Autista a 2 évesem?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve és idegösszeomlás szélén állok. Minden a második baba születése után történt. A 2 éves fiam kifordult ön magából!

Igazából a kisfiam nagyon kedves gyermek, 9 hónaposan fel állt és 1 évesen szavakat is mondott most már 2 évesen mondatokat is tud magyarul angolul, viszont iszonyat dühkitörései vannak ha nem sikerül valami, játszótéren szépen barátkozik. Kimondottan szereti a társaságot. Evésével van baj, nem akar enni. Egész nap túlpörög és nem akar aludni sem. Meg dob minket a játékaival vagy éppen földhöz vágja. Iszonyat sokat sír és fülsüketítően, a húgát állandóan veri. Az ajtót mostanában ki be zárja arra gondoltam hogy bújócskázik a húgával de olvastam hogy ez is egy tünet Ha szólok hozzá rám sem figyel, nem tudom hogy vagy testvérféltékenységről van-e szó figyelemzavaros vagy autista.



2017. okt. 31. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

nem lehet hogy inkább hiperaktív?

amúgy szerintem a doki többet tudna mondani.

2017. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

erős testvérféltékenység az biztos! főleg,hogy akkor kezdődött...

a kétéveseknek a legnehezebb... nem érti még a magyarázatot, hogy őt ettől nem szeretik kevésbé, azt érzi kitúrták a pikszisből, hisz álladóan a kicsivel foglalkoznak

2017. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mennyit foglalkoztok vele, mióta megszületett a tesó? Ez inkább nagyon erős testvérféltékenység.

Mennyire készítettétek fel arra, hogy hamarosan már nem lesz egyedül? Beszélgettetek vele erről? Ha olyan értelmes, mint írtad, akkor ez megoldható lett volna.

Első körben azt javasolnám, próbálj meg többet foglalkozni a nagyfiúval, csinálj vele közös programokat, lehetőleg a tesó nélkül, ha megoldható 1-2 órára. Tessék éreztetni vele, hogy őt is még mindig ugyanúgy szeretitek és ugyanolyan fontos a számotokra.

2017. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Carragher_x ***** válasza:
79%

Sajnálatos, hogy le lett pontozva a négyes, pedig a legértelmesebb választ ő adta. Ez a googleről diagnosztizáljuk a gyereket, meg bárkit, mert nem értem a világ legnagyobb marhasága. Segítek: bármilyen "tünetre" minimum 40 halálos betegséget és kb ugyanennyi degeneráltságot fogsz találni.

Ha azt hiszed beteg, akkor vidd el szakemberhez!

2017. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az biztos, hogy nem autista. Testvérféltékenység nagyonis, és akár hiperaktív is lehet (de nem biztos). Betolakodott valaki az ő boldog világába. Az evésével ne foglalkozz, nem fogja magát éhenhalasztani; ha éhes, majd eszik. Ne legyen már ez is feszültségforrás, amúgy is túl feszültek vagytok. Az agresszióra ne agresszióval válaszolj, hanem szeretettel, öleléssel, biztonsággal, arra van szüksége, azt jelzi a maga módján, hiszen még nem tudja megfogalmazni.
2017. nov. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 2 év van a gyerekek kózött, és semmi ilyesmi nem volt.

Igaz, nagyon figyeltem arra, hogy a nagy ne érezze magát elhanyagolva.

Soha nem volt látványos féltékenység, sőt.

Sztem, ha ennyire durva a helyzet, akkor menjetek el egy pszichológushoz vagy nev.tanácsadóba és kérjetek segítséget és véleményt.

Így távolról senki nem fog érdemben diagnózist felállítani, maximum találgatni.

2017. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő a testvérféltékenység és nem szülői odafigyelés elsősorban, hisz feltételezem mindenki odafigyel a nagyobbra is. Valószínű enyhe hiperaktív a fiad és erős testvérféltékenység jött elő. Ha nem csillapszik keress fel gyerekpszichológust. Semmi köze az autizmushoz a gyerekednek.
2017. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gyanakszom, hogy testvér féltékenység, mert mindig mindent elvesz tőle. Durva a kislánnyal. Az igazság az, hogy a férjem nem él velünk más kontinensen van és ott dolgozik amíg helyre nem állunk anyagilag. Csak én tudok a gyerekkel foglalkozni. Rettentően nehéz. Szakemberhez már van időpontunk jövőhétre csak kíváncsi voltam hogy valaki jár-e ebben a cipőben.
2017. nov. 1. 10:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyél igénybe az életedhez segítséget! Szülők, barátok, szülőtársak. A gyereknevelés, pláne kettőnél nem egyszemélyes műfaj. Te feszült vagy és a gyereken ez tükröződik. Mikor ment ki a férjed? Az nem esett egybe a tünetek megjelenésével?

És én a helyetekben (bár ez már a magánéletetekbe való kéretlen beavatkozás) újra átgondolnám, hogy minden szempontot, és nemcsak az anyagiakat mérlegelve feltétlenül úgy jöttök-e ki a helyzetből jól, ha a férjed külföldön dolgozik.

2017. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek megszokják. Én férjem sincs itthon. Nehéz az tény, de a gyerekek alkalmazkodnak a legkönyebben. Ugyanúgy megtörténik ez, ha apa itthon dolgozik, max csak aludni jár haza. Nem ideális, de sajnos ez van. Nem mindenkinek adatik meg itthon ugyanaz a lehetőség. Hisz akkor mind ugyanazt csinálnánk ugye.

Túl lesztek rajta, hosszú lesz. Ha nem megy a segítségkérés nem szégyen.

2017. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!