Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kitalált barátok 5 évesnél?...

Kitalált barátok 5 évesnél? Aggódjak vagy normális?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdte, mintha látná őket, nekem "diktálja", hogy mit mondjak nekik, mondja a reakcióikat, mintha egy csapat gyerek lenne, megyünk együtt ide-oda, neveket ad nekik, nézzem meg, mind beszálltak-e az autóba, stb... de látszik, hogy nem igazából látja őket, mint a Csodálatos elme című filmben, hanem ő is tudja, hogy ez játék. Mint a tipikus szerepjátékban, "mondjuk azt, hogy most úgy van, hogy..." "most játékból...."

Vagy csak hiányzik neki az ovi?


2017. aug. 16. 05:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Normális. Bár lehet szellemeket lát. A kicsik fogékonyak az ilyesmire.
2017. aug. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a dolog, amit én még csak amerikai filmekben láttam, élőben, magyar gyereknél soha... De ennek ellenére azt mondják, normális. Én a saját gyerekeimnél sosem tapasztaltam ilyet, mindig kell nekik egy plüssállat, egy baba, valami igazi, amivel játszani lehet.
2017. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az en lányom is 5 évesen kezdte. Most 6. Ritkán játszik ilyet, de tökéletesen tisztában van azzal, hogy ez játék. Ki is mondja így számomra nem aggasztó. A te leírásodból is ez jön le. En nem aggódnék csak akkor ha összemosódna a valóság a fantáziával. De ez az esetükben nem így van.
2017. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Fura lesz amit írni fogok azt mondják, h ez normális, (más szülőktől hallottam én is ilyesmit) a gyerek elvan a saját kitalált fantáziavilágában.

DE: az én privát véleményem szerint (szülő vagyok, nem szakember) nem az. én nagyon megijednék ebben az esetben és rögtön arra gondolnék, h a valós élet nem elégíti ki az igényeit (pl. több barátra vágyik) és így a képzeltben éli át ezeket. Persze most lehet arról vitatkozni, h ez egyáltalán nem ártlamas és fejlődik a képzelőereje, sőt még egyenesen hasznos is egyesek szerint, de szerintem nem így van. Egyszerűen arról van szó, h jobb neki egy kitalált világban, kitalált személyekkel, mint a valós életben és ez nagyon szomorú.

Én elkezdenék többet közösségbe járni, le a játszótérre, áthívni korabeli kisgyermekes barátokat, ismerősöket stb., és megfigyelném utána a viselkedését.

2017. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis, a fejlodeslelektan resze.
2017. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

4es! nem feltétlen van igazad.az én gyerekem is sokat volt közösségbe,sokat foglalkoztam vele-mégis volt ilyen korszaka..

Persze én is megijedtem előszőr-mert azt hizttem valami nagyon nem stimmel nála.

Aztán amikor rákérdeztem,hogy:"kislányom látsz valakiket?vagy kihez beszélsz?"

akkor csak annyit mondott hogy: Jaaj anyaaa! csak játszok.. (szinte hülyének nézett a kérdésem miatt :D

Már 9 éves és még mindig nagyon jó fantázája van,most már inkább történeteket ír és ebben éli ki magát.


A lényeg hogy nem feltétlen jelent gondot.De persze ha a kérdező úgy érzi hogy nem stimmel valami vele akkor viszont jobb utána járni..

2017. aug. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom hét éves. Régóta van egy képzeletbeli barátnője. Mostmár ott tart, hogy a "barátnak" van anyukája, aki mindent megenged, aki csakis édességet ad a gyereknek ebédre!

Én azt gondolom, legalábbis nálunk így van, hogy azt vetíti ki a gyerek, amit ő szeretne, vagy amit helyesnek lát, hogy hogyan kellene élni.

Nincs ebbe semmi rossz, amíg meg tudja különböztetni a valóságot a képzelettől!

2017. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok.

Persze tudom nem biztos, h én látom jól. Nekem ez a privát véleményem, amellett, h én is több ismerősömtől hallottam már hasanlókat.

Kérdező, ha aggaszt dolog egy gyerekpszichologust megér.

2017. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont 5 éves az én kisebb fiam is, és nagyon meglepődnék ha egyszer csak közölné, h anya Pistinek meg Józsinak is adj csokit, vagy kösd be őket a biztonsági övvel, mert itt vannak velünk....
2017. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Fiam már kisiskolás volt, mikor kitalált képzeletbeli barátokat. Tartott pár hétig nála... főleg lefekvéskor emlegette őket, és nekik is puszit kellett adnom :-)

Emlékszem az egyiket Nudli úrnak hívták :-)

2017. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!