koponya #csontosodás #csónakfej #scaphocephalia
2015. dec. 7. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát...

Nem vagyok orvos, nem vagyok szakember. Erről a "betegségről" most hallottam először. Kíváncsi lettem, rákerestem, utánanéztem, és csak egy dolgot nem találtam: hogy mégis mi a búbánatot okoz ez, mik a veszélyei. Azon kívül, hogy a gyerek nem felel meg a szabványnak, mi a baj?

2015. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es az idő előtti csontosodással az a baj, hogy az agy még nőne, de mivel hamarabb összeforrtak a koponya csontjai mint egy átlagos embernél, nem lesz helye az agynak, mert nyomni fogja a koponya csontja

kérdező egy ismerősöm kislányát vizsgálgatták, mert azt hitte a háziorvos, hogy nála is lesz hasonló probléma és műteni kell, akkor utánakérdeztünk mindenfele mivel jár az ilyen műtét, de megnyugtatták, hogy szinte rutinműtét az ilyen, gondolom azt elmondták, hogy mit fognak csinálni. Minden rendben lesz ne izgulj!

2015. dec. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok.A kérdező vagyok.Igen a 2.válaszadónak igaza van ezzel kapcsolatban.Nem tud úgy nőni az agy ahogy kell,nyomás keletkezhet stb.

A műtétről magáról kaptunk felvilágosítást,de jó lenne olyan sorstársakkal beszélni akik át estek ezen.Mi volt,hogy zajlott ez az egész ott Debrecenben(ott lesz a műtét),hogy élték meg stb. Ez olyan ritka "betegség" hogy alig találni róla valamit...

2015. dec. 8. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!