Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Unokahúgom másfél éves és még...

Unokahúgom másfél éves és még nem beszél. Csak zárt szájjal nyöszörög vagy artikulátlanul "kiabál". Másoknál volt így?

Figyelt kérdés

Nem értem a sógornőm hozzáállását, nem hajlandóak észrevenni, hogy baj is lehet. Védőnő, orvos nem foglalkozott vele, így ők is úgy voltak vele, hogy minden rendben. Kicsi baba volt mindig is, lassan is fejlődött, hipotóniája miatt csak másfél évesen tudott felállni, 20 hónaposan egyedül sétálni. Viszont még egyszer sem adott ki szándékosan képzett hangot, szót. Csak dúdolja a dalokat is. Anya, Apa - még ezeket sem mondta... Szívószállal nem akar, nem tud inni, ételből is csak a nagyon apróra vágott darabokat fogadja el vagy pürét.

Én már arra gyanakszom, hogy néma lenne? Olvastam a szájhipotóniáról, azaz annyira gyengék a száj körüli izmok, hogy nem tud artikulálni, ezáltal beszélni se. Mert látjuk rajta, hogy szeretne szavakat mondani, de nem megy neki.


2017. márc. 22. 11:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
nem csak segítettem az öcsém nevelésében lényegében mindenben én mentem a tankönyveiért még a nyamvadt szülőikre is néha, hazahoztam az oviból meg ilyenek. Nem azért de szülni a tehén is tud felnevelni na az viszont kihívás a javából. Nem kellett ahhoz szülnöm hogy tudjam felsősként miként neveljem meg az ovis kisöcsémet amiért elkezd hisztizni, mivel motiváljam ha kell vagy mivel büntessem. Csakhogy én nem a liberális nézeteket vallom ez van...
2017. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 évesen kezdett el beszélni, és akkor sem mondatokban, tisztán... Még most, 4 és fél évesen is sok hibával beszél. Vittem már 2 éves korától sok helyre, de nem kaptunk segítséget, mondván, hogy túl vannak terhelve nagyobb gyerekekkel (logopédia), túl kicsi (fejlesztő torna, fél éve járunk), magán logopédus tele volt...

Nálunk szerencsére az evéssel nem volt gond. De én is úgy éreztem, beszélne ő, de nem tudja megformálni a hangokat. Mindent értett a beszédünkből, és sokat sírt, kiabált, mert nem tudta máshogy kifejezni magát.

Amit nagyon javaslok, az a fejlesztő torna (akár magánúton), illetve vitaminok (B-komplex, D), omega 3 halolaj. Ezek jó hatással vannak az idegrendszer, a mozgás és a beszéd fejlődésére. Vashiányt sem ártana nézetni.

2017. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!