Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves, hiszti és dac egész...

3 éves, hiszti és dac egész nap. Tesóját veri, a hangomat meg sem hallja. Mit tegyek? Nálatok mi vált be?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Figyelemeltereles, sok jatek, ovoda.
2016. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy óvónő mit tud tenni ilyen helyzetben?
2016. okt. 18. 17:55
 3/16 anonim ***** válasza:

hány éves a tesó, azt a verést mindenképp meg kell akadályozni, elkülöníteni

A hangod nem hallod? ne kiabálj, sőt, csendesen beszélj, egyszer csak figyelni kezd, hogy mit mondasz. Egy kicsit próbáld nem hallani a hisztit, énekelj.

2016. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kicsi most 11 hónapos. Totyog, megy a nagy után, nagyon-nagyon szeretne vele játszani. Néha sikerül is neki. De legtöbbször erőszakkal elvesz tőle a nagy minden játékot, és amikor csak teheti meglöki, megrúgja, stb. Féltékeny rá, tudom jól. Főleg, hogy a pici sírós, sokat volt és van kézben. De én is sírós lennék, ha mindig ütnének.. szóval ez is érthető. A nagyot is értem, csak ettől még nem tudom kezelni a helyzetet. Nem lesz ovis, csak jövőre, én pedig szeretném kezelhetővé tenni a helyzetet, ezért keresek gyakorlatias tanácsokat. Nem tudok egyszerre két helyen lenni, így nem tudom külön szobában tartani őket. Valahogy meg kell tanulnunk együtt élni. Muszáj. De jár a szám egész álló nap, és semmit nem használ. A suttogást próbáltam, igaz, csak 4-5x, de rá se hederített. Ment tovább. Alapvetően semmi tekintélyem nincs a gyerek előtt, és nem tudom, hol és mikor veszítettem el, mert a kicsi születése előtt teljes volt a harmónia, szinte soha nem kellett megemelnem a hangom. Az utóbbi 4-5 hónapban vannak problémák, és most már állandósultak is. Nincs nap bántás nélkül. Sőt, nincs óra sem, hogy nyugi lenne. Az ételt is kiveszi a kezéből, ha nem figyelek, a műanyag kis poharát ledobja, hogy ne tudjon inni, stb. Félek, hogy egyszer nem figyelek egy tized másodpercre és nagyobb baj lesz. Rossz helyre esik, stb. Nagyon feszült vagyok emiatt.
2016. okt. 18. 18:48
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk a nagy 4éves,a pici 2hetes. Nincs féltékenység,mindenbe bevonom a nagyot. Hozzon pelust,énekeljen a picinek. És mindig mondom hogy majd mindenre ő tanítja meg a babát. Neked is ez lehetne megoldás,hogy a nagy mindenbe segitsen,és mond neki mire tanítsa a picit. Labdázni,autót tologatni,épiteni,bármi,amiben a nagy azt érzi ő a fontos,az okos,az első.

Oviban jól kezelik a gyerekeket általában,fele annyigond nincs minz otthon.

2016. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, hogy mi az oka, hogy nem viszed oviba, de jot tenne neki.
2016. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Nagyon akaratos, hisztis a kisfiam, sok mindent végigpróbáltunk már a közel 2 éve tartó dackorszak alatt. Eredmény szinte semmi. Az utóbbi időben már kínomban a fordított pszichológiával próbálkoztam és alig akartam elhinni, de sok helyzetben bevált. Ezzel persze nem lehet próbálkozni, ha a kistestvérével bánik csúnyán, de nálunk bevált a hisztinél és néhány dolognál, amiben nem akart sosem szót fogadni (függönyön hintázás, dobálózás stb.).Már nyugodtabbak a napjaink.
2016. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mi az a fordított pszichológia? Egész konkrétan egy példán keresztül el tudod mesélni?
2016. okt. 18. 21:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Vhol Ranschburg Jenőtől olvastam a. "mágikus játékot"; ha nagyon hisztizik, ütöget, úgy kell tenni mintha eltűnne. Egyszer csak - amikor már semmi nem hat - kezdd el keresni. "Hova lett a Pistike? Előbb még itt volt. Elkezdett ütögetni, és eltűnt." Nem mondom,h tuti recept, de már sokszor segített. Tényleg kizökkenti a gyereket, és egy kicsit elbizonytalanodik. Fontos,h legyen utána egymásra találás is.
2016. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ilyen keresést én is szoktam csinálni :)

amikor feláll a kiságyban akkor kérdezem a párnáját hol az én gyermekem?(nevét mondom)keresem az ágy alatt is és olyankor gyorsan lefekszik, ha visszanézzek már ott lássam :) így lassacskán ráhangolódik az elalvásra :)(szintén dackorszak)


nálunk sok sok szeretet, megértés (tudom, hogy most dühös, mérges vagy ez és ez miatt, de ...), elterelés(kíváncsiág ébresztés) megold mindent.

2016. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!