Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányom...

Mit tegyek, hogy a kislányom változatosabban táplálkozzon? Ne csak az édességeket akarja kétpofára tömni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy az öccse, aki amúgy jó evő lenne, szinte mindenben követi. Amikor külön vannak az öcsse szinte mindent megeszik.


Aki tud, kérem segítsen


2008. okt. 12. 06:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Előbb megkérdezném, hogy te vagy otthon a szülő??

Ha igen akkor miért parancsol a gyerek??

Rég el lett rontva az édességgel-nehéz dolgod lesz, de egyszerű is..

Azért egyszerű, mert ne adj neki semmilyen édeset, ha éhes akkor megeszi azt is amit főzöl..az öcsi pedig követi..Ezt azért muszáj, mert amikor ilyet hallok, látok(sógoroméknál) akkor mindig a GÁSPÁR VIRÁG-győziék jutnak eszembe..ott ez megy .

A nehéz dolgod azért lesz , mert a gyerek ellenáll minden tiltásnak.

Ne azért vond meg a kislányodtól a csokizást, mert az öccse követi, hanem , mert neki is tökre egészségtelen, felesleges, és nagy mértékben káros energia..


Szóval KI A FŐNÖK ?? TE VAGY A GYEREKEK???

CSAK EZT KELL ELDÖNTENI-ÉS JOBB HA A NAGYIKAT IS FELKÉSZÍTED AZ ÉLETMÓDVÁLTÁSRA, MERT SZERETIK ELRONTANI A GYEREKET.

2008. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek azt szereti meg,amihez szoktatják.Az én gyerekem is biztosan szertné 10 hónaposan a csokit,kukit és sok hasonló 0 tápértékű sz...-t,de mivel gyümölcsöt kap(ami alapból édes) magában vagy túróval+zöldséget+ nasinak kisbabáknak szánt joghurtot ezeket szereti.Tőled függ,hogy milyen étkezési szokásokat követő felnőtt lesz a gyerekedből.Én kamasz korom óta küzdök a túlsúllyal,mert az én őseimet nem zavarta mikor mit és mennyit eszem.Nem akarom,hogy az én gyerekem élete is az állandó sikertelen fogyókúráról és a mamut méretű ruhákról szóljon.Nekem nem megy könnyen a fogyás,sokat jojózok,legalább Ő ne legyen elhízott.
2008. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Ahogy az előttem válaszolók is kifejtették,kizárólag te változtathatsz!!!!A gyermekeid még kiskorúak,ugye?Ha te intézed a bevásárlást,főzőcskézést mi sem egyszerűbb annál,hogy lépj és ráirányítsd őket az egészségesebb táplálkozásra?!Nem kell túlzásokba esni,csak egyszerűen átgondolni mit is teszel az asztalra.Sosem késő elkezdeni,szerintem!Ha már édesség,próbálj meg azok közül is olyat adni nekik,ami a "könnyebb" kategóriába tartozik,pl. túrórudit.
2008. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Neked kell határozottabbnak lenned és édeség nasi csak a főétkezés után van. Próbálj nekik gyümölcs tálat adni nasi helyett(feldarabolt gyümölcsök alma, kiwi stb) vagy aszalt gyümölcsöt, nálunk a mazsola nagyon menő:)
2008. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Emlékszem mikor kicsik voltunk, én kb. 4 Hugom 2. Ő is azt csinálta utánnam amit én. Mi is szerettük az édességet, s sokszor azzal laktunk jól, de utánna bevezették, hogy ha nem esszük meg a rendes ételt, akkor nem kapunk csokit, cukorkát, stb. Az elején makacsok voltunk, s nem ettünk inkább, már csak dacból sem, de utánna mikor már megéheztünk, mi mentünk oda hogy éhesek vagyunk, s megesszük ami van. Az elején rosszul esett hogy nem akartak adni csokit, még én haragudtam rájuk, de utánna már megettük még a kovászosuborka levest is, ami nagyon rossz, most meg nem enném :S Nyugodtan mondd meg nekik, hogy nem adsz édességet, csak ha rendeset ettek, s utánna kapnak, megfogják szokni.
2008. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Én is ezeket tudom javasolni amit az előttem szólók.

Ha főétkezés után adsz nasit, már nem is tudnak olyan sokat enni, mert hát a rendes étellel tele lesz a pocijuk.

A másik még, hogy a legkönnyebb megállni neked is meg pláne nekik, ha nem tartasz otthon édességet, meg egészségtelen rágcsikat. Akkor nem tudják még csak kikutatni se. Bár nem tudom hány évesek.

Persze egy kicsike legyen otthon mindig, hogy néha főétkezés után tudj mit adni, de ha esetleg megeszik előbb, akkor mond meg nekik hogy ennyi volt és így mostmár nem jut kaja utánra, úgyhogy döntsék el mikor kérik. Ezzel egy kicsit felelősséget vállalnak a cselekedetünkért, viszont te is határozott tudsz maradni, de mégsem tűnsz gonosznak sem.

Az ételeket pedig minél változatosabban készítsd el és tegyél eléjük több féle ételt, akár többféleképpen felvágva. Lehet hogy akkor egy bizonyos alak miatt különlegesebb lesz nekik és könnyebben megeszik, vagy ez miatt többet esznek belőle.

Sok-sok gyümölcs legyen az orruk előtt, hogy szinte megkívánják. Esetleg minden nap más, hogy változatos legyen.

Lehet versenyezni is, hogy pl egy x darab csokit aszerint osztassz szét közöttük, hogy ki mennyi ebédet evett meg. Ha persze ügyesek és mind a ketten nagyon igyekeznek és a korukhoz megfelelő mennyiséget ettek, akkor mindketten kaphatnak egy kis nasit. De nagyon fontos még a fogmosás is!

2008. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Ja és még azt szokták mondani, hogy a legfőbb példakép a szülő. Ahogy te étkezel a gyerek is úgy fog. Állítólag.

Vegyél olyan dolgokat,a nasi árából, otthonra amit idáig nem szoktál és hátha nagyobb kíváncsiságnak örvend, mint a csoki, nasi.

2008. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Köszönöm a sok okos választ, de nem lettem előrébb egyiktől sem. (Jah, én írtam a kérdést, csak azt a regemet elfelejtettem :)


Szóval... Pár dolgot leszögeznék.


- Nem anyuka, hanem apuka vagyok. (Ezt azért tartottam fontosnak elárulni, mert ahogy észrevettem, ide inkább hölgyek irnak, és zavar hogy engem is annak tekintenek. :)


- Nem azt írtam a kérdésben, hogy "Egész nap édességet tömi kétpofára." hanem ezt "Csak az édességet akarja kétpofára tömni." Nem mind1, mert látom sokan félreértettétek, és azt gondoltátok a gyerek egész nap falja a csokit, mi meg hagyjuk... Elárulhatom, nem így van.


- Amiket írtatok, egy két kivétellel olyan átlagos dolgok, amiket már vagy tudunk, vagy kipróbáltunk, de sajna minden hatástalan, szóval okosabbak nem lettünk tőle.


- Nem parancsol a gyerek nekünk, erről szó sincs, sőt... Mindketten tudatos, erős akaratu szülök vagyunk, ha nem ilyenek lennének, valószinűleg már rég a fejünkre nőtt volna. Ám a nagyszülők már valóban problémásabbak, ebben igazad van.


- Sajnos mindketten, jómagam és a párom is küszködünk túlsúlyal, de elárulhatom, egyikünk sem szereti annyira az édességet, hogy azt mondhatnánk tonnaszám tömjük magunkba, és a gyerek azért enné. Az igazság az, magunknak ritkán veszünk, egyrészt mert annyira nem kívánjuk, másrészt mert pont azért, hogy ne mutassunk rossz példát.


- Na ebben igazad van! A döntés csak a mienk, nekünk kell változtatni. (Egyenes, tiszta beszéd.)


- Köszönöm neked, hogy leírtad a saját történetedet, az ilyesmit mindíg szívesen olvasom, és néha tanulságosabb tud lenni, mint az "átlagokoskodás" Ám mindenkinek elmondom, aki segíteni próbált: Az "elöbb a vacsi, aztán a nasi." szisztémán már túl vagyunk. Félig meddig hatásos is volt, igazándiból nem is az zavar hogy az átlagnál több édességet eszik a kisdrágám, hanem hogy gyümi, zöldséget szinte semmit. Persze, tudom vannak még sokan, akik egész életükben alig ettek ilyesmiket, mégis makkegészséges felnőttek lettek. (Legalábbis azt hiszik.) De akkor is aggódom...


Na mind1, köszi mindenkinek a jótanácsokat, keresünk tovább. Mint az életben mindenki. Hisz mind ezt tesszük nem? Keressük az utunkat.


Üdv: Krisztián

2008. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Próbáljatok mindenféle mókás dolgot csinálni az ételekből. (Borsó a szeme stb...) Most olvastam egy jó könyvről, ami pont ezekhez a kreatív falatokhoz ad ötleteket. Megpróbálom megkeresni hol olvastam, ha megvan visszajövök.
2008. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Apuka! Nem lehet, hogy az azért megoldás lehet, hogy nem tartotok otthon olyan édességet, amit nem akartok hogy megegyen a gyerek? Mi is sokat küszködtünk-küszködünk de itthon sok gyümölcs van, túró rudi, esetleg valamelyik piskótás édesség, és ez úgy néz ki beválik. A nagyszülők meg vehetnek egy-egy csokit, amit akkor adnak a fiamnak, amikor ott van. Az is igaz, hogy még mindig az válik be, hogy édesség csak kaja után!
2008. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!