Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tiz eves fiamnak az angoltanar...

Tiz eves fiamnak az angoltanarnoje mar ketszer meghuzta a fule felett a hajat ugy hogy nagyon fajt neki, azert mert elfelejtette levenni a sapkajat miutan becsengettek, itthon sirva meselte, egyebkent jo magaviseletu. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Szoljak a tanarnonek?Szabad ilyet csinajon, mert nagyon bant a dolog.
2008. okt. 5. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindenképpen beszélnék a tanárral. A szülők közt nagyon megoszlanak a vélemények a fizikai buntetesről, szerintem csak a szulonek van joga, akkor is csak nagyon indokolt esetben, hogy erezze, hogy ez nagy dolog.

Engem minden aprosagert vertek, nagyon magas a fajdalomkuszobom, és csak nevettem, amiert persze jobban vertek, de en nem kivanom senkinek, és szerintem a tanarnak nincs joga fizikailag bantalmazni a gyereket, mert ez az, akkor is, ha "csak egy egyszeru hajhuzas".

Én nem hagynám annyiban.

2008. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélj négyszemközt a tanárnővel. Legyél nyugodt, mert ha idegesen mész be abból nem sül ki jó sem neked, sem a gyereknek és sem a tanárnőnek.

Kérd meg mondja el ő is mi történt, mert a gyereket nagyon bántja a dolog. S ezzel a módszerrel te sem értesz egyet. S a gyerekkel is beszéld meg,hogy nem illik teremben ( zárt helyiségben) sapkában ülni, illik levenni ha bemész valahová. Valószínű erre akarja figyelmeztetni a tanárnője is. Csak épp nem a legjobb módszert választotta.

Kérd meg a tanárnőt szépen nyugodtan., hogy a jövőben inkább szóljon rá, vagy figyelmeztesse másképp a fiadat.

Szerintem ez lenne a járható út. S nem az,hogy bemész és lepofozod, mint ahogy máshol csinálják.

:))

Sok szerencsét a beszélgetéshez.

2008. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna ilyet tennie, szülői értekezleten vagy fogadóórán próbálj meg beszélni vele, de óvatosan, ne támadd, mert aki ilyen hirtelen természetű, hogy dühében a gyerek haját ráncigálja, az esetleg a kisfiún bosszulja meg, ha beszólsz neki. Inkább azt magyarázd el neki, hogy a kisfiú érzékeny, és nem dacból hagyta fent a sapkát. A kiskölyöknek meg magyarázd meg, hogy ilyen szamársággal nem érdemes kihúzni a gyufát. Magát a problémát én magam sem értem, pont angoltanár vagyok, iskolában is tanítottam már, de nem tapasztaltam, hogy egy sapka hatással lehetne a nyelvérzékre. :) Felőlem azt tesz a gyerek a fejére, amit akar, csak odafigyeljen az órán.
2008. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az előttem szólókkal. Egyébként nem szabad ilyet csináljon. Akár ki is rúghatják, vagy kezdeményezheted a kirúgását.
2008. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szólj neki, és mindenképp négyszemközt, ne mások előtt. Kérd meg, hogy ne húzgálja a gyerek haját, inkább szóljon, hiszen az is elég lenne. Mondd meg neki, hogy nagyon rosszul érinti ez a gyereket, mondd neki, hogy ti sem tesztek vele ilyet otthon, és nem szeretnéd, ha más ezt csinálná. De mindezt szépen, udvariasan.
2008. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Semmikepp nem akarok cirkuszolni,mint anya ,tudom hogy nem hazudott a gyermekem,ha bunosnek erezte volna magat,talan el sem mondja nekem,az bantott hogy itthon nem szoktam eroszakot alkalmazni mert szofogado,illedelmes,semmi rosszat nem lat tolunk,csak a termeszetes gyermekkori csintalansag van benne,raadasul az angol nyelvet szereti,sajnos a tanarno eleg idos mar es nem o az egyeduli akivel ezt tette,ha apro hajhuzasrol is van szo.
2008. okt. 5. 22:07
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a fiadnak, hogy oké, holnap bemész az angoltanárnénihez és együtt megbeszélitek a dolgot. Ha nagyon tiltakozik akkor kis csinytevés is volt a sapi nem levételében, ha meg teljesen "ártatlan" minden gond nélkül bele fog menni abba, hogy együtt beszéljétek meg. De járj utána mielőbb, akár milyen vásott is egy kiskölök nem teheti ezt egy tanár sem! Én is tanítok, eszembe nem jutna effélét tenni. Ha bemész és nincs ott a fiad, akkor a tanárnéni tagadni fogja a dolgokat, ha ott van a gyerkőc, akkor látni fogod a tanárnőn, hogy valójában mit művel a gyerekkel.
2008. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Javaslom mielőtt beszélsz a tanárnővel beszélj más szülőkkel is.Meglepődnék ha csak egyedi eset lenne ez.A tanárnővel mindenképpen beszélj,de előtte másokkal is.Mivel hajlamos a fizikai bántalmazásra előfordulhat,hogy esetleg célponttá változna a fiad.Ha viszont több ilyen eset is volt ott már más lenne a felállás.
2008. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a válaszom lepontozását!:-(
2008. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
33%
Mi az hogy nem akarsz cirkuszt kedves kerdezo? mi az hogy nem akarsz a gyerekedert kiallni?! arra nem gondoltal hogy a gyerekednek ezert kissebbseg erzete volt az osztalyba? nem akarsz cirkuszt, mert van az a mocsok tanar ? erdekel a masok velemenye? a faszt! ha jobban szereted a fiadat mint a masok velemenyet, akkor odamesz a tanarhoz es megmondod neki a frankot! akkar megis fenyegetheted..en biztos fejen basznam baseballutovel..az biztos gyerekemert mindent!!! egy 10 eves gyerekrol van szo ANYA!
2008. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!