Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kis angyalka a 2,5éves lányom,...

Tupaccc kérdése:

Kis angyalka a 2,5éves lányom, de vannak dolgok, melyekkel nagyon kikészít + féltem őt - pl. meztelenkedik, sokszor egész nap nem eszik, vagy rájön a csípek, harapok, hisztizek roham. Valaki hasonló gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mindig estére jön el az az idő, amikor pelusig vetkőzik, és meztelenül futkározik. Ha öltöztetni akarjuk csíp, rúg, üt harap, hisztizik.

Hosszas huza-vona után szok sikerülni visszaöltöztetni őt, de az se tart sokáig.

Akkor sokszor van, hogy nem fogad el semmi kaját. Minden ble-ble nem kell. Kirakhatok bármit, még akár nagy kedvencet is, az se kell neki.

Általában jókedvű, de ha gondol egyet jön a hiszti, harapás, sírás. Játékok se nagyon érdeklik.

Amúgy ügyes okos, már fúj rengeteg dalt, számokat, abc-t, színeket stb, csak kimondhatatlanul féltem, hogy felfázik, vagy az össze-vissza evéstől legyengül. Az egészet az időnkénti hiszti koronázza meg, este már sokszor kikészülve érzem én is magam.

Valaki hasonló tapasztalattal, tanáccsal?



2013. dec. 6. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy ha meztelenül van, akkor megbetegszik, és mehet doktor nénihez/bácsihoz.
2013. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyerekek is tudják mi a jó nekik, minden csecsemő kisgyerek szeret meztelenkedni. Igy télen ez elégnehéz velük megértetni, hogy könnyen megfázhatnak. A tiétás nem segit akkor csak azért is dacbol fogja csinálni.
2013. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
ilyet az én kislányom is csinált hasonlokat amikor már csipkedett és rugdosott akor kiporoltam a popsiját. utána már szépen szot fogadoot.
2013. dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szurikáta85 válasza:

Gyerekeknék mindneképp vane gy dackorszak, hacsak nem jelentkezik vmi személyiségzavar, ezt szépen kinövi. 2-4 év kor közt szokott ez előjönni ("pl, nem eszem tojást, és punktum...ugyanakkor imádja a rántottát...)

Lehet okosan kezelni, úgy, hogy tulképp mi döntünk, de mégis úgy, hogy mintha ő választana. pl: ha azt akarjuk hogy kiflit egyen, meghagyjuk a "választás" lehetőségét így: "fél kiflit kérsz vagy egészet? "


D emondom, minden gyereknél van iylen dackorszak, 4 év körül kinövik.

2014. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!