Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beszédfogyatékos gyermek...

Beszédfogyatékos gyermek mellé jó ötlet egy kutya?

Figyelt kérdés
Értelmileg ép, csak nagyon nehezen lehet megérteni egy agyvérzés miatt a beszédét.Nagy javulás nem várható.Gyerektársaság minimális, mivel nem tudnak vele kommunikálni.A család maximálisan vele van, de gondoltuk, egy "társ" mégis kellene.Egy kutya segíthet neki az egyedüllét elviselésében?Természetesen a család együtt gondozná, ápolná, szeretné a kutyust is.
2010. máj. 26. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Egy kutya nagyon jó játszótárs a gyerek mellé, ha jól van nevelve. Régen főleg a pitbullokat tartották ilyen célra, de azt kezdő kutyatartóknak nem ajánlatos.

Valami játékos, intelligens kutyusnak biztos örülne és nem lenne nagyon magányos.

2010. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is fogyatékos gyerekünk van és két pulink van szívből ajánlom még csak 1 éves a fiam, de nagyon szereti őket!
2010. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Ha a doktornéni is áldását adja rá, akkor lesz egy kutyusunk.Szeretnénk jó gazdik lenni, úgyhogy még készülök kicsit kutyatartásból.
2010. máj. 28. 08:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya mindenkire jó hatással van. Csak próbálj leírása alapján olyan kutyát venni, amelyik belefér a napirendetekbe..mert nagyon megterhelő tud lenni, ha sok az energiája a kutyusnak. Bár nekem sosincs időm pl. depressziósnak lennem. Nagyon ragaszkodóak tudnak lenni. Remélem, hogy egy tökéletes kutyust tudtok majd választani a kicsinek. Nem muszáj ám fajtatiszta kutyus, a keverékek még alkalmazkodóbbak:)
2010. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet egy aranyos kutyus.Ha szomorú a pici,csak odmaegy a kutyushoz,és felfogja a kutyus vidítani a gyerekedet.Tehát mindenképp vegyetek egy kutyust:)
2010. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 4 éves fiam is beszédfejlödési zavaros. Van egy foxija. Imádják egymást.Szerintem jó ötlet.
2010. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget segíthet a gyermeknek! Lelki problémák leküzdésében is. Mivel barátai emiatt elhanyagolják/ nincsenek mindenféleképp jót tenne neki egy társ.
2010. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
jó ötletnek tartom a kutyát! :D de akár egy macska is megteszi. hidd el egy állat legyen akármilyen féle, fajta nagyon sokat segít :) egyébként jobb lenne egy közepes méretű kutya. ne olyannal kezdjetek ami akkora mint 1 ház! :)
2010. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia 05-29 én irtam már, hogy nekem is beszédfogatékos a fiam. A kutya nagyon jó ötlet, de most másért irok. Nekünk ajánlották a lovaglást. Heti 1x1/2órát megyünk és hihetelen a fejlödés.
2010. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekünk sajnos van más gond is, és nem szabad lovagolnia, valamint a kutyát is megtiltotta az orvos:((
2010. jún. 23. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!