Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyes anyukák miért ignorálják...

Egyes anyukák miért ignorálják a gyereküket, ha az rosszalkodik, vagy üvölt?

Figyelt kérdés

Most a "majd megtudod ha lesz gyereked!" közkedvelt érven kívül...

Én egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást, és nem egyszer, nem kétszer, hanem sokszor tapasztaltam már ezt. Nem arról beszélek, amikor az anyuka megpróbálja lenyugtatni, lecsitítani a gyerekét, de nem megy, hanem arról, amikor a gyerek rosszalkodik, vagy már 20-30 perce megállás nélkül, folyamatosan visít az anyjának, az anyuka meg mintha nem is ismerné a gyereket, csinálja tovább a dolgát, nem foglalkozik vele, ignorálja, aztán kész. Az pedig magasról le van sz@rva, hogy a gyerek mennyi embert zavar a viselkedésével.


Nem vagyok gyerekellenes, de egyes anyukák (tiszt.kiv. persze) miért ignorálják a saját gyereküket, ha azzal valami gond van? Most lehet jönni azzal, hogy "a nevelés ultranehéz feladat, majd megtudod, ha neked kell", de ez sem érv arra, hogy egy anya a saját gyerekét hagyja randalírozni, hisztizni, ő meg játssza a kívülállót.


Személyes példa a 4 éves unokatestvérem, meg az anyja.

Ha mennek valahova, és a gyerek nem bír magával, akkor az anyuka egyszerűen nem vesz a gyerekről tudomást. Anyum egyszer el is mesélte, hogy unokatestvérem anyja egyszer le is tagadta valakinek, hogy az az ő gyereke, mert unokatesó,m annyira nem bírt magával, és visított (ez egy parkban volt).


Valóban ez a megoldás, hogy a gyerekről nem kell tudomást venni, vagy ez nem éppen jó szülői minta?


Ti hogy gondoljátok?

Veletek már volt ilyen valahol?



2017. ápr. 9. 18:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam a válaszokat, nem tudom, írtak-e hasonlót.

Fiam 4 éves, szerencsére nagyon nyugodt, jó természet. De vannak nagyon eleven, akaratervenyesítő gyerekek.

Tehát valamelyikkel eleve könnyű bánni, valamelyik 2 felnőttet igényel...

Szóval ahogy a gyerekek is különbözőek, úgy az anyák is. Van amelyik anyaságra született, es jól kezeli ezeket a helyzeteket, van amelyik nem jól nevel, ráadásul "akaratos" gyereke van. Ő szinte nem is tudja hogy kellene csinálnia. Es a legegyszerűbb semmit sem csinálni... Vagy ő elhiszi a "ne vegyél róla tudomást, akkor abbahagyja a hisztit" tanácsot. És mindig mindenhol alkalmazza.


Tenyleg azt mondom, ha lesz gyereked, meglátod. Bár ha olyan lesz, mint a fiam, akkor nem biztos, hogy megérted a Földön feteengős hisztit... Én elég empatikus vagyok, és sokat beszélgetek emberekkel (anyákkal). Tudom, milyen szerencsém van a fiammal...

Nem gépek vagyunk, senki nem egyforma. Sem gyerek, sem anya, sem apa (ugye ő is kell, hogy anyuka kipihent lehessen).

2017. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
38%

Na utolsó, itt csak én látom az ellentmondást?


Szerintem is akaratlan érzelemkitörés a hiszti, nem a gyerek manipulációja kb 3 éves korig, hanem frusztrált mert nem tudja kezelni, hogy nem az van, amit szeretne.


Na most, ha nem akarattal csinálja, akkor miért segítene rajta az, ha figyelmenkívül hagyják? Úgysem tudja irányítani, tehát nem hat rá az elfordulás.


Ja és az én gyerekem(én beszélek hozzá és megölelem) sem kapja meg egyetlen alkalommal sem azt, amit előzőleg nem adtam oda/nem vettem meg. Mégis hisztizik. Azèrt mert frusztrálja, hogy nem kapja meg az akármit/nem tud várni a sorban/fáradt/éhes/szaladna.


Továbbra is fenntartom, hogy a gyereket magárahagyni az érzelmeivel rossz. Bizony, ha x viselkedés miatt elfordulsz tőle, a gyerektől fordulsz el. Ugyanis az a viselkedés és a mögötte álló érzelem is a gyereked része. Érzelmi zsarolás.


Az enyém minden alkalommal a tudtomra adja, hogy ez neki rossz. Mert tudja, hogy engem érdekel. A másik gyerek meg magában tartja.


A könyvek nem azt írják, hogy menjünk ki a szobából vagy fordítsunk hátat neki a bevásárlóközpontban, hanem azt, hogy maradjunk higgadtak, és folytassuk amit csináltunk, nagyobb gyereknél ne engedjünk a zsarolásnak. Ha vásárlást, akkor azt, ha a gyerek öltöztetését, vagy fürdetését akkor azt.


Mutasson már valaki egy olyan könyvet(cikket), ahol azt írják, csinálj úgy, mintha nem létezne a gyereked a hiszti alatt vagy hagyd ott a gyereked és menj át másik szobába.

2017. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
65%
Minden héten megkerdezed. Nem unod már?
2017. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

14: kivonom a szituációból. Ez nagyon sokszor azt jelentette, hogy ha azt láttam, nem tudom a figyelmét elterelni, és csak fajul el a helyzet, akkor bizony megyünk haza. Szólok neki ilyenkor kétszer, harmadjára megyünk, és nincs kecmec. Igen, bárhonnan, bármikor, boltból is mentem már így el. Nem örül neki, mert alapvetően izgalmas neki, ha valami ismeretlen, vagy csak nem megszokott helyen vagyunk, és nem otthon. Főleg annak nem örül, ha a játszótéren kezd el balhézni, és onnan kell hazamenni. De baromi hatékony, már csak elég megemlíteni, hogy ha nem bír magával, akkor megyünk, és egyből bír, mert tudja, hogy nem viccelek, és tényleg vége a bulinak. Van, aki szerint ez túl drasztikus, szerintem nem, csak látja, hogy vannak szabályok. Nem rohanunk haza minden kis hülyeség miatt, ne úgy képzeld el, de ha nekiáll ilyen kezelhetetlenül tombolni, akkor igen. Barátnőm fia is sokszor hisztizik, javasoltam ezt neki, de ő úgy van vele, hogy nem azért készült 1 órát, míg elindultak, hogy aztán 20 perc múlva hazamenjenek. Ez is egy nézőpont, de ebben az esetben szerintem nem a kényelem az első. Ha látja, hogy tényleg rosszul jár a hisztivel, egy idő után nem fogja csinálni.


Amúgy meg számára uncsi helyzetekben, pl. kasszánál sorakozás stb., igyekszem nem hagyni unatkozni, mondókázunk, beszélgetünk, orvosi váróban rajzolunk. Legtöbbször az unalom szüli a hisztit ahogy látom, így sokszor meg lehet előzni (nem mindig, tény). Olyan is van, hogy megegyezünk, hogy ha kibírja szépen azt a 10 percet a psotán, hazafele bemegyünk a játszótérre. Mondjuk egy másfél évesnél ez még nem biztos, hogy bejön, kicsit nagyobbnál már lehet.

2017. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
33%

Azt hiszem, ezt a gyerek otthon csinálja először. Kiabálni, megütni én sem próbálnám ilyenkor, ha nagyon veri magát földhöz, úgysem hallja, érzi.

Én gyerekem egyszer csinálja, kapott egy pohár hideg vizet, amitől szépen magához tért. Többször soha többé nem dilizett.

2017. ápr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az egyik gyerekem egy hisztigép. Van egy ikertesója, őt nem nagyon hallottuk még hisztizni. Teljesen egyformán nevelem a kettőt. Amikor a kislányom nagyon belelovalja magát a hisztibe, mindegy mi a kiváltó ok, annyira bele tudja lovalni magát, hogy észre sem veszi a külvilágot. Sok mindent kipróbáltunk már vele. Próbáltuk ölelni, mellé ülni és mesélni neki, megnyugtatni, de csak rosszabb lett. Vele az a legegyszerűbb, hogy hagyni, hogy kitombolja magát, utána pedig megnyugtatja magát. Tehát ő úgy nyugszik meg a leghamarabb, ha békén hagyjuk, tehát észre sem vesszük őt. Bízom benne, hogy idővel kinövi majd.


Tehát én azért "nem veszek róla ilyenkor tudomást", mert így a legjobb neki.


Persze én is kapok szar anya vagy tekinteteket és sajnálom, hogy a kislányom zavar másokat, viszont vele így a legegyszerűbb és kívülről sokkal könnyebb ítélkezni.

2017. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a két fiam közül az egyik kifejezetten hisztis volt 2 és 3 éves kora között. Ha épp rájött, akkor bármit mondtam neki, egyszerűen nem hallotta, ha ölelgettem, ellökött. Itthon használt, ha magára hagytam, kicsit toporzékolt, aztán lefeküdt, rongyizott, majd odabújt hozzám és szent a béke, meg is beszéltük. A forgalmas utcán nem mertem, ilyenkor maradt, hogy egy idő után kifogyva az eszközökből csak pirosló fapofával vonszoltam magam után az azt üvöltő gyereket, hogy "Csúúúnya vagy anya!" (sokszor volt pl. a baja, hogy miért nem maradtunk még a játszótéren, majd 2 perc múlva az, hogy miért nem megyünk moströgtön vendégségbe vagy vidámparkba, de legjobb volt, hogy miért nem viszem ölben őt és ő majd viszi a biciklit:)). Nagyobb boltba általában nem is mertem vele menni. A másik fiam most 3, egyelőre nem tűnik hisztisnek, persze van, hogy mérges vagy lecövekel, de ki lehet zökkenteni valami kreatív javaslattal vagy elfogadja a kompromisszumot, magyarázatot, vigasztalást.
2017. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
20%
A saját tapasztalatom az, hogy ha ezt te furcsállod, a szülőnek meg az a válasza, hogy "majd megtudod, ha ....", na azok a rossz szülők. Rengeteg ilyennel találkoztam. Volt persze olyan is, akinek olyan gyereke volt, akivel kevés baj volt. Ők általában azt mesélték, hogy nekik is problémás gyerekük volt, de hozzáigazították a nevelést a gyerek személyiségéhez. Nem könyvből, mint a buták, nem a "szokásos módszereken" kívül mást nem ismerők, mint a tudatlanok, hanem teljesen tudatosan. Ők valahogy sosem mondtak olyat, hogy "ha majd neked is lesz, megtudod...". Viszont ők értelmes, jó szülők voltak. Ennyi a különbség. Szóval a rossz szülők módszereiben ne keress logikát.
2017. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
93%
Szóval, ha valaki valamit nem tud, és próbálja megtanulni(akár könyvből is), az a buta. Gratulálok a kikezdhetetlen logikához.
2017. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Nem vagyunk egy gyerekközpontú nemzet. Itthon mindenki azt várja már a járni éppen megtanult kicsiktől is, hogy mindenkire mosolyogjon kicsit, gügyörésszen, beszélgessen (persze csak azzal, aki igényli), mert ha nem akkor már biztosan antiszociális. Hát, sokszor ilyenek, de az éremnek van egy másik oldala is. Egy végtelennek tűnő bevásárlás során te sem a legjobb formádat hozod. Sok gyerek meg hisztizik. Ha neked azt mondják mikor nagyon ideges vagy, hogy "nyugodj meg", te rögtön megnyugszol? Gondolom, te sem. Szívtelennek tűnhet, hogy még csak nem is vigasztalják a gyereket (a másik sorból ilyenkor biztosan megjegyzi valaki, hogy egy pofon helyretenné a gyereket-gyerekszeretőek vagyunk ugye) Sok esetben bátmit mondassz neki csak jobban belelovalja magát a sírásba. Ha kiemelnék a helyzetből, csak az segítene, de ez nem mindíg opció.

Az enyém pl ilyen hisztit soha nem csinált, mégsem arcoskodok. Minden gyereknek megvan a maga nehézsége, "gyengéje". Egyiksem tökéletes és a szüleik sem. Téged is hoz majd kínos helyzetbe a gyereked. De ha azt mondom, majd meglátod, gondolom megsértődnél.

2017. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!