Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nővérem Fia magas telefonszá...

Mesike91 kérdése:

A nővérem Fia magas telefonszámát csinál hogyan szoktassuk le a telefonálgatásról?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 00:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt bizony a szülőknek kell lépni. Ha más nincs, akkor megszüntetni a lehetőségét, hogy tudjon telefonálni.


Büntetésként meg egy kis háztartási munka, gépmegvonás...stb.


Ekkora gyereknek értenie kell, hogy nem telefonálgatunk.

2017. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vezetekesen is le lehet tiltatni az emelt dijas szamokat,ahogy mobilon.

Ha nem,akkor eltennem a telefont.

De amigy egy 11 eves gyerek mar megerti,hogy ez mennyi penz....

Nekem a kisfoam 6 eves volt mikor fel ora alatt,csinalt 90e ft os szamlat a mobilomon,mert vinnem kellett ugyet intezni es odaadtam neki jatszani mig elinteztem a dolgom.

Utana jo darabig nem kapott semmi extrat(csokit,ragcsat,uditot,jatekot).szepen elmagyaraztam neki,hogy mivel azt a szamlat is ki kell fizetni,igy most ezzel "torleszt"

Es azonnal le is tiltattam az emelt dijas dolgokat.

Valami hasonlot plusz buntetesnek bevezetnek ezek utan.

2017. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kódoltatni kell és probléma megoldva. Ismerősöméknél apuka miatt kellett, mert sok tízezres számlákat produkált szex és hasonló vonalakon.
2017. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 16 éves koráig elfelejthetné a Farmeramát, a számítógéppel együtt, ha ezt meg merné csinálni.
2017. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Az emelt díjas hívásokat le lehet tiltatni. Csak hívjátok fel a szolgáltatót, és kérjétek. Én is mindig letiltatom.
2017. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mobidick ***** válasza:

Elolvastam az összes hozzászólást. Igen nehéz ügy, mivel lehet nemcsak emelt díjason lebeszélni horror összegeket. Az én drága pici lányom (most 33 éves) a vonalas telefonon (amely 8000 Ft-ra volt beállítva) a barátnőjével a matek házit oldották meg. A leányzó két szinttel feljebb lakott mint mi. Erre úgy jöttünk rá, hogy az ügyeletet kellett volna hozzá kihívni, de nem tudtuk. Ez elég megrázó volt, mobilunk még nem, ezért úgy kellett lebattyogni az orvoshoz. (menet közben hányt is)! Úgy tűnik elég elgondolkodtató és megrázó volt, tudatosult benne, hogy a telefon nem szórakoztató eszköz. Szerencsére megjött az esze.

Nem tudom, hogy melyik gyerekre mi van hatással.

A betárcsázós net sem megoldás (ők megoldják!).

A zsebpénz megvonás csak dacot, dühöt, ellenkezést vált ki. A többiek cukkolják miatta, hergelik.

A kódolás - hát Istenem a mai gyerekeknek? fél óra alatt feltörik, mert eszük az aztán van, ledolgozás? Mentsen tőle az univerzum! Hozhatod helyre a dacból-dühből okozott károkat házon belül és kívül. Beszélgetés a kialakult helyzetről? NO ez beválik, mert a lelkifröccsnél semmit sem utálnak jobban. DE! nem szabad kiabálni, hanem halkan, hogy kénytelen legyen odafigyelni. Az emelt díjasok letiltása is jó! Sőt úgy kell kezdeni, mert ilyet senki sem engedhet meg magának a családban, hacsak nem milliomosok.

2017. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
megoldódott az eset!!! a Párom a Helyi Rendőrkapitányságnál dolgozik és el mondtam neki az esetet ő pedig szolgálatba volt és haza felé menet az iskoládból hazafelé megfogta a kollégáival együtt és bevitték a kapitányságra azzal az ürüggyel hogy valakit hívogatott és ő meg bejelentést tett!!!! Az őrmester leordította a fejét és bevágták egy órára egy cellába. Majd kiengedték és elmondták neki hogy mi ez az egész. Hazament tegnap és elnézést kért a anyjáéktól a magas számla miatt. Elmondtuk neki hogy a telefon nem játék mert ha valaki bajban azon hívjuk a segítséget Mentő,Rendőr,Tűzoltó
2017. márc. 1. 14:11
 18/20 anonim ***** válasza:

Ügyfélszolgálat le tudja tiltani az emelt díjas hívásokat.

De akár otthonról is meg lehet csinálni, csak meg kell nézni milyen szolgáltatáskódot kell alkalmazni.

Telekom: [link]


UPC: [link]


A híváskorlátozás nem feltétlenül ingyenes, de párszáz forintot megér 10-18k huf megtakarítás.

2017. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ha egy játék miatt teszi, akkor tiltólistára kell tenni a rooterben a játék címét. aztán vakarhatja a fejét, hogy miért nem működik.

én alexovicsot tettem tiltólistára pár hónapra, mert ha épp nem személyesen üvöltött hajnal 2-kor az ablakom alatt, akkor az öcsém számítógépéről tette a youtubeon át.

2017. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 süt válasza:
XD Hát ez a rendőrkapitányos sztori kegyetlen nagyot ütött !!!! :D :D :D Zseniális !!! De komolyan !! :D
2017. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!