Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem? Mi a fenét...

Hogyan neveljem? Mi a fenét tehetek még?

Figyelt kérdés

Úgy érzem megbuktam mint anya.

Egyszerűen a lányom az elmúlt hónapban minden szinten és fronton "támad". Dacol, leccarja amit mondok, vagy amit bárki mondd neki.

Konkrét példák: este fél nyolc, utolsó simításokat csinálom a vacsin.

Odajön, kérdezi: anya, kimehetek motorozni? Nem. Rakd össze a szobádat, mindjárt vacsora.

A következő öt percben azt látom, a konyhaablakból, hogy suhan el a műanyag motorral.

Büntibe raktam, ahol negyed órát hisztizett.

Kiszökött az utcára, három házzal arrébb csíptem el.

Földhöz vágta a banánt, és a szőnyegbe taposta, mert nem karikaztam fel. Mikor felkarikaztam, fél órát sírt felette, hogy ő egybe akarja(ez két különböző napon történt, kb egy hét eltéréssel)

Ellopta a ketchupot és szétlocsolta a házban.

A tömény szörpöt megitta.

És mindíg tudja, hogy tilosban jár, mindíg büntetem, mindíg következetes vagyok én is, az apja is.

Kapott már ki.

De ma jött a csúcspont. Kitalálta, hogy nem parizert, hanem szalámit kér a kenyerere. Megmondtam, hogy nincs itthon, edd meg a szendvicset, erre nekiállt műsírni. Pár perc után mondtam neki, hogy jó, látom nem vagy éhes, majd tízóraira megkapod ugyanezt.

Erre rámordított, hogy nem vagy anya! Te csak (keresztnév) vagy!!!!, és lesöpörte az asztalról a reggelijét.

Annyi erőm volt hogy a szobájába küldtem mielőtt összeomlottam.

Négy éves


2014. aug. 7. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
hmm, tankönyvi! :) Mindenestere azt meg lehet akadályozni, hogy lelépjen, mondjuk egy zárt ajtóval. ;-) Ajánlom neked a Mérei féle Gyermeklélektan című könyvet, segít megérteni, mi történik. Jól csinálod, ezeket a meccseket most le kell játszani, a határait követeli.
2014. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
De kis édes :D Emlékeztet a sajatomra, ennyi idős korában. Mondjuk o el nem szökött, de a tobbi azert megvolt valamennyire.... En egyszer, amikor azt mondta, hogy neki masik anyuka kell, mondtam, hogy oké, keressen másikat, segítek neki osszepakolni a cuccat. Egyre komor abban figyelte a pakolast, az ajto nyitásnál nem bírta tovább, sírva fakadt. Bocsánatot kert es megígérte, hogy többet nem viselkedik igy. Volt utana is balhé, persze, de amint említettem, hogy mar lehet is csomagolni, mindig abbamaradt.
2014. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Cukik ezek a gyerekek!Most jót nevettem... Nyugodj meg,ugyanis nem vagy egyedül a problémával. Az én lányom nemsokára 4 éves és bizony én is megkaptam már párszor, hogy : Rossz anyuka vagy!!! Elköltözöm! Na én ekkor hasonlóan cselekedtem,mint az előttem író. Ajtót nyitottam és kitessékeltem.Persze, hogy nem tetszett neki. Az öltözködés, az ételek közötti válogatás mind mind probléma nálunk. Minden apróság miatt hisztizik. Az egyik pillanatban így kéri az ételt, a másikban már máshogy... A napokban jutottunk el oda, hogy elismeri ha rosszat csinál és bocsánatot kér. Remélem lassan változnak a dolgok.
2014. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Keress fel egy gyermekpszichoogust, tapasztalatból mondom,hogy csodákra képesek :)
2014. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom is ilyen volt 4 évesen, csak az a baj, 5 éves elmúlt, és semmit nem változott!

Ez a "jólvan akkor lehet menni" nem jön be minden gyereknél!

Nekem is mondta már a lányom, elmegy, keres más anyukát, én meg keressek másik gyereket magamnak. Úgy hozta vissza a férjem az utcáról, simán elment volna!

De ha meg valami van, akkor csak Anya kell! Tud nagyon jó is lenni amúgy, de sokszor kiborít!

Szerintem most van nálunk az igazi dackorszak.

2014. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a megfelelésed érzi és ki akarja használni? Meg akarsz felelni, hiszen egyszer egyben hagyod, következő alkalomra már felkarikázod a banánt, és megint kapott egy fogózkodót. Vezesd be, hogy banánt mittudom, ezentúl csak felezve esztek, stb., legyen ebben is rendszer. Elé teszed, és ha 5 percig nem nyúl hozzá, elveszed és kimarad egy kaja. De közben ne foglalkozz a hisztivel, ha rázendít, nézz át rajta. Ne küldd sehova, ne büntesd, ha műsír, hanem egyszerűen nézz rajta keresztül. Lehet, hogy pszichológus lesz a vége, de én ezt kipróbálnám. Azért csinálja, mert úgy reagálsz rá, ahogy. Mennyi figyelmet kap egyébként, mennyit tudsz vele kettesben foglalkozni? Kistesó van?
2014. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hasonló dolgokat csinált. Sokszor balhézott a kaja miatt, direkt azt csinálta, amire nemet mondtam, üvöltött, hisztizett. Amikor már az oviban is bajok voltak vele, bejelentkeztünk egy gyermekpszichológushoz. Azóta hatalmas fordulatot vett az életünk. Ma már csak azt bánom, hogy nem előbb mentünk el hozzá.
2014. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányomnak is volt egy nagyon hasonló korszaka. Nekem F. Várkonyi Zsuzsa Már százszor megmondtam című könyve is sokat segített, nem egy esetben azonnal a lányomra és magamra ismertem belőle. Ha van rá időd, szerintem olvasd el, netről is letölthető.
2014. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
zárt ajto,és ne hagyd magad,lányom most 2 napig hasonlo balhét csinált nekem fürdésnél,
2014. aug. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 éves fiam van, hát ő sem egyszerű, de a lányod túltesz rajta. A fiam nem mer ilyen szintű koszt vagy kárt csinálni, maximum a saját játékait próbálja összetörni dühében... De az nálunk is megvan, hogy kategorikusan megtiltok neki valamit, és ő csakazértis megcsinálja. Pl. egyedül levetkőzött bugyira és bement a medencénkbe pancsolni, pedig szerintem nem volt hozzá elég meleg az idő. Hát pár perc után már kékült a szája a hideg vízben :) Ilyenkor mindig elmagyarázom neki, hogy nem azért mondom neki, hogy nem lehet, mert rosszat akarok, hanem azért, mert én felnőtt vagyok, ráadásul az anyja, ő a gyerek, és én vagyok az okosabb. Majd ha ő is felnőtt lesz, eldöntheti, milyen ruhát vesz fel, mikor megy aludni stb.

Sajnos időnként én is abba a hibába esem, mint te, kedves kérdező, hogy túlságosan magamra veszem, amit mond. Ha dühében csúnyákat mond rád, próbáld nem felvenni, csinálj úgy, mintha meg sem hallottad volna. Bár gondolom, ezt már tudod, ezért is küldted a szobájába. Nekem anyukám és anyósom szokta mondani, hogy egy ekkora gyerek még nincs tisztában azzal, hogy mit is jelent az, amit hirtelen haragjában kimond, sokszor csak elismétli azt, amit valahol, valakitől hallott.

Egy időben nálunk is téma volt, hogy keressen másik családot magának, ugyanis hol az apjára, hol a kistesójára mondta, hogy utálja és látni sem akarja. Ezt egy ideig próbáltam finomabban kezelni, de végül már elegem lett és én is azt mondtam neki, hogy ha nem tetszik neki a családja, akkor elmehet másikat keresni. Ez hatásos volt. Hozzáteszem, én nagyon sokszor mondom neki, hogy mennyire szeretem őt (és a család többi tagját is), és milyen fontos nekem.

Az evés nálunk is problémás, de ha valamit nem kér, akkor csak annyit mondok, "látom, nem vagy éhes, nem baj, majd megeszed később, vagy megeszi más". Az édességeken szoktunk néha veszekedni, ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor egy időre megvonás van, pl. nincs túró rudi 1-2 hétig, és akkor a hűtőben sincs, azaz nem tudja magát kiszolgálni (volt már rá példa :)).

Szóval nálunk sem egyszerű a helyzet. Kitartás, majd csak túlleszünk ezen az időszakon :)

2014. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!