Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves gyerek dühében elmondja...

5 éves gyerek dühében elmondja mindennek az anyjtá, azt hogyan érdemes kezelni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várnám, akik szerint a következménynek igazodnia kell a tetthez és esélyt kell adni a gyereknek, hogy jóvátegye a dolgot.


Sajnos anno túlzottan ugrottam az oviból jövő csúnya beszédre, de hiába nem tudja a gyerek, hogy mit jelent, azért mégsem hagyhatom, hogy így beszéljen velem dühében.

Azt inkább le sem írom, mik hagyták el a száját.


2017. máj. 31. 22:14
 1/6 A kérdező kommentje:

anyját - bocsi


Én most annyira megbántódtam, hogy nem szólok hozzá. De nem tudom, hosszú távon mi lenne a célravezető.


Egyedül nevelem egyébként 2 éves kora óta, nagyszülői segítségem sincs igazán és már nagyon fáradok. Apa szerint ezeket a dolgokat majd kinövi, meg majd türelmesebb lesz...szerintem meg most kell megfogni, mert ez csak rosszabb lesz.


Mindig is lobbanékony és akaratos gyerek volt. És nem, nem volt neki minden megengedve, sőt. De az igaz, hogy sok mindenben kértem ki a véleményét, igazodtam hozzá.

2017. máj. 31. 22:27
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem hinném, hogy tudatában van annak, hogy mit tett, ezért a hallgatás szerintem nagyon rossz ötlet. El kellene neki magyarázni, hogy ilyet nem illik mondani, akkor sem, ha dühös, mert ilyesmi után legközelebb büntetés jár. Pl. nem mentek aznap/másnap a játszótérre, elmarad az esti csoki (ha kap ilyet), vagy aznap nem nézhet mesét a TV-ben, ha szokott, nem mentek el fagyizni stb.
2017. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

En alt latvanyosan elszomorodom es mondom neki h nagyon begbantott.. Illetve ha nem tudja mit jelent az adott szo akkor ne hasznalja mert butanak nezik emiatt


Ez alt segitett

2017. jún. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Dühében mindennek elmondta az anyját? És ezért magadat hibáztatod, mert a múltkor túlzottan ugrottál a csúnya beszédre meg mert egyedül neveled? Na nem.... Velem sok mindenről lehet beszélni, lehet velem kompromisszumokat kötni meg minden, de a káromkodás az egyik, amit semmilyen körülmények között nem engedhet meg magának a gyerek. És ezt éreztetni is kell vele. Mondjuk a megsértődés nem biztos, hogy a legjobb módja ennek, de az enyjebejnye fejcsóválásnál jobb azért. Hogy mi a megfelelő megoldás, mondjuk a lelkére beszélni vagy büntetésbe küldeni, azt te tudod megmondani a gyerek ismeretében. De állati pipa lennék és tuti, hogy nem nyugodnék, amíg a gyerek is nem érzi, hogy most állatira túlment azon a bizonyos határon.
2017. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

én sem hallgatnék,hanem a tudtára adnám hogy mennyire megbántott,és meg kérném rá hogy ilyet soha senkinek ne mondjon.

Azt szoktam még mondani neki hogy: lehetsz mérges és dühös,de úgy hogy nem bántsz meg másokat,inkább mondd el hogy mi az ami bánt.

De a mai viselkedésed miatt: nem mehetsz át a barátodhoz (vagy éppen olyat találok ki amit ő büntinek érez..)

2017. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Én nagyon hatàrozottan ;komolyan ennyit szoktam mondani :ezt nem szeretném mégegyszer hallani.Nem szoktàk többet.Később ellehet beszélgetni a csúnya beszédről.
2017. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!