Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyes anyukák miért ignorálják...

Egyes anyukák miért ignorálják a gyereküket, ha az rosszalkodik, vagy üvölt?

Figyelt kérdés

Most a "majd megtudod ha lesz gyereked!" közkedvelt érven kívül...

Én egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást, és nem egyszer, nem kétszer, hanem sokszor tapasztaltam már ezt. Nem arról beszélek, amikor az anyuka megpróbálja lenyugtatni, lecsitítani a gyerekét, de nem megy, hanem arról, amikor a gyerek rosszalkodik, vagy már 20-30 perce megállás nélkül, folyamatosan visít az anyjának, az anyuka meg mintha nem is ismerné a gyereket, csinálja tovább a dolgát, nem foglalkozik vele, ignorálja, aztán kész. Az pedig magasról le van sz@rva, hogy a gyerek mennyi embert zavar a viselkedésével.


Nem vagyok gyerekellenes, de egyes anyukák (tiszt.kiv. persze) miért ignorálják a saját gyereküket, ha azzal valami gond van? Most lehet jönni azzal, hogy "a nevelés ultranehéz feladat, majd megtudod, ha neked kell", de ez sem érv arra, hogy egy anya a saját gyerekét hagyja randalírozni, hisztizni, ő meg játssza a kívülállót.


Személyes példa a 4 éves unokatestvérem, meg az anyja.

Ha mennek valahova, és a gyerek nem bír magával, akkor az anyuka egyszerűen nem vesz a gyerekről tudomást. Anyum egyszer el is mesélte, hogy unokatestvérem anyja egyszer le is tagadta valakinek, hogy az az ő gyereke, mert unokatesó,m annyira nem bírt magával, és visított (ez egy parkban volt).


Valóban ez a megoldás, hogy a gyerekről nem kell tudomást venni, vagy ez nem éppen jó szülői minta?


Ti hogy gondoljátok?

Veletek már volt ilyen valahol?



2017. ápr. 9. 18:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

29-es

Könyvből nem lehet megtanulni értelmes, gondolkodó embernek lenni. Ismerek "könyves" szülőket is, ők is érdekesek.

A butaság egyik példája pl. az írott szöveg félreértelmezése, amiről veled biztosan sokat tudnék beszélgetni.

2017. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes gondolkodást nem lehet könyvből tanulni, ebben igazad van. Egy jól gondolkodó ember viszont sok mindent megtanulhat könyvből. Nem mindenki születik a gyermeknevelés tudományával megáldva, előfordulhat, hogy még a szüleitől sem látott jó példát. Aki felismeri azt, hogy valamilyen tudásnak nincs birtokában, és azt igyekszik megszerezni, az nem buta ember. Az a buta aki azt gondolja magáról, hogy mindent tud és nem tévedhet. Az előző szöveg értelmezésével valóban volt problémám, de szerintem ezzel nem voltam egyedül, lehet hogy az én hibám, de nem biztos.
2017. ápr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%

A könyv is lehet jó ötletforrás, de abból nevelni, vagy módszereket gondolkodás nélkül átvenni nem ajánlott.

Én mindenképpen a saját tapasztalatot és ötletet tartom jónak, nyilván van olyan, aki mást.

A legjobban azokat csodálom, akik "érzésből" is jó szülők, és fogalmam sincs, hogy csinálják. Nincsenek túl sokan. :)

Szintén kevesen vannak, de nem elenyésző a számuk a "tudatos" szülőknek, akiket említettem.

Egyébként a jó szülő sem olyan, hogy sosem hibázik, hiszen bárki hibázhat.

De nem akarom ezt tovább nyújtani, bár biztosan megtölthetnénk egy könyvet is a szülői létről. :)

2017. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tipikusan az a dolog amiben ne akarj ítélkezni ha 0-24 nem látsz bele a dolgokba! Ha nincs gyereked pláne ne. De még ha van is gyereked az se szempont, mert vannak tök nyugodt "szobanövény" típusú gyerekek akiknek a szülei büszkék magukra, hogy ők aztán milyen jól nevelték a gyereküket.
2017. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!