Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrán akaratos gyereknél mi...

Extrán akaratos gyereknél mi a recept? Nálam eddig semmi nem vált be.

Figyelt kérdés

A fiam 2 éves,egy szem gyermek.

Már egészen pici korától feltűnően akaratos volt.

Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné hatalmas hisztibe kezd,földhöz vágja magát, üt,rúg,tép.

Nagyon beleéli magát és nehéz lenyugtatni.

Hagyni szoktam itthon hogy tomboljon egy ideig,mert ha látja hogy nem érdekel abba hagyja.

Viszont van olyan is hogy annyira beleéli magát a hisztibe, hogy a végén már lelkileg is benne van.

Ilyenkor általában magamhoz kell szorítani és puszilgatni.


Pl:

Elindulunk valahova és én megakarom fogni a kezét,de ő nem hagyja.

Én sem engedek neki,ezért letérdepel az úton és ordít.

Ha felveszem, akkor hadakozik hogy tegyem le és kezdődik elölről a harc.

3-4x eljátsza ezt mire elérem nála hogy akkor menjünk kézenfogva.


Ha másik gyereknél labda vagy motor van,akkor elveszi.

Vissza adni nem akarja.

Ha én visszaadom és elviszem őt onnan, percekig harcol velem és ordít.


Villamoson,boltban,rendelőben, sehol nemtud viselkedni.

Hiába mondom el 100x is hogy valamit nem szabad, ő akkor is megteszi.

Nem fél senkitől, hiába próbálnak nénik,bácsik ráijeszteni hogy elviszik ha rosszalkodik.

Folytatja tovább.


Velem kötekszik itthon.

Ugrál az ágyon,locsolja a vizet az üvegből, csapkodja a játékokat.


Csaptam már a kezére nem egyszer,de nem hat rá.

Felemelem a hangom,ha rosszalkodik.

Elviszem az adott helyről,ha nem úgy viselkedik.


Mit tudnék tenni még?


Egyébként egy nagyon aranyos,kedves,barátságos gyerek.

Értelmes is,mindent megért, amit mondunk neki.


Nem beszél még, csak babanyelven mond pár dolgot.

Viszont teljes mértékben megérteti magát mindenkivel.



2017. máj. 20. 16:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Van, úgy hívják pofon
2017. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Én minden nap direkt játékkal fárasztom az enyémet. Nem legoval meg babázással, hanem mozgással.


Lerakod a földre a párnákat, hagyod felmászni a hátadra, majd ledobod. A lényeg, hogy ő végezze a több melót. Megcsikizheted, meggyomrozhatod, amíg bírja. Ha van kert, akkor nyert ügyed van, eldugdosol dolgokat, biztosan szaladgál utánuk. A lényeg, hogy kifáradjon, amíg kettesben vagytok. Nekem bejött még a cicázás is. A cérna végére játékot kötöttem, és letettem a szoba egyik felébe. Amikor lehajolt érte, oddébbhúztam.


A lézerre is ugranak ebben a korban, mint a macskák.


Le kell fárasztani, higgadtabb gyereket kapsz.

2017. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Neharagudj, de nálam ez nem opció.

Nem egy tinédzserről beszélünk,hanem egy 2 évesről!

Még oké hogy a kezére ütök,ha túlzásba viszi,de azért pofozni nem fogom.

2017. máj. 20. 17:05
 4/20 A kérdező kommentje:

#2-es fárasztom én is,de az akaratosságán ez sajnos nem segít.

Anyúékhoz is viszem majdnem mindennap, ott van udvar.

Ott játszik az unakatesóval aki 3,5 éves és el is fárad.

2017. máj. 20. 17:10
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Egy kis pohár víz ha nagyon durván hisztizik

az arcába öntve. Ez kizökkenti , igaz még jobban sírni fog , de elég 2-3 alkalommal leönteni utána elég lesz csak mondani hogy hozod a hideg vizet. Nálunk bevált ez. A kezére , fenekére csapok módszer csak arra jó hogy ő is elkezd csapkodni mi azt vettük észre így ezt gyorsan elfelejtettük. A víz működik, szépen szót fogad azóta. 2,5 éves egyébként a kisfiam.

2017. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

Anyam, az egyik pofozna, a masik vizzel kepen ontogeti, ennyi idiotat....! Vadallatok.


A legjobb modszer a kovetkezetesseg es turelem egyutt! Ha kell, 10-szer leterdeltem ele es halk nyugodt hangon elmondtam hogy "nem szabad, mert......" megertette a 3-4. alkalom utan. Nalunk emiatt igen rovid volt a dackorszak, par nap :)

2017. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Amigy ja, nyilvan konnyebb pofan onteni egy pohar vizzel mint magarazni es nevelni, de azert megiscsak emberek vagyunk...!
2017. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy én is extra akaratos vagyok :) Szintén 2 éves, lány.


Egy példa:

Épp tegnap szórakozott velem a lányom, hogy letérdelt a járdán, hogy ő nem jön tovább. Mondom akkor gyere, becsücsülsz a kendőbe (én hordozok, de a babakocsi is ugyanez, ilyen szempontból mindegy). Nem akar. Oké, de akkor sétálsz rendesen? Igen. Lerakom, ugyanez a műsor. Na ezt még egyszer eljátszottuk, a harmadiknál közöltem, hogy ha nem indul el, de azonnal, akkor nincs sétálás, jön a kendőbe, és nem teszem le többet, mert már 2x hülyének nézett. Nem indult el, úgyhogy felvettem, és nem voltam hajlandó lerakni. Egyébként szereti a kendőt, csak hát 2 éves, a világ is érdekes, ez teljesen oké, annyiból jobb ez nekünk, hogy a hozzám bújástól kb fél perc után abbahagyja a hisztit, a babakocsiban meg ordít hazáig. A lényeg, hogy tényleg nem raktam le hazáig, akárhogy mondta, mert ugye következetesség.


Játszón, ha nem tud viselkedni, megyünk haza és nem érdekel a hiszti. Otthon elveszem tőle a játékot, ha csapkodja, és van még egy dobása, hogy visszakapja, ha nem lesz normálisabb, akkor csak másnap adom vissza, akárhogy cirkuszol érte. Persze közben terelem a figyelmét, hogy abbahagyja a hisztit.


Nekem ezek a módszerek beváltak, többnyire elég megemlíteni, hogy akkor nem sétálhat, megyünk haza, vagy elveszem a játékot (szitutól függ nyilván), és mivel tudja, hogy valóban megteszem, máris tud viselkedni. Csak fontos, hogy nincs olyan, hogy most fáradt vagyok, itt van, megkapod, csak hagyjál, mert megjegyzi ám, és legközelebb tudni fogja, hogy van esély, hogy megadod magad. Néha persze azért rápróbál, olyankor következetesen tartom magam ahhoz, amit mondtam, hogy lássa, még mindig nem viccelek, és akkor megint egy ideig nyugi van.

2017. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Folyamatosan próbálok következetes maradni, ami bevallom nem mindig egyszerű.

Hajlamos századjára is bepróbálkozni.

Amikor azt hiszem, hogy na végre túl léptünk egy rossz szokáson, akkor újra előszedi és kezdődik minden elölről.

Kimondottan látni rajta hogy direkt incselkedik velem. :)


A legfőbb probléma vele, hogy nem hajlandó megérteni azt,hogy a másik gyerek játékát vissza kell adni miután megnézte.

Hatalmas hisztiket tud ezért csapni (üt,vág,rúg,hajat tép,sikít).

Persze ezt mind velem teszi,mert elviszem őt az adott szituációból.

A gyerekeket nem bántja.

2017. máj. 23. 09:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

:) Teljesen átérzem. A fiam ugyanez.

Mit használ? Hol ez, hol az. Egyik módszer sem működik hosszú távon, csak ideiglenesen.

Ami tényleg láthatóan hatásos volt, az a Tsmt torna volt. Ettől sokkal kezelhetőbb lett.

Most 4 éves. Valószínűleg enyhe autista, de diagnózisunk nincs.

2017. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!