Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a különbség az autisztikus...

Mi a különbség az autisztikus tünet és az autista között?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, autisztikus tüneteket produkál. Voltunk neurológusnál , gyógypedagógusnál felméretni és azt mondták, hogy autisztikus tünetei vannak. Ezzel még nincs akkor megbélyegezve, hogy autista csak tüneteket produkál ami kezelhető esetleg eltűnhet ? Nem beszél (pár szót mond és utánoz, halandzsázik), nem mutogat, megérteti magát a kezünk húzásával tárgyakhoz. TSMT- zünk fél éve.

2017. febr. 20. 21:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

12-es vagyok


Kedves Kérdező!


Maximálisan egyet értek a 19-es Válaszolóval!

"Az autizmus nem bélyeg, hanem egy állapot egy fejlődési eltérés. Ami vagy van, vagy nincs!

Ha van, akkor az érinti az egész gyermeket és a családot is. Nem lehet eltitkolni, nem lehet elbújtatni és nem is kell. Viszont, ha egy kisgyermek, aki autizmussal él és nem kap megfelelő segítséget, az életre szóló hátrányt szenved el! Ezt pedig egy normális szülő nem szeretné! (!!!!!!!!!!)

Az autizmus fejlesztése a korai életkorban életbevágó, jelentős minőségi javulást lehet vele elérni. Ezzel ellentétben a struccpolitika nem old meg semmit. A tünetek maradnak, a gyermeket megbélyegzi a társadalom (nem a diagnózis!), a szülőt a többi szülő, a pedagógusok stb. Míg, ha az ember tudja, hogy mivel áll szemben, akkor kap egy térképet a kezébe."

Anno nekünk sem mondták a korai fejlesztést! Semmit, csak annyit, hogy egy év múlva menjünk vissza. Én kutattam, kerestem, hogy miben tudok segíteni a kicsinek.

2 évesen kezdte a korai fejlesztést, egyénit, csoportosat, vízi terápiát. 3 évesen (külön engedéllyel) a lovas terápiát (mivel imádta a lovakat és a lovaglást).

6 éves korig a plaszticitás korszakában rendkívül fontos a korai fejlesztés!!!! Azt már soha de soha nem fogod tudni pótolni!

Ha külföldön éltek, akkor keress egy helyi auti alapítványt, és segíteni fognak biztosra veszem.

De ha jól tudom pl. Angliában is van az AOSZ-nak "mentor szűlő" önkéntese.

2017. febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Tudom, h szülôként nehéz az elfogadni az ilyen helyzetet. Nap, mint nap látom. A mai állás szerint már olyan diagnózis, h autisztikus tünet nem létezik. Megfelelô helyeken nem húznak rá egy gyerekre autista diagnózist könnyen, ha nem teljesen egyértelmû. Többfordulós, kell vissza menni, több napos. Egyéni helyzet, csoportos stb. Ha autista késôbb úgy is kiderül. Viszont jobb elôbb. Nem úgy lesz, h oda mész és egy autista papîrral jössz is ki.
2017. febr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, keresek korai fejlesztést és tovább megyek én is ! Többször előfordult már , hogy egy válaszoló írta, hogy nem kell eldugni a gyereket. Én nem dugom el büszke vagyok rá, bazira nem érdekel már vélemény ;) Köszönöm mégegyszer ! Csak előre !!!
2017. febr. 24. 11:43
 24/26 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes kérdező! A korai fejlesztés nagyon fontos a prognózis szempontjából. A diagnózis nem bélyeg, hanem egy állapotot jelez. Ami akkor is van, ha ez nincsen leírva. Csak enélkül egy csomó mindentől elestek. (anyagi támogatást is beleértve)

Kizárólag olyan helyre menjetek diagnosztizálni, ahol az autizmusra specializálódtak. Sajnos még nagyon sokan nem értenek hozzá és az enyhébb eseteket nem veszik észre.

Küldök egy kis erőt adó videót neked Temple Grandinról, aki maga is autizmussal él. Emellett kutató, pszichológus és tanár:))

[link]

2017. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
42%
én meg azt mondom h pont ellenkezőleg, és ne sulykoljátok már szerencsétlen gyerekbe h ő hulye ... van ilyen korszak és kész. minél jobban felfújjuk, annál nehezebb lesz tőle szabadulni, ő is lehiszi a végén. ha meg mégse múlna, és netán tényleg az lesz, akkor majd bőven ráértek ezzel foglalkozni. borzalmas, amikor "némi olyasmi mintha de talán mégse vagy mégis"-szerű tünetek miatt megbélyegeznek vkit. az eszem megáll na.
2017. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azota ?
2021. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!