Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrán akaratos gyereknél mi...

Extrán akaratos gyereknél mi a recept? Nálam eddig semmi nem vált be.

Figyelt kérdés

A fiam 2 éves,egy szem gyermek.

Már egészen pici korától feltűnően akaratos volt.

Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné hatalmas hisztibe kezd,földhöz vágja magát, üt,rúg,tép.

Nagyon beleéli magát és nehéz lenyugtatni.

Hagyni szoktam itthon hogy tomboljon egy ideig,mert ha látja hogy nem érdekel abba hagyja.

Viszont van olyan is hogy annyira beleéli magát a hisztibe, hogy a végén már lelkileg is benne van.

Ilyenkor általában magamhoz kell szorítani és puszilgatni.


Pl:

Elindulunk valahova és én megakarom fogni a kezét,de ő nem hagyja.

Én sem engedek neki,ezért letérdepel az úton és ordít.

Ha felveszem, akkor hadakozik hogy tegyem le és kezdődik elölről a harc.

3-4x eljátsza ezt mire elérem nála hogy akkor menjünk kézenfogva.


Ha másik gyereknél labda vagy motor van,akkor elveszi.

Vissza adni nem akarja.

Ha én visszaadom és elviszem őt onnan, percekig harcol velem és ordít.


Villamoson,boltban,rendelőben, sehol nemtud viselkedni.

Hiába mondom el 100x is hogy valamit nem szabad, ő akkor is megteszi.

Nem fél senkitől, hiába próbálnak nénik,bácsik ráijeszteni hogy elviszik ha rosszalkodik.

Folytatja tovább.


Velem kötekszik itthon.

Ugrál az ágyon,locsolja a vizet az üvegből, csapkodja a játékokat.


Csaptam már a kezére nem egyszer,de nem hat rá.

Felemelem a hangom,ha rosszalkodik.

Elviszem az adott helyről,ha nem úgy viselkedik.


Mit tudnék tenni még?


Egyébként egy nagyon aranyos,kedves,barátságos gyerek.

Értelmes is,mindent megért, amit mondunk neki.


Nem beszél még, csak babanyelven mond pár dolgot.

Viszont teljes mértékben megérteti magát mindenkivel.



2017. máj. 20. 16:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nekünk javasolta a gyerekorvos,hogy menjünk el beszédfejlesztésre,mert még egyetlen valódi szava sincs a Drágának.

Magyaráz egész nap, de ez csak babanyelv.

A viselkedésével is kezdhetnének valamit, ha már úgyis fejlesztőbe kell menni.

Igazából néha úgyérzem, hogy ide én már kevés vagyok.

2017. máj. 23. 14:43
 12/20 anonim válasza:
27%
Nehéz helyzet, sajnos ez ilyen korszak, illetve ilyen a gyerek személyisége. Azonban a kézre ütést sürgősen felejtsd el! Mert nagyon veszélyes, könnyen komoly sérülést okozhatsz vele kis ütéssel is, mert a kézfejen erek és idegek futnak és nem védi őket semmi zsírpárna, így könnyen sérülnek, akár maradandóan! Ha testi fenyítés szüjséges, akkor a pofon sokkal jobb, vagy a vizes módszer is.
2017. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem ütöttem még soha nagyot a kezére,kb meg se érzi.

Egyébként is csak akkor ütöttem a kezére,amikor direkt veszélyes dolgot akart csinálni, hiába mondtam el többször is hogy meg se próbálja.

Nem vagyok híve a testi fenyítésnek.

Iszonyú bűntudatom van,ha ráütök a pici kezére.

2017. máj. 23. 18:52
 14/20 anonim válasza:
8%
Komolyan azt hiszitek, hogy egy gyereket lehet verni, csak mert a te gyereked és meg kell fegyelmezned? Hát nagyon nem. Egy gyereket tilos verni, ha mégis azt gyerekbántalmazásnak hívják. Nem tudom, amit itt írtatok, abból arra következtetek, hogy ti még nem hallottatok erről. Ha ilyen akaratos, az csak azért van, mert próbálja megértetni magét, de nem tudja, hogyan. Ha ezt korrigálják, szerintem nem lesz ilyen, mert ha baja van azt elmondja.
2017. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben elvinném a korai fejlesztőbe egy kivizsgálásra a beszéd és az öntörvényűség miatt! Ugyanis ez a két tünet lehet normális, de lehet sajnos fejlődési zavar tünete is. Ezt ők meg tudják mondani vizsgálat után.


A rosszabb esetet most ne vegyük számba, mert azt sepciálisan kell kezelni.


A beszéd értése milyen szinten van? Mert sokszor az is gond, hogy nem tudja értelmezni azt, amit mondasz neki.


Egyébként nagyon sok magyarázat, egyszerű mondatokkal. (Pl.: tudod Pistike, most elkérjük, most csak megnézi és vissza fogja adni stb) Nagyon türelmesen és higgadtan, de következetesen!

A viselkedés zavart én nem jutalmaznám öleléssel. Kizárólag akkor, ha befejezte a "műsort". Egyéb eseteben, ha dühöng, kivezetném egy félreeső helyre és nem vennék róla tudomást. Nem lenne közönség sem és elmondanám, hogy így nem viselkedünk, ha abbahagyta akkor visszajöhet. Nagyon nehéz, de mindezt hidegvérrel, higgadtan. Ha abbahagyta és elkezd aranyos lenni, akkor nagyon megdicsérném.

Ne emeld fel a hangod, csak nagyon határozottan beszélj vele, ellentmondást nem tűrően.

Lehet külső jutalommal is motiválni. Ha pl a rendelőben nyugodtan tud lenni, akkor kap matricát/túrórudit/ 5 perc mesét stb. Ilyenkor csak a pozitívat kell hangsúlyozni. Ha így is így teszel, akkor ez és ez lesz. A jutalmat kizárólag jutalmazásra szabad használni, mert elveszti a motiváló erejét, ha máskor is megkapja.

2017. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%
"magamhoz kell szorítani és puszilgatni" - ez a megoldás! Mondani és mutatni kell, hogy szereted.
2017. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15-ös válaszoló.


Próbálok következetes és higgadt maradni ezekben a szituációkban ,de egyszerűen van amikor már nálam is szakad a cérna és bizony kiabálok vele.

Persze ettől csak sokkal rosszabb lesz a helyzet, mert még nagyobb hisztibe kezd és abbahagyni sem akarja.

Nemtudom semleges, kieső helyre tenni őt ilyenkor,mert ami a kezébe kerül azt rögtön oda vágja,agresszívvé válik.

Mostanában leszoktam ültetni a kis szélére,ha nem bír magával,ráadásul úgy hogy onnan ne lássa a mesét a tv-ben,de legtöbbször feláll és odavágja a széket.

Erre én vissza ültetem újra, meg újra és mondom neki, hogy addig ott fog ülni, amig nem lesz újra jó fiú.

Ilyenkor sír és hisztizik még jobban.

Aztán pár perc és lenyugszik.

Igazából ez sem tűnik annyira jó megoldásnak.

A fejlesztőbe mindenféleképpen megyünk és én is szeretném,ha a viselkedésével is foglalkoznának, mert szerintem lehet összefüggés a magatartás és a beszédhiány között.

Igazából eddig úgy gondoltam mindent ért amit mondunk neki,de a minap tudatosabb koncentráltam erre a területre és bizony vannak hiányosságok még.

Viszont ha valamit szeretnék elmagyarázni neki,Ő nem akar rám figyelni.

Lefoglalja ezer más dolog.

Ha meg az adott szituációban próbálok magyarázni Neki,akkor teljesen süket fülekre találok,mert őt csak az érdekli hogy nem teljesült az akarata és nem is érdekli hogy milyen okból.

Vannak nagyon jó napjaink,amikor szinte egész nap egy angyal, de vannak nagyon nehéz napok is,amikor már én is kiborulok.

Közben azt is tudom, hogy kevés a fiamnak a vele eltöltött minőségi idő, hiszen nekem ott van a háztartás is,amiben egyáltalán semmi segítségem nincs.

A párom késő délutánig dolgozik minden nap,van hogy hétvégén is.

Mikor hazaér ő fáradt,amit megértek.

Az a baj,hogy én is fáradt vagyok és nem mindig tudok elegendő időtfordítani arra, hogy a gyerek a lehető legminőségibb foglalkozást kapja tőlem.

2017. máj. 27. 14:57
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

"magamhoz kell szorítani és puszilgatni" - ez a megoldás! Mondani és mutatni kell, hogy szereted. - Ezt úgy értettem, hogy ezzel kell indítani a napot és minden együtt töltött időt és közös tevékenységet.

A minőségi idő ott kezdődik, hogy csak rá figyelsz, vele beszélgetsz és játszol, és pl. kikapcsolod a tv-t. Azaz be sem kell kapcsolni.

2017. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igaz, még csak 2 éves,így korai vizsgálatra vinni, de ha nem változik a helyzet, szerintem érdemes lenne. Az én fiam Aspergeres (tudom, ilyen már nincs és magasan funkcionáló autista). K.b pont ez volt ennyi idősen. Csak lehetett arra fogni, hogy féltékeny a hugára, aki akkoriban született, hogy elhúzódik a dackorszak, hogy most pont beteg, stb. Ha neked is érintett a gyermek, érdemes minél előbb fejlesztésre vinni, sokat segíthet. Viszont azt is el kell mondanom, hogy ez még semmi a -45 éves kora közötti időszakhoz képest, az valami pokol, már ha érintett a gyermek. Nekünk semmilyen hagyományos nevelési módszer sem vált be eddig. Most pszichológushoz járunk, aki talán tud valamennyit segíteni. Őszintén együtvtérzek veled, mert rettenetes azt hallgatni mindenhonnan, hogy mennyire rossz anya vagy, nem tudod megnevelni, milyen rossz a gyerek, holott ez nem erről szól.
2017. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is Aspergeres, és éppen ilyen öntörvényű volt kicsi korában.
2017. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!