Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves kislányomnak dührohamai...

Tündi0212 kérdése:

2 eves kislányomnak dührohamai vannak tapasztalt anyukák ezt hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Segitséget szeretnék kérni kb 3 honapja kezdődött hogy kislányom ha nem tetszik neki valami vagy ha nem ugy van ahogy ő akarja sir és verekszik csikar mar szaggat de nem csak engem :(((( eléggé fáj és ugy érzem hogy nem tudom kezelni! Közössegbe megyünk ott is arcomba mar stb... ! Probaltam szepen nyugodtan elmagyarazni hogy nem szabad ez anyanak faj meg ilyenek probaltam hogy fenekére utottem az sem jo nagyon sok mindennel probálkoztam de semmi !!!! Nagyon elkeseredett vagyok :))))
2017. ápr. 26. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
10 vagyok még mindig, a tettekből többet tanulnak mint szavakból. Szerintem, mutass neki jó példát, nyugotságot ,higgadságot,így később ő is nyugottabban tudja kezelni majd az érzéseit. A neten is vannak jó praktikák, pl hiszti kezelése, írd be a keresőbe, és válassz számotokra megfelelő megoldást.
2017. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Egy pár szót rosszul írtam, remélem így is lehet értelmezni.
2017. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Sokan írják,ha a gyerek mondjuk az anyja megütésekor kap egy nyakast,abból agressziót tanul.Ja,persze.Ha ez igaz lenne,a libsi nevelés előtti korszakban felnőtt összes ember agresszív lenne és az utcán agyonvernék egymást.
2017. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

Off utolsónak: Nemrég egy ismerősöm szerencsétlenül nekiütközött rollerrel egy nőnek és annak a párja úgy megverte - délelőtt, belvárosban, az utcán - hogy pár napra rá belehalt. Sajnos statisztikák is bizonyítják, hogy akit vernek gyerekkorában, azért az a családban később simán ezt folytatja, akár elkövetőként, akár áldozatként újra egy ilyen kapcsolatban. Enyhébb formája ennek, hogy csak annyit tanul, hogy annak van igaza, aki erősebb, hangosabb és ezért bármi frusztráció éri családban, boltban, munkahelyen, rögtön neki áll feljebb, és biztos, ami biztos harcra készen felfújja magát, ahogy ezt otthon is látta. Vagy egyszer kamaszkorban elege lesz, mert már ő az erősebb és vagy vissza is üt egy ilyen alkalommal vagy csak kifogy a szülő az eszközből, pedig még szükség lenne valami korlátra.

Nem hiszem, hogy a Kérdezőnél bármelyik fennállna, de az erőszak nem egy jó dolog és szerintem ezt érzi az ember magától is, utólag. Egyébként meg kimutatták, hogy azok a gyerekek, akik már 4 éves korukra viszonylagos önuralmat és empátiát tanulnak, azaz magasabb az érzelmi intelligenciájuk (és az ilyen tanulás alapja elsősorban a példa és nem a "szentbeszéd"), iskolázottságtól függetlenül később sokkal sikeresebbek később munkájukban, párkapcsolataikban, mert tudnak másokkal együtt működni megalázkodás nélkül.

2017. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

hogy tanulna empátiát a gyerek, ha egyszer anyuci ezzel azt bizonyítja, hogy nyugodtan ütheti anyát, nem lesz konkrét következménye csak a szokásos"jaj ne ez anyucinak fáj", mintha ez a gyereket érdekelné...

Nem értem a mai szülőket, oké persze nem kell elverni, de pár ütés a kezére és sarokba állítás simán beleférne. Ez a "féltjük a gyerek lelkét" szemmel láthatóan nem válik be, egyre több a kezelhetetlen, pukkancs gyerek és mindent ráfognak valami betegségre...

2017. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ja és 14-es:

Elmondásod alapján az illető ha ereje teljében volt 20-30 év körüli lehetett vagyis pont akkor született amikor ez a hagyjuk a gyereket kitárulkozni dolog elkezdődött. valamiért a nagyszüleinknél még nem volt ilyen elkallódott nép, az már más hogy minden generációnak megvan a maga hiányossága gyereknevelés terén csak míg régen túl szigorúak voltak addig most meg az ellenkezője. Még nem tudtuk meglelni az arany középutat

2017. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem érti meg sok agyhalott szülő,hogy nem minden esetben elég a gyereknek hegyi beszédet tartani arról,milyen csúnya dolog anyuciba belerúgni vagy megütni.Volt olyan hozzászóló másik posztnál,aki szerint a fejlődés egy szakaszában ez természetes.Az így nevelt gyerekek első generációja most kamasz.Van is köztük elég depressziós,narkós,emós stb.Egyszerűen képtelenek elfogadni,hogy az élet nem arról szól,hogy szép türelmesen leülnek velük lelkükre beszélni.A hülye szülő meg nem érti,mi baj lett az ő gondosan,mai divat szerint nevelt gyerekével,mikor az Kék Bálnát játszik és leugrik a tizedikről.
2017. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A verés és a lelkizés között azért létezik középút. A gyereknek őszintén ki kell mutatni, ha nem díjazod a viselkedését és nem kell érte pátyolgatni, de visszaélni sem kell a testi fölénnyel. Más, ha indulatból kap egy taslit, mert kiszaladt az útra vagy ha a kamaszként lehülyézett, és más ha mindig az az eszköz, hogy idomításképp csak egy kicsit ráütök a kezére, majd az "érjünk csak haza...". Meg hát egy 2 évesről van szó könyörgöm, épp elég, ha anya lefogja a kezét és azt mondja jó szigorúan, hogy "na ezt nem". Ha nem hagyja abba, elég kínzás szorosan átölelni egy darabig, míg rájön, hogy nincs kecmec, vagy hazavonszolni a játszótérről. A lényeg, hogy rögtön reagálni kell odamenve és mindig be kell tartani, amit ígérsz, különben nem fog komolyan venni.
2017. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!