Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyerekpszichológus mit...

Egy gyerekpszichológus mit tud kezdeni egy 2 éves kisfiúval?

Figyelt kérdés

És mennyibe kerül átlagosan egy alkalom? Akik hasonló gondokkal küzdöttek: Kb. mennyi ideig vitték a gyereküket? Hatásos volt?

Probléma: Kisfiam napi2x-3x hisztirohamot kap. Nem sima dackorszak... akár 45 percig is őrjöng, és semmi nem jó neki, semmi nem használ... Jó pár gyerekorvosnak védőnőnek elmondtam az egyes eseteinket, a többség gyerekpszichológust javasolt. Az őrjöngés abból áll, hogy nem tudom, mi a kiváltó ok, de először sír, de nem engedi, hogy hozzáérjek, majd ha mégis megpróbálom pl. lemosni az arcát, csapkod, rúg, karmol, csíp. Nem nyugszik meg semmitől sem, csak azt hajtogatja: nem, nem! Ha bemegyek nem jó, ha kimegyek nem jó, stb... Nagyon türelmes anyuka vagyok, családi gondok nincsenek....


Valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben? Tényleg segített a pszichológus? Anyagilag nagyon rosszul állunk, tényleg, de már muszáj szakember segítségét igénybe vennem, már csak ebben bízom.


2011. jan. 18. 17:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérj beutalót a gyermekpszichiátriára, az ingyenes.

Egyébként 8-10e forint 45 perc általában és több hónapig kell hordani a gyereket. Játékterápiával próbálkoznak nála-mivel játszik, mit játszik, hogyan csinálja- rajzoltatank vele, beszélgetnek-ha kommunikatív-csak figyelik hogy viselkedik.

2011. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hasonló történeteket is várok, akiknél ilyesmi volt a probléma, de végül megoldódott szakember segítségével. Nagyon el vagyok keseredve...

2011. jan. 18. 17:50
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Először ki kell deríteniük hogy mi okozza. Lehet magatartás zavar, de lehet szervi oka is...
2011. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
nagyon hasonlóan viselkedett az enyém is, már én is pszichológust kerestem, de most 3 napja jobb, úgyhogy reménykedek. mi azt csináljuk a férjemmel, hogy egyáltalán nem veszünk róla tudomást ilyenkor, hanem beszélgetünk meg ilyesmi(őrjítő). a leghosszabb idő 15 perc volt, amit végigőrjöngött, toporzékolt és ugyanúgy kiabálja, hogy "nem, nem". kipróáltunk mindent: szobába csukás, vízzel fröcskölés, rábeszélés, fenékre csapás, kiabálás.
2011. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kicsit Off lesz.Barátnőm gyerekpszichológus!És nagyon jó!Merre vagy?
2011. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jaj, aranyosak vagytok! Bp x ker.
2011. jan. 18. 21:46
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
18:33-as Öleléssel,nem agresszív megnyugtatással is próbálkoztatok?
2011. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
30%
Szorosan kellene ilyenkor ölelni még akkor is,ha ellök magától. Szerintem ezzel lehetne még a legtöbbet elérni. Szeretettel és odafigyeléssel,nem nem oda figyeléssel.
2011. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
tudom, nem nekem szólt, de mi igen... mindig az az első, hogy megpróbálom megnyugtatni, sokszor elmondjuk, hogy szeretjük, minden apróságért dicsérjük, ha rosszat tesz akkor is úgy mondjuk, hogy :most bután viselkedtél, vagy most rosszat tettél, pedig okos/jó kisfiú vagy... Az viszont igaz, hogy valamiből nem engedek, és akkor határozottan nemet mondok,és akkor is jönnek a hisztik, de azok csak hisztik,nem rohamok, tudjuk is kezelni őket.
2011. jan. 18. 22:09
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

A helyzet ugyanez nálunk is, rossz napon napi 2-3, jó napon "csak" 1 őrjöngés, 30 perc/menet lazán megvan. Hiszti nélküli nap tulajdonképpen nem volt az elmúlt cirka 8 hónapban, uh már rutinos rókának számítok. Megmondom őszintén hogy nem viszem szakemberhez. Igaz amikor orvos és védőnő látta a produkciót (ott minden alkalommal előadja) csak legyintettek, hogy ki fogja nőni ill. engem sajnáltak, hogy milyen nehéz lehet. Hát tényleg iszonyú nehéz. Mivel rendezett családban élünk, szeretetben neveljük, nem kell nélkülöznie, úgy vélem nincs olyan pszichés faktor, ami indokolná ezt a viselkedést. Leszámítva a dacolást és hogy sokszor ő szeretne dirigálni. Nálunk semmilyen megnyugtatási forma nem vált be, csak olaj a tűzre. Úgy működik a dolog, hogy amíg van közönség, addig tart a műsor. A tutujgatás nem jött be, agresszorkodni pedig nem akarunk. Próbáltam a szoros ölelést is, de olyan lendülettel lökött hanyatt hogy csak pislogtam. Belegondolva, ha valakire épp pipa vagyok, erre elkezdene ölelgetni, lényegében lefogni, jól lehet én is ezt tenném. A nem veszek róla tudomást módszer viszont működik, tényleg ez az egyetlen ami hat. Annyi, hogy a bejárati ajtót kulcsra zárjuk, mert ilyenkor rendre ki akar rontani a házból. Persze ilyenkor azért is őrjöng hogy miért zártuk be, de inkább ez, mint hogy baja essen. Az meg, hogy látszólag nincs semmi oka, nem jelent semmit, mert lehet ok egy szimpla fáradtság is (szerintem zömében ez) és ilyenkor szinte mindegy hogy mi történik vagy mi nem történik, a lényeg a feszültség levezetése. Szerintem a nem veszek róla tudomást módszer azért is hatásos, mert ilyenkor elkezdek (párommal elkezdünk) valami izgi dolgot csinálni, pl. enni, kávézni+sütizni, látványosan bekapcsoljuk a számítógépet, vagy valami klassz házimunkába kezdünk amit imád, porszívózás, teregetés, stb. Ezekből nagyon nem szeretne kimaradni, így gyorsan felméri hogy ha abbahagyja a fetrengést csatlakozhat a mókához. Azután ilyenkor van ölelés és elmondjuk neki hogy nagyon-nagyon szeretjük, stb.

Persze ha megnyugtat akkor vidd el szakemberhez, vagy nevelési tanácsadóba felmérésre, de azért havi 30-40 ezer Ft, hááát, tényleg csak akkor ha indokolt. Rajzolni ők még nem is nagyon tudnak, az enyém legalábbis csak egyenes vonalakat és egy kör-szerű ákombákomot, játszani szintén nem úgy mint egy nagyobb gyerek aki pl. eljátssza hogy apa részeg és elveri anyát, szóval nem tudom... Ha semmi trauma nem érte, közeli rokon halála, válás, durva szülő, stb. Persze ez csak az én meglátásom. No, elnézést hogy hosszú voltam!

2011. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!