Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha a gyerek...

Mit lehet tenni, ha a gyerek ezt teszi?

Figyelt kérdés

Egyik ismerösöm gyereke ( kisiskolás ) folyton azt hiszi h a szulei meghalnak , elhagyják. Sose hagyták el , nem is fenyegették ezzel , testvérek nincsenek .

Szulök dolgoznak. A gyerek all az iskolaudvaron nezi hogy a többiek szaladgalnak , ö nem vesz részt , szorong , h a szulei otthagyták az iskolaban es ott kell aludnia , többet nem mehet haza .

Ha a szulei bezart autoban hagyjak, 5 percre mig hivatalos ugyet inteznek , sir h otthagyták végképp es lemondtal róla .

A ketsegbeesése teljes es melyröl jövö sirás.,

Miutan hazamegy a sulibol , 2-3 orat varnia kell a szuleit amig jönnek a munkabol , azalatt sir , h biztos meghaltak es többet nem talalkoznak.

Suliban is emiatt szorong .

Van aki ehhez érdemben hozza tud szólni, hogy mi lehet ennek az oka ?

Nem lehet meggyözni a gyereket arrol h ez nem igy van , felfoghatatlan h butaság de a szorongás nem szünik


2016. okt. 22. 14:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Felfogja h butasag bocs
2016. okt. 22. 14:55
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha még kisiskolás, nem kéne 2-3 órára egyedül lennie.Hány éves? 10 éves korig biztos nem hagynám órákra egyedül a lányomat.
2016. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Valami csak történt, ami miatt így fél.

Egyáltalán nem normális, hogy 5 percre a bezárt autóban hagyják!!! Ilyen szülőkből bármi mást is kinézek!

Soha senkit sem szabad (felnőttet sem) se autóba, se lakásba bezárni.

2016. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy te sok mindenről nem is tudsz, ami valójában otthon, a négy fal között elhangzik. Valamiért a bizalom nincs meg a kisgyerekben, lehet, hogy nem neki való műsorokat néz a tévében (elég akár, ha minden nap látja a híradót pl.). Én a szülei helyében biztos, hogy elvinném egy pszichológushoz, hogy szedje ki belőle, hol és miért alakulhatott ki ez a szorongás. Nagyon fontos lenne, hiszen ez kihat az egészségére és az iskolai teljesítményére is, muszáj kezelni. Lehet, hogy olyat látott, hallott, amit teljesen félreértelmezett, egy kis apróság is válthat ki ilyen szorongást. Próbálj meg hatni a szülőkre, vagy akár a gyerek osztályfőnöke, hogy ezt ne hagyják annyiban, mert amit egy felnőtt könnyen kezel, az egy gyereknek óriási nehézség.
2016. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Milyen a gyerek kapcsolata a szüleivel? Amikor éppen otthon vannak vele, nincs a gyerek túlféltve, túlságosan kisgyerekként kezelve?

Mennyire önálló? Mennyire tud a szülei nélkül öltözni/fürdeni? Egyedül jár iskolába, vagy a szülők viszik el reggel? Ha mindenben a szülei segítségére szorul, és moccanni is képtelen nélkülük, az okozhat ilyenfajta félelmeket, mert a gyerek tudat alatt attól szoronghat, hogy ha ő magára marad, nem lesz képes még enni sem, s ez érthető módon félelmetes gondolat.

Jó lenne talán a kicsit megmutatni egy szakembernek, mert az ekkora mértékű félelem biztosan nem normális.

2016. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
10 eves a gyerek es önálló, egyedul eszik furdik megy a suliba . A szulei fiatalok , 21 evesek voltak amikor szuletett . Nem hiszem h agyon kényeztetik
2016. okt. 22. 15:12
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Valszeg onnan indulhatott, hogy mikor régen sírt, akkor a szülei odementek, ezért az agya a sírás jutalmaként értelmezi a szülie megérkeztét. Átlag gyereknél ez általában megszűnik, amint egyszer-kétszer bebukja az elvet és mégsem kap figyelmet, de nála valamiért fokozódott, és ahelyett, hogy feladta volna akár órákig is kitart, bekerült egy végtelen ciklusba, ahol is sír, ha nincs eredmény tovább sír, ezzel együtt van egy növekvő sikertelenség érzés ami szorongáshoz vezet. Mindenesetre ez már bővel pszichológusnak való eset, bár meg lehetne próbálni adni neki egy telefont.
2016. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Ezt remélem, csak viccből írtátok, hogy egy ekkora gyereket nem szabad egyedül hagyni, pláne 5 percre egy kocsiban :D

Jézusom. Na ti lesztek azok, akiknek a gyereke még 50 évesen is a mamahotelben fog lakni és ti meg néztek majd nagy kerek szemekkel, hogy vajon miéééért?

Hááát nem is tudom, talán mert totálisan életképtelennek nevelitek őket, és még levegőt sem vehetnek nélkületek? ;-)

2016. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is volt ilyen időszakom, ha nem is így jelentkezett. Én éjstakákat sírtam végig a félelmtől, hogy meghalnak, de nekem idősek a szüleim és apám hatalmas hipochonder.
2016. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

zerintem a halál fogalma az, ami szorongást éreszt enne é a szüleire vetíti ki


lehet valaki a halálról beszélt neki vagy olyat látott a tévében, tb és megrázta és nem tudja feldolgozni. ezeket a szorongásokat mesével, szituációs játékkal, rajzzal fel lehetene oldani, hogy a gyerek túllépjen rajta.


(nálunk speciel a dédi "fenyegetőzik" folyamatosan azzal, hogy majd ő nem lesz és meghal, kértem, hogy gyerek jelenlétében ne beszéljen ilyeneket. kb kisgyerekkorom óta a halálát várja, mindig témája :()pedig fitt, friss, csini szupernagyi..

2016. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!