Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt vagy vagy van valaki...

Volt vagy vagy van valaki akinek a kamasz gyermeke magas vérnyomásban szenved?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen az én kisfiam aki most 12 éves már 1 éve!:( Teljes kivizsgálásunk volt,kardiológián kapott egy 24-órás monitorizálást ami félóránként mérte a vérnyomását. Sokszor még az orra is vérzett de annyira hogy szinte lüktetésszerüen bugyogott és alig bírtam elállítani neki!A háziorvosunk megmérte neki a vérnyomásét egy ilyen alkalommal és 180/90 a pulzusa pedig 138 volt.GinkiPrim kapszulát javasoltak amit vény nélkül lehet kapni a gyógyszertárban és az rendbehozta!
2009. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam GinkoPrim a neve
2009. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 13 éves a fiam, és bizony mi is mértünk 180/120-at neki. Most egy hónapon keresztül mérni-e kell naponta 4-5x és utánna dől el, hogy kell-e kivizsgálás.

Hál'Istennek úgy néz ki, hogy rosszul mérte mert jó ideje nem mért magasat. Szerintem beszélj az orvossal.

Hihetetlen a mai gyerekek milyen stressznek vannak kitéva, velünk együtt.

2009. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt egy osztálytársam, neki 14 éves kora óta 160-180 a vérnyomása. Sosem szedett rá gyógyszert, azt mondta ő így érzi magát jól. Fura.
2009. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mi is voltunk kivizsgáláson és ott mindent rendben találtak de most ismét magas lett a vérnyomása.18-án megyünk a Tűzoltóba egy ujjabb kivizsgálásra.Most a Renitecet szedi napi kettőt és még így is 140-körüli a vérnyomása.Remélem rendeződik.Az hogy mi okozta az senkinél nem derült ki???
2009. febr. 28. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit később, 22-23 évesen jött elő a magas vérnyomás, úgy derült ki, hogy heteken keresztül majd' szétment a fejem, úgy fájt. Sokszor volt, hogy 155/110 körülit mértünk. Én napi 2 szem Betaloc ZOK-ot kaptam, 50 mg-osat, emellett naponta 1x kellett szednem a Coverex Forte tablettát, a 8 mg-osat. 3 hétig jártam kivizsgálásokra, valami gócokat (?) kerestek, de miután nem találtak semmit, abban maradtunk, hogy aputól örököltem, mert ő is huszonéves kora óta magasvérnyomásos.

Viszont elég stresszes munkám volt évekig, másfél éve hagytam ott, férjhez mentem és nyugodt életem van, és szépen lassan totál megszűnt az egész, már egy jó 8-9 hónapja az ideális 120/80-as a vérnyomásom, úgyhogy lehet, hogy a stressz miatt volt. Szépen fokozatosan(!) a gyógyszereket is elhagyhattam. Előfordulhat, hogy a te gyerekednek is az iskolában ránehezedő nyomás miatt van.

2009. márc. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!