Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rossz evő babák anyukái, ti...

Rossz evő babák anyukái, ti hogyan bírjátok idegileg a mindennapos küzdelmet, amit azért vívtok, hogy egy kis ételt diktáljatok a gyereketekbe?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos, és hónapok óta küzdünk azzal, hogy nem vagy csak alig akar enni. Több helyen, több orvos vizsgálta, semmilyen betegsége nincs ( reflux miatt korábban sokat bukott, de az mára rendeződött szerncsére), de kb a felét eszi annak, amit az ő korában illetve a súlyával kéne. Van, hogy egy étkezés 10-20 ml. A hozzátáplálással se haladunk. Gyakorlatilag az egész napom az ő etetése/itatása körül forog. Félek, hogy nehogy kiszáradjon, vagy alultáplált legyen. :(
2017. márc. 27. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
a doki szerint minden rendbe és nem látszik rajta,hogy kb semmit nem eszik, azt mondta éhen halni nem fog. 1,5 éves korába feladtam, nem kínlódtunk, ha nem akar enni hát nem,majd ha éhes lesz fog. Aztán jött a következő baba. Egyből észrevehető volt,hogy már újszülött korába a dupláját eszi annak amit az első gyerek annyi idősen. Az első gyereknél üveges babakaját vettem mert pacsmagoltam egy köpetnyi adaggal amit aztán borítottam ki mert 2 kanállal volt hajlandó enni belőle. Üvegesbe volt 1-2 kedvenc és azokból hajlandó volt akár a felét is megenni egy kis üvegnek. Hát a második gyerek amikor annyi idős volt,egyszer vettem kis üvegeset ami kevés volt neki 1 étkezésre.Onnantól viszont elkezdtem főzőcskézni mert szívesen megevett bármit és jó sokat. Az első gyereknek 6 éves amikor a sulit kezdte jött meg az étvágya (pedig mennyit hallgattam azt,hogy oh majd az oviba a közösség stb fog enni, aha hát nem) kész zaba gép azóta. A marha jól evő gyerekem viszont 2,5 éves kora után elkezdett durván válogatni és kb örömtáncot járunk ha éppen hajlandó egy normál adagot megenni.
2017. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt,végül kiderült,hogy vashiány.

néztek vasat neki?

2017. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most 21 hónapos, és habár már az elejétől kezdve szerette az ízeket, még 1 évesen is elég volt neki 3 kanál leves/főzelék. Inni ivott, de egész nap szinte semmit nem evett, ezért persze volt, hogy rossz volt a közérzete, tudtam, hogy éhes, de hiába kínáltam bármivel, az Istenért nem ette. Babaként is míg más 2 hónapos baba megitta a 100 ml tápszert/anyatejet étkezésenként, addig az enyém jó, ha a 60 ml-t.

Most jobb, mert vagy reggelire vagy ebédre eszik annyit, amivel egész nap kihúzza, de most 21 hónaposan érte el a 10 kilót, pedig 3360 grammal született!!!

A védőnő és a doki is ugyanezeket mondta, hogy minden rendben, mert jól fejlődik, egyáltalán nem beteges (2x volt náthás). Javaslatukra elkezdtem adni neki a Béres cseppet, ami egy kicsit lendített a dolgon.

2017. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehezen. 1 éves státuszra fogyott 25dkg-t. December óta a 9 kg körül stagnálunk. Kislány. Minden kanál kajánál végigmutogatja a bébiételes üveget(kiskutya van rajta vagy mikor milyet veszek),az etetőszéken a nyuszit,anyát,mindenkivel úgy csinálok,mintha enne,és utána hajlandó csak bekapni. Vagy mutat még 1 kört...néha idegtépő. Anyós szerint a fiai 6 éves korukig kibírták éhen.....úgyhogy azt örökölte valószínűleg.
2017. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Én bevallom őszintén: halvány fogalmam sem volt róla, hogy mennyit kell enni egy 7 hónapos (vagy akármennyi idős) gyereknek. Annyit evett, amennyi jólesett, nem erőltettem semmit és szépen gyarapodott. A mai napig ilyen: ha valami kedvére való, abból rengeteget eszik, máskor meg elvan pár kanál levessel szinte egész nap. Én nem stresszelnék ezen, amíg nem fogy.
2017. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt,alig evett. A doki nyugtatott,ne aggódjak, jól néz ki, keveset ugyan,de gyarapodik.

Nem nyugodtam bele. Másik orvoshoz vittem, vervetelre küldött minket. Vashianya volt.

De nagyon durva, verszegeny is lett.

Már egy hét vaspótlás után elkezdett falni. Azóta is jó evő.

2017. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Elég nehezen... Már kezdem feladni...
2017. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Más az étvágya, más a hangulata, más a habitusa. A normákat egyen-gyerekre találták ki. De ha az enyém nem egyen-gyerek, nem várom el tőle hogy alkalmazkodjon a normához. Meg is őrültem volna, ha normához igazodtam volna.

Kicsit az íz-érzékelésével lehetett baja az enyémnek, mert ahogy tapasztaltam, az intenzív ízű kajákat ette jobban. Szerette nagyon a kapros és a köményes ételeket.

Szóval nem kell küzdeni, ha orvos rendszeresen látja, és kóros eltérés nincsen.

2017. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd eszik, nyugi. Fiam 1,5 evesen mèg.kb cicin elt. Ahogy egyre tobba foga, egyre szivesebben eszik. Nem fog ehenhalni. Hagyd beken
2021. febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!