Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyermekpszichológus, egy...

Egy gyermekpszichológus, egy 1 órás vizsgálaból, rögtön ki tudja zárni az autizmust?

Figyelt kérdés
3an voltunk. Manó, apa, én. Kb 1 órát töltöttünk ott. A fiam 32 hónapos.

#vizsgálat #autizmus #időtartam #Gyremekpszichológus
2017. febr. 24. 21:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Gyermekpszichologus ilyet nem allapithat meg.

Ahhoz szakmai tanacs kell , kozte orvos.

Valamint ket eves korban eleve nem diagnosztizalhato.

2017. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A doktor szerint, megvan az érdeklődés, és a közös öröm! Ő ezek alapján zárta ki az autizmus gyanút. Mit gondoltok erről?

Viszont tovább küldött egy kollégájához, konzultált is vele. Van időpontunk is.

2017. febr. 25. 12:30
 13/17 anonim ***** válasza:
Apukád miért volt? A férjed nincs képben? Szerintem az autizmus felderítése, vizsgálata nem a pszichológus feladata. Ő maximum adhat javaslatot néhány beszélgetés alapján, hogy vidd tovább a "manót" egy arra specializálódott dokihoz.
2017. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Valóban félreérthető. Szval: A fiam, én az anyukája, és az igazi apukája.
2017. febr. 25. 16:12
 15/17 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Ahogy írtuk többen is, egy pszichológus nem elég képzett ahhoz, hogy tutira megállapítsa, simán benézheti az enyhébb eseteket. Saját történet: A kislányomnál is kizárta a pszichológus, több olyan dologra hivatkozva, ami az autistákra nem jellemző, rá meg igen. Tévedett. Nem riogatásból írtam le, lehet, hogy nálatok minden oké, de amennyiben kétely van továbbra is, meg kell nézetni tényleges hozzáértőkkel. (És az 1 órás vizsgálat is kevés, pláne, ha nem súlyosan érintett gyerekről van szó.)
2017. febr. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Annak idején a lányomat még három évesen sem tudták diagnosztizálni olyan gyermek pszichiátrián, ami hivatalos diagnosztikai centrum! Még a gyanú sem merült fel nála, pedig már voltak egyértelmű autisztikus tünetei, csak kevés.

Az autisztikus tünetek 4-5 éves kor között jelentkeznek dominánsan, sokszor szinte csak kortárs közösségben, előtte felelős szakember nem zárhat ki autizmust semmiképpen.

Nekem egy halom papírom van arról, hogy a gyerekem nem autista: ezeket mind fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok, pszichológusok és "mezei" pszichiáterek adták, akik nem jártasak az autizmusban. Kétszemélyes helyzetben nézték a gyereket, nem kérdeztek rá a tüneteire, amik már fennálltak akkor, csak pont annyira voltak képben, hogy mit kell figyelni, mint én laikusként. Ha rákérdeztek volna az alarm jelekre, el tudtam volna mondani, hogy fennállnak, de nem kérdeztek rá.

Oviban már az óvónők is nehezményezték, hogy kiveszik a gyereket a csoportból és kétszemélyes helyzetben beszélgetnek vele, pedig a problémái pont a közösségben mutatkoznak meg, azt meg soha, senki nem nézte!

A lényeg, hogy 5 évesen, egy hetes kivizsgálás után lett diagnózisunk a Vadaskertben, ahol tényleg hozzáértők figyelték meg közösségben, feladathelyzetben, szabad játék közben, illetve speciális szituációkat teremtve a játék során, amiben megnyilvánulhattak a tünetek. Plusz egy halom tesztet kellett kitöltenem, meg felvettek velem egy csomó kérdőívet, amiből darabja volt egy óra, és ezekből volt vagy öt!

Egy órás beszélgetés alatt nem lehet diagnosztizálni, sem kizárni az autizmust.

2017. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy vannak az országban olyan centrumok, gyermek pszichiátriák, korai fejlesztők amelyek hivatalosan diagnosztizálhatnak autizmus. A vizsgálat 2 hetes időtartamú, és közben el kell végezni az ADOS-ADIR teszteket is a szülőkkel.

Az én kisfiamat 2 évesen diagnosztizálták. Annyira markánsak voltak a tünetei, hogy 5 perc alatt elhangzott,hogy ennek autizmus diagnózis lesz a vége. De azért végig csináltuk a 2 hetet. Sajnos nem tévedtek. :-(

2017. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!