Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki tud segíteni ezen a problém...

Ki tud segíteni ezen a problémán, hova vigyem a fiamat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves lesz jövőhónapban, időnként olyan dührohamai vannak hogy a falnak megyek tőle. Őszintén megmondom, eddig nem akartam beismerni a problémát, de egyszerűen elfáradtam és félek. Félek mert januárban megszületik a kistesója és nem tudom mit tesz vele dühében ha már most így viselkedik. Nem a tesóról van szó, őt nagyon várja. Általánosságban ha nem úgy történik valami ahogy ő akarja, elöször elkezdi dobálni a játékait. Én ilyenkor ezeket a játékokaz beleteszem egy zsákba és megmondom neki hogy ha megtelik, megy a kukába. Na erre olyan ideges lesz, hogy elkezd verekedni. Üt, rúg, és dobál. Borzasztóan szégyenlem de volt hogy ilyenkor rácsaptam a kezére. Volt, hogy olyan csúnyán beszélt az "utállak" szó kíséretében hogy még a szájára is csaptam. Tudom hogy ezekkel csak rosszat tettem, de sajnos ilyenkor iszonyatosan felment a pumpám. Nem gondolom hogy ez normális viselkedés, de ha az is, nem tudom hogy kezelni. Kb 1 éve csinálja ezt, meglepően hasonlóan viselkedik mint az egyik beteg nagyfiú az oviban. Neki nem lett volna szabad egészséges gyerekek közé járnia, de jövőre iskolás lesz és a fiam lesz a legnagyobb a csoportban. Baromira nem szeretném hogy úgy viselkedjen mint ez a fiú. Mert a fiam nem beteg, nagyon ügyes és okos, csak ezekkel van probléma. Próbáltam szépen elmagyarázni hogy így nem beszélünk, nem verekszünk mert szomorú leszek, ez fáj, stb. De az utóbbi időben már erre is képtelen vagyok, annyira megbánt ilyenkor hogy legszívesebben hozzá sem szólnék. Persze jön és mindig bocsánatot kér, megbeszéljük de kb egy hét múlva kezdődik elölről
2017. júl. 10. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben gyermekpszichiáterhez. Vele beszéld meg, hogy szükséges-e valamilyen más szakorvossal is konzílium, például neurológussal.
2017. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési Tanácsadó
2017. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Gyermek pszichiátria kivizsgálásra.
2017. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy már írták, gyermekpszichológus.

És ami fontos, gondold végig, higgadtan, hogy tőletek mit láthatott, ki hogyan vezeti le a feszkót? A gyerek nagyon sokszor a tükörképünk, és a viselkedése mi vagyunk, csak nehéz ezt beismerni.

2017. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt kellene eldönteni, hogy organikus probléma fennáll-e, vagy temperamentális és nevelési tényezők összessége okozza ezeket a nehézségeket.

Gyermekpszichiátriai vizsgálattal el lehet különíteni e kettőt.


Viszont bármelyik tényező is a "ludas", megfelelő nevelési módszerekkel sokat lehetne javítani a dolgon. Ez pedig a higgadt, következetes, határokat állító, de emellett szerető attitűd.

Játékdobálásért miután összeszedte, félrevezeted pár percre lehiggadni. (nyugodtan, de határozottan)

Helyette megmutatod, hogy mit csináljon, ha dühös. (mert dühösnek lehet lenni)

A pozitív viselkedést jutalmazod dicsérettel, elismeréssel (organikus probléma esetén tárgyi jutalommal)

A dühös, indulatból jövő nevelési attitűd csak ront a helyzeten, meg kell tanulni neked is az önkontrollt ahhoz, hogy ezt a fiadtól elvárd.

2017. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell szégyellned,magad,ha egyszer-kétszer megütötted.Ez egy természetes emberi reakció,főleg egy anyukánál,hogy ha elhagyja a saját gyermeke száját az ,,utállak" szó,az mély nyomot tud hagyni,és bizony elpattan a cérna.Gondolom nem agyba-főbe verted,nem maradt felrepedt száj,kitörött fog,monokli,csak hiszti,hiszti,hiszti.

Mint azt az előttem kommentelők is írták,fordul gyermekpszihológushoz,mert ha nem orvosolják ezt a ,,problémát" bizony kárt tehet akár véletlenül másban,vagy ne adj isten magában is.

Ha pedig ez nem használ,és úgy látod otthon is egyre gyakrabban fordul elő,hogy dührohamokat kap,vizezd be a kezedet,és cseppents az arcába vizet.Úgy meg fog lepődni,hogy abbahagyja,és semmi baja sem lesz tőle.

Nálunk is hasonló volt a probléma,és ez használt.Remélem segítettem.

2017. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hiperaktív gyerekekre jellemző ez a magatartás. De kiválthatja koffein tartalmú italok pl. energiaital is, hogy könnyen dühbe gurul.


A mozgáshiány és az unalom miatt alakul ez ki, ilyenkor nem tudja levezetni a fölösleges energiát.


Kell adni feladatokat neki, ami mozgással jár és leköti. Segíthetne az otthoni munkában vagy kivinni a játszótérre ott kifuthatja, kidühöngheti magát. Ha jól kimozogja magát jobban is tud aludni és tanulni is.

2017. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!