Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehetne megnevelni egy...

Hogy lehetne megnevelni egy erőszakos akaratos szófogadatlan 6 éves kisfiút?

Figyelt kérdés
Mostanra azt vettem észre, hogy gyakorlatilag a fejünkre nőtt és ha nem az van amit ő akar akkor óriási patáliát csinál.

2017. aug. 22. 12:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen és a sport is nagyon jó ötlet egy kiváló, apa típusú edzővel!
2017. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek, hogy mindketten elég temperamentumosak vagyunk az Anyukával együtt.Nem egy nyugodt típusú emberek vagyunk.
2017. aug. 23. 12:16
 13/18 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolóval teljesen egyetértek, bár nem mondamán azért azt, hogy „elkéstetek”.

Ahogy mondani szokták, a gyerek tükröt tart a szülőknek. Utánzással tanulnak, és ennek legfőbb mintái a szülők.

Ha ti indulatosak vagytok, és mondjuk azt látja, hogy heves vitákkal „értek célt” egymásnál, hogyan lenne elvárható, hogy ő ne ezt gondolja az érdekérvényesítés hatékony módjának?

2017. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Annak oka van, ha sokat enged meg magának, mert tisztában van azzal, hogy nincs következménye.

A sport csak a kis testét fárasztja, de attól függetlenül megengedi magának a hisztit stb.

Mondd meg neki, ha nem hagyja abba megvonsz tőle valamit. Pl édesség, kedvenc játék. Szobafogság s kis térdelés, ha már nagyon nem nyugszik. Nem engeded ki udvarra stb.

Mondani kell, hogy csakis akkor lesznek megengedve dolgok, ha viselkedik. Fel fogja fogni, hiszen elég nagy. Ha hisztizik zárd be vagy/és nézd levegőnek, akármilyen nehéz is. Le fog esni neki.


Próbálj ki pár dolgot melyik hatásosabb. Amikor kistesóm csúnyán viselkedett, anyám is végig levegőnek nézte, aznap este odament hozzá a hugi és sírva bocsánatot kért.


Meg kell tanulnia a gyereknek azt, hogy tiszteljen, értékeljen s te vagy az aki felé szót kell fogadni, különben nem jár jól és semmit se kap/nincs haszna abból, hogy engedetlen.

2017. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Napi egy ora minősegi idő vele, koncentrácios foglalkozások, garantált eredmény.
2017. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

S egy gyerek kb 12 éves koráig nevelhető igazán. A felfogását, a szülő fele adott tisztelet/bizalmat ki kell építeni, persze a szülőnek is a gyerek felé.

A kamaszkorban se mindegy, hogy fel meri-e vállalni a marhaságait, esetleg ha gáz van mert olyat csinált szól-e legyen az szex bakitól kezdve haverokkal csinált marhaság ami elfajulhatott.


Én nem is mernék gyereket vállalni a mai világba, túl sook mindenbe láttam/látok bele.

Pl anno 14 voltam, mamám elvitt abba a táborba, ahol ő ápoló volt. Élveztem a vele eltöltött időt, megismerkedtem az ottani gyerekekkel, akik elhívtak filmezni este. Eggyel elöbbi szobába nyitottam...

Tudod mit láttam?

A 12-13 éves korosztály tömegszexelt...


Tudnék mesélni a mai generációról.


Fontos, hogy jól nevelje az ember a gyereket s azzal jó szülő-gyerek viszonyt építsenek ki, ezzel megkönnyítve a szülő szívét s felkészülnek a jövő rögös útjának kitaposására.


Lehet hogy nem vagyok szülő, de sokat láttam s tapasztaltam is gyerekekkel kapcsolatban

+

Tesóimat részben én neveltem, mint legidősebb testvér s rokonok kisebb gyerekeire is többször vigyáztam, tudtam velük bánni.

Huszonéves vagyok, de gyerekre nem vágyok (talán csak még), majd elválik.

Az elveim erősebbek pl megfelelő környezet kiépítése a gyermek számára.

Talán azért, mert kicsi koromtól kezdve mai napig 14 helyen laktam, amíg anyámmal éltem. :/

2017. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Gyerekhez pedig türelem kell, mert kárt okozhattok benne, amit gondolom nem akartok. Nehéz s felelősséggel jár a gyereknevelés.
2017. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem a Gordon módszer vált be,szerezzétek be a P.E.T.- A gyermeknevelés aranykönyve című könyvet,olvassátok el. Elsőre fura lesz,de működik. Sok sikert.
2017. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!