Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam meg az...

Hogyan szoktassam meg az öcsémmel a strandon a vizet hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
Látom más gyerekek ilyen korban 6/fiú ugrálnak a vízbe ő meg alig mert belejönni ha bele is megy csak matraccal.....

2017. aug. 6. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Engem a bátyám beledobott a mélyvízbe. Nem örültem neki de működött.
2017. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Engem apám dobott bele, lesüllyedtem az aljára, felrugtam magam, és onnantól nem féltem, mert tudtam, hogy fel tudok jönni az aljára.


Szerintem ez túl drasztikus, először kevésbé mély vízben búvárkodjatok a víz alján, álljatok kézen, szedjetek fel valamit onnan, hasaljatok le az aljára. Majd mélyebb vízben ugyanez. A létránál vagy a szélénél merüljetek.

2017. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még véletlenül se dobd be, mert az ellenkezőt érheted el vele. Az első két válaszolónak szerencséje volt, hogy ezt nem katasztrófaként fogták fel, és nem utálták meg a vizet.


Anyámat is 6-7 éves korában dobták be a vízbe, hogy majd így megtanul úszni. Annyira megijedt, hogy azóta is csak otthon fürdik a kádban, utálja a vizet és retteg tőle. A másik meg egy távoli rokonon.

Azt 10 évesen b@-szta be az apja a vízbe, hogy már ideje lenne úszni megtanulni. A gyerek nem jött fel, valszeg annyira megijedt, hogy nem rúgta fel magát. Utána kellett ugrani és felhozni. Most 40 éves és még mindig nem tud úszni, nem is akar.


Szóval sok türelem, vagy írassátok be úszótanfolyamra, de semmiképp se erőltessétek, mert nem tudni, hogy milyen végeredménye lesz, pozitív vagy negatív.

2017. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Óvodai szokatás ott nincsen??
2017. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Játssz vele a kisvízben, ami neki legfeljebb derékig ér.

És hangsúlyozd többször is, hogy mélyebbe ő még nem mehet, mert nem tud úszni. Ha nagyon komolyan tiltjátok, előbb-utóbb vágyni kezd rá, akkor itt az idő az úszótanfolyamra.

2017. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

csakis kisvízbe játékkal, amibe biztonsággal bele tud ülni, és ott játsszatok..amit szeret, autózás, akármi..ne akarj vele klasszikusan csobbanni...

ha nagyobb vízbe, akkor úgy hogy van rajta karúszó, és magadhoz öleled szorosan, hogy biztonságba érezze magát...sok idő, míg a vízbiztonság kialakul, csakis akkor és úgy haladjatok, ami neki jó..különben örökre megutálja

a lányom is ilyen volt, és így csináltuk, igaz beletelt 2-3 nyárba, és idén is így kezdtük, lassan 7 éves..most nyár végére magától kérte hogy engedjem el, és lement a medi szélén a víz alá..csak úgy néztem..:O a többi ovistársa már mind tud úszni, neki most jött el az idő...kitartás

2017. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!