Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves kislányomnak dührohamai...

Tündi0212 kérdése:

2 eves kislányomnak dührohamai vannak tapasztalt anyukák ezt hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Segitséget szeretnék kérni kb 3 honapja kezdődött hogy kislányom ha nem tetszik neki valami vagy ha nem ugy van ahogy ő akarja sir és verekszik csikar mar szaggat de nem csak engem :(((( eléggé fáj és ugy érzem hogy nem tudom kezelni! Közössegbe megyünk ott is arcomba mar stb... ! Probaltam szepen nyugodtan elmagyarazni hogy nem szabad ez anyanak faj meg ilyenek probaltam hogy fenekére utottem az sem jo nagyon sok mindennel probálkoztam de semmi !!!! Nagyon elkeseredett vagyok :))))
2017. ápr. 26. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Agresszióra agresszióval soha ne felelj. Akkor csak fokozódni fog. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy Te is szoktál dühös lenni ezért-azért. Ha kiönti a kakaót, vagy bármi és mégsem bántod őt és próbáld meg megbeszélni vele, hogy miért nem úgy van, ahogy ő szeretné, mi az akadálya... Sajnos korszak, túl kell lenni rajta.
2017. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a nyugodtsagra is ugyan ugy üt! Pl: felveszem vagy ölembe ültetem és szepen nyugodtan mondom neki erre ő ugyan ugy üvölt és mar arcon is ütött :(((((
2017. ápr. 26. 11:03
 3/18 A kérdező kommentje:
Orvoshoz kellene vinni? De magát nem bántja
2017. ápr. 26. 11:04
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Lefogod a kezét és elmagyarázod neki, hogy ez fáj anyának, nem engeded, hogy megüssön. Ha tízszer egy nap akkor tízszer.
2017. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Két évesen már meg kéne értenie, hogy téged nem üthet meg. Rászólnék, ha nincs értelme, jön a büntetés.
2017. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Első vagyok. Az én fiam 3 és fél éves. Bár nem ilyen durván, de nála is elő-előfordul az, hogy verekszik ha valami nem úgy történik, ahogy elképzelte. Nála még a terelés, ami bevállt, mielőttmég bármit reagálhatna arra, hogy valamit nem kap meg eltereled és kitalálsz valamit. mondjuk, "gyere segíts anyának főzni" vagy bármi.
2017. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ! Igen azt szoktam hogy lefogom a kezét de kitartó ha 20 percig is fognám elengedem és ugyan ugy csinalja
2017. ápr. 26. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Fogd le a kézét, guggolj le hozzá, nézz a szemébe (ha nem néz rád, fordítsd oda az arcát) és nagyon főnöki hangon, komoly-szigorú arccal mondd neki, hogy "Ezt nem szabad." Aztán mintha mi se történt volna és ellentmondás nem tűrően :), próbáld elterelni a figyelmét, kreatívan valami olyasmivel, amire jó eséllyel vevő: "gyere, most megkergetjük a galambot".

Hogy a hisztire nálatok mi válik be, azt neked kell kitapasztalnod. Valakinél az, ha közönség nélkül hagyják, hagy csinálja végig magában, másnál az, ha megölelgetik és megmagyarázzák neki az érzéseit ("most dühös vagy"). Verni nem csak nem szép, de nem is érdemes - lehet hogy elsőre meglepődik és abbahagyja, de legközelebb már csak két pacsi használ és hát agressziót tanul.

Egyébként meg szerintem szinte minden szülőben felmerül, hogy a dackorszakos gyereke normális-e... :)

2017. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Ne kiabálj, hanem a hangsúlyból, arckifejezésből tűnjön ki, hogy nem megfelelő a viselkedése. Lehet normál beszédhangon is fegyelmezni, nem a hangerő a lényeg.

Ütni ne üsd, mert azzal azt üzened, hogy rendben van, ha ütjük egymást.

2017. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok épp egy tapasztalt anyuka, de a fiam detto, 2 éves, napi 10 düroham a minimum.

A legfontosabb szabályok a következők, ne üsd, mert azzal azt éred el ,hogy a probléma megoldására az agressziót és ütést választja majd. Ami nem jó dolog. Ne kiabálj, mert attól valószínű szorongó gyerek lesz, és a bizalma is megrendül feléd.

Az ilyen szitukat, mindig higgadtan, nyugodtan kell kezelni, és gyorsan lezárni a témát. " ne menj bele a játékba ".

Otthoni dührohamok esetén ezeket alkalmazom. Elkezdődik a vetődés, rugdosás, csapkodás, kiteszem a folyosóra, bezárom az ajtót, 5ig számolok hangosan,(persze akkor már be akar jönni) beengedem, leguggolok hozzá elmondom ugyanazt a szöveget: tudom ,hogy mérges vagy, kérlek nyugodj meg, figyelj anyára, azért zártalak ki mert megütöttél, ilyet nem szabad csinálni, aztán megölelem. Ezt nagyon határozottan ,szigorúan, de nem kiabálva.ennyivel le is zárom a témát.

Figyelemelterelés azzal amit szeret, kap ultimátumot, nem tiltok, hanem más lehetőségeket ajánlok fel. Pl csapkodja a konyhaszekrényt, ez nem jó móka, gyere inkább játszunk az autóddal,az sokkal jobb játék.

Ha nem akar rám figyelni amikor beszélek, akkor megfogom a vállát, oda fordítom az arcát, légyszíves nézz rám, szeretnék beszélni veled.

Az utcai rohamok, fú hát annál nincs is durvább. A múltkor a zebra előtt vetődött hasra, mert piros volt q lámpa és ő nem győzte megvárni. Felemeltem, és amennyire lehett lefoglaltam, elnondtam a piros tilos, zöld szabad...stb. kinti roham estén ,csak fellépők az ölembe, annyit mondok ez nagyon nem szép dolog, és viszem a kapálózó ,ordító gyermekem, letojom ki mit gondol, később leteszem, felajálom ismét neki, szeretnél szépen sétálni, ha igen megyünk tovább, ha nem irány haza.

Vannak nagyon dacos gyerekek, vannak olyanok akiknél fel sem tűnik, de jò is nekik😊

Voltunk pszichológusnál. Sok értelme nem volt. Megálapította, hogy a gyereknek az ég világon semmi baja.

Ez egy nehéz időszak, túl kell élni.

Sok sikert, fő a nyugalom, a humor, így könnyítheted magad helyzetét is.

2017. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!