Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rendet rakattok esténként a...

Rendet rakattok esténként a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van valamo bevált módszeretek rá? Van értelme egy 3 évesnél erőlkődnöm vele?
2017. júl. 20. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek lehet időszaka hogy mást helyez eloterbe. A gyereknek is. Két evesen rendet pakolt, 3 évesen nem, de latja a mintát rolam, kétlem, hogy egy trehány emberré válna, mert 3 évesen lazán veszem.
2017. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha az a lényeg, hogy megtanuljon rendet rakni, és igényelni, akkor rossz hírem van, folyton foglalkoznod kell vele. A kétévesnek még újság, a háromnak már uncsi.

Ha az a célod, hogy rend legyen, pikk pakk megcsinálod magad, és a gyerek egy kis lustasággá nevelődik.

Ha erőszakoskodsz, büntetsz, akkor megcsinálja, de utálni fogja az egészet, és sose teszi magáévá.

A legnehezebb a rendszeres, de rugalmas hozzáállás, ami támogat, buzdít, és segít. Fárasztó folyton mesélni, viccelődni, amikor neked két perc lenne az egész, és így egy negyedórát tart, de hosszú távon csak ez számít nevelésnek.

Sok sikert!

2017. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Koszi utolso
2017. júl. 21. 21:53
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
6 éves,mindig össze kell pakolnia maga után,erre lett nevelve.Nekem nem szimpatikus a mai magyar valóság,hogy anya beleszakad otthon a teendőkbe,apa a tévé előtt,a gyerek meg a laptop előtt döglik.Munkamegosztás van,közös az otthon,vannak feladatok - én ebben hiszek,nincs is ebből gond.
2017. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Most szoktasd rendszerességre, míg kicsi. Ekkor még játékos lehet az egész, rá lehet szoktatni és később ez normálissá válik. Én elrontottam, gyorsan akartam rendet, megcsináltam és ennyi. Már sosem lesz rend a gyerekemnél :D

Viszont barátnőm minden este közösen a gyerekkel pakolt, most a gyerekek tizenévesek, de addig nem volt vacsora, míg rend nem volt. Rend van minden este, gyerekek szeretik a szüleiket.

Ez is változó lehet, mert nem minden működik válogatás nélkül mindenkinél. Van akinél ez a bevált módszer, másnál a szigot jobban bejön, valakinél a megvonás, van akinél a játékosság, jutalmazás. Ezt ki kell tapasztalni.

De ebben a korban elsősorban az "együtt megcsináljuk" működik. Ha egyedül otthagyod a feladattal, az unalmas munka. Ha beparkol a kocsi a dobozgarázsba, mint a felnőtteknél az igaziba, akkor az játékos.

https://www.youtube.com/watch?v=r0nBTH2LJzE

Meg lehet mutatni, hogy a kutyus is ilyen rendes :D

Ráadásul akkor több időd van vele foglalkozni, el lehet mondani, hogy ha segít és rendet raktok együtt, akkor tudsz neki mesét olvasni, vagy olyan vacsit csinálni amit szeretne, mert több időd jut rá, hiszen besegített.

De ha jót akarsz magadnak, akkor ezt csináld is rendszeresen. Most fárasztó, de megéri. Ne kövesd el az én hibámat.

2017. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én rendet rakatok. Nem szereti, de ez van. Minden nap besegítek neki, tehát együtt csináljuk (sőt, én jóval többet), de mindig neki is részt kell venni benne.

Én nagyon nem szeretnék minden nap arra ébredni, hogy szanaszét van minden. Meg ez egyfajta rituálé, ez azt is jelenti, hogy ezzel ennek a napnak vége.

2017. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
oviból tanultuk, rendrakás közben a "rakjunk rakjunk rendet, csodálatos rendet, ha mindenki szorgoskodik, egykettőre rend lesz" szövegű dalocskát énekeljük
2017. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

- Na, én megyek aludni - dörmögi Medve Papa.

- Én is!

- Én is!

- Én is -kiabálják a bocsok.

- Én meg megyek a garázsba.

Ezt a kisautók mondják.

Nálunk a játékok is nyugovóra térnek este, és a helyükre mennek.

Legalábbis ezt játszuk, nyilván mi visszük őket. És persze a gyerek is segít.

- Neked jó napod volt ma?

- Óh persze, tele ettem magamat mézzel. Csak úgy feszül a pocakom. Jól fog esni egy kicsit lepihenni. (Ez éppen Micimackó)

2017. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!