Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Evésgondok! Válogatós a...

Evésgondok! Válogatós a gyerek! Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
8 éves fiam borzasztó válogatós, csak néhány ételt eszik meg.Főzeléket egyáltalán nem és még az elkészítés módja sem mindegy.Amit a múlt héten megevett, azt egyáltalán nem biztos, hogy ma is megeszi.A zöldségektől undorodik.Előfordult, hogy az iskolában egész nap nem evett, mert nem tetszett neki sem a tízórai, sem az ebéd.Mivel éhes, agresszívvé is válik néha.A délutáni iskolatejet meg lehúzza egyszerre, de félek, hogy baj lesz így ebből.Amióta szünet van, azóta sem jobb a helyzet.Elvileg szereti a paradicsomlevest és a szilvás gombócot, de tegnap abból sem volt hajlandó enni.Inkább nem evett egész nap!Arra persze figyeltem, hogy igyon eleget.Voltunk már pszichológusnál is, de semelyik javaslat nem vált be (pl.másképp tálaljam a zöldségeket.) Minden újdonságot elutasít.Adjak neki minden nap rántott húst?Tanácstalan vagyok!Ha valaki járt hasonló cipőben, kérem ossza meg velem a tapasztalatait!Köszi!
2017. júl. 28. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Igen ugyan ilyen voltam és most a fiam is.

Magamon sokat tanultam gyűlöltem enni mert állandóan veszekedés volt miatta.

A fiammal ezt nem csinálom!

Azt eszik amit szeretne, azt főzök neki amit ő szeret, de magunknak külőn főzök mást.

39 évesen mai napig nem eszek nyers zöldséget, egyszerűen undorodok tőle.

Nálunk bevállt hogy előre kitalálhatja mit szeretne enni, így minden nap eszik főtt ételt.

Iskolában nem menzás viszi itthonról azt amit szeretne.

2017. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj meg, de autizmusvizsgálaton nem volt?

-undorodik az ismeretlen ételektől

-inkább éhezik

-agresszívvé válik emiatt

-retteg az ismeretlentől


Másik pszchi sem ártana ...

2017. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem autista a fiad, mert ha ennyire fél az új dolgoktól, akkor vagy autista vagy szimplán hülye. Én addig nem engedtem felállni az asztaltól a fiamat, amíg meg nem ette a kajáját. Nem szabad hagyni, hogy a gyerek irányítson, mert akkor eljön az az időszak, hogy nem fog tanulni, mert tudja, hogy ha kirúgják, akkor majd a mami eltartja. Én mondtam már a fiamnak, ha kirúgnak te többet haza se gyere! Bevált és bármilyen szívtelennek tűnök, csak azért teszem, hogy ne linkeskedje el az életét. 42/F
2017. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Más furcsasága nincs , csak az éves probléma?
2017. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!Eddig 3 különböző szakorvosnál jártunk, többek között a nevelési tanácsadóban is, ahová fél évig vittük csoportos foglalkozásra és fejlesztő tornára.Az oviban többször agresszív volt, emiatt kezdtünk utánajárni a dolognak.Akkor azt mondták, hogy semmi gond nincs vele, csak épp ilyen formában jön ki rajta, hogy a csoportszoba kicsi, a gyerek sok és kevés figyelmet kap.Egy évig egyéni Dévény-tornára jártunk, hogy a mozgáskoordinációját fejlesszük.Igaz, hogy kifejezetten az autizmust nem vizsgáltattuk, de ennyi szakember csak észrevette volna.Nem mutatja az összes tipikus tünetet.Egy évet visszafogtuk a suliból, így most megy másodikba. Az első osztályos bizonyítványában egyedül a magatartás jó, mindenből példás és kiválóan teljesített.Szóval, egyenlőre azt hiszem, nem megyünk sehová, hanem megfigyeljük a lurkót:)Ha meg később mégis bebizonyosodik, hogy "kicsit" autista, akkor sem dőlök a kardomba:)))Még egyszer köszönöm, hogy megosztottátok velem a gondolataitokat!
2017. aug. 8. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!