Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt logopédus? Gyermekem...

Van itt logopédus? Gyermekem most 8-án töltötte a 3. életévét. Februárban kezdett el szavakat mondani!

Figyelt kérdés

Azóta is bővül folyamatosan szókincse! A hosszabb beszédre nem tud odafigyelni mióta volt egy olyan oviban ahol nem érezte jól magát, ott visszafelé is fejlődött, babanyelven beszélt újra!

Most új oviba jár, ahol sokkal jobban érzi magát, de nem tud a beszéde miatt a gyerekekhez közelíteni. Szavaiban sokszor keveri az ellentéteket. Pl. A kapcsold fel a villanyt=kikapcsolom villanyt. Igy kéri, hogy kapcsoljak villanyt. 3 ritkán 4 szavas mondatokat használ, és kevésszer találja el a helyes ragozast! Már mesél, mi történt az új oviba..Szóval nehezen, de élményeit megossza. Sokszor mondja ugyanúgy vmire azt amit én. Pl. Ha játszunk és sikerült neki vmi és véletlenül nem dicsérem meg ő mondja hogy: "ügyes vagy kisfiam"

Mesekönyveket mostanában lehet olvasni neki, megfigyeltem, hogy ott saját szavaival mondja el ami a képeken van. Hogyan tudnék segíteni neki? Kérdezni annyit kérdez, hogy hol van? Hogy kell? Melyiket válasszam. Vagy ha sír vki azt kérdezi tőlem,hogy mi baj van?



2016. dec. 12. 05:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem vagyok logopédus, de a gyerekem kapcsán sokat foglalkoztatott a beszéd témája, ezért írok pár dolgot, hátha segít.

Jókat mondtak az előttem szólók, és való igaz, van, aki később kezd el beszélni, és általában ilyenkor ugrásszerűen fejlődik benne, hamar eléri az életkori „átlagot”.


Viszont elgondolkodtató az alábbi:

„A hosszabb beszédre nem tud odafigyelni mióta volt egy olyan oviban ahol nem érezte jól magát,…”


Ez mit jelent? Meséket sem szívesen hallgat végig?


Egyrészt a legfontosabb kérdés, hogy jól hall-e a gyerek. Ez nyilvánvalónak tűnik, de egy barátnőmmel megesett, hogy mindenki nyugtatgatta (védőnő, gyerekorvos is), hogy nincs baj, hogy alig beszél még 3 évesen is a gyereke, de végül kiderült, hogy a mandulája miatt nem hall jól. Miután kivették neki, nála is ugrásszerű fejlődés következett be, azonban sok évbe telt, mire megtanult tisztán beszélni.


Ha a hallása teljesen rendben van, akkor a másik gyakori probléma az ún. beszédészlelés zavara. Itt tulajdonképpen arról van szó, hogy hallja a dolgokat, mégsem képes tökéletesen megkülönböztetni bizonyos hangokat, ami szintén a beszédfejlődést lassítja. Azonban ez kiskorban remekül kezelhető probléma. (Egy idő után a gyerekek képesek a beszédértési defektusukat intelligenciájukkal kompenzálni, így az akár észrevétlen is maradhat, azonban a tanulásnál – főképp a helyesírásnál – nehezítheti a helyzetüket.)

2016. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó!

Az ovis történet a következo: szeptemberben kezdett el járni oda, kb 1 hét után babanyelven kezdett beszélni...és ahogy telt az idő, a gyerekem teljesen kifordult magából. Otthon remalmok gyötörték, szinte minden este bepisilt. 3 hónap után behivtak, hogy a gyerek bent semmire se hajlandó, mindig egyedül van, nem érti amit mondanak neki. Nem tudják rávenni semmilyen foglalkozàsra és egy csomó ilyen dolog. Nagyon nyűgös volt otthon is. Egyszerűen eltűnt az életvidám érdeklődő fiam. Úgy döntöttem, hogy ovit váltunk, mert ezek a tünetek csak ott voltak jelen. Otthon inkább a szorongás volt jellemző, éreztem, hogy nem jó helyen van. Az új ovit 4 nap alatt megszokta, gyönyörűen beilleszkedett szereti az óvónőket és a csoportot is és részt vesz a foglalkozásokon is.

Amióta ezt a kérdést írtam azóta, E/1 személyben is beszél.Becézget minket magától. De még mindig nem az igazi.

Ráadásul nem akar kigyógyulni sehogy egy felsőlégúti betegségből. Fül orr gégészhez viszem a héten.

2016. dec. 27. 16:45
 13/13 anonim ***** válasza:

(az utolsó hozzászóló vagyok megint)

Simán lehet, hogy azért nem halad jól a beszédfejlődése most, mert nem hall a felsőlégúti betegség miatt. Egy logopédus ismerős azt mesélte, ha egy gyerek taknyos (ami ugye olyan érzés, mintha egy vödör/bukósisak lenne a fején folyton), lehet, hogy csak 30%-ban hall, és ha ez a beszédfejlődés fontos szakaszában több hónapig is fennáll, akkor komoly lemaradást okozhat neki.

Szóval hajrá fül-orr-gégész!

2016. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!