Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvoda, beszoktatás, ott alvás...

Óvoda, beszoktatás, ott alvás enyhe idegrendszeri éretlenség?

Figyelt kérdés

4 éves lesz év végén. Januárban kezdett ovit, de nem sikerült beszoknia, javasolták vigyük kivizsgálásra,mert hiperaktív gyanús. Neurológián azt mondták, ilyen korban még nem lehet megállapítani,de nem látják vészesnek, de az biztos,hogy öntörvényű és aktív gyerek. Ayres terápiát javasoltak.

Nyár óta jár magán úton mozgásfejlesztésre, ahol is sokat javult, a fejlesztők szerint a legjobban fejlődő gyermek most ő. Az óvodát ugyanott,ugyanabban a csoportban most szeptemberben ismét elkezdte, ahol már az első nap mondták, hogy nevelésibe fogják küldeni, habár látják a javulást tavalyhoz képest, de még kilóg a sorból, mert szaladgál bent, nem mindig fogad szót, és nem pakol maga után, nehezen irányítható. Volt, hogy átszaladt másik csoportszobába. Itthon elmondta, hogy egy játék miatt.

Fél 11 és 11 között hozom el, mert ezt kérték az óvónők, mert félnek, hogy kiszalad stb. Allandóan azt mondják, hogy mindig figyelni kell rá valakinek,hogy mit csinál, és ők sok gyerekre kevesen vannak ( 23 gyerek egy óvónő és egy dajka, 12-től van a másik óvőnő is).

Most azt mondták egyik nap, hogy nem hiszik hogy menni fog neki a ott alvás, és mivel a kicsivel otthon vagyok úgyis, így vigyem haza ebéd után majd. De egyenlőre még 12-ig sem marad, csak fél 11-11-ig.

A mozgásfelmérésen enyhe idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg 2,5 hónapja, azóta jár a fejlesztésre, és látható a javulás, de ő sosem lesz az a leülős nyugodt gyermek. ő határozott és akaratos. Tudom, hogy kellenek a szabályok, ezzek abszolút egyetértek, de úgy látom, hogy hiába a javulás, megbélyegzik ott és nem akarnak vele foglalkozni.

Nyáron volt fejlesztő táborban, első nap nehezebben ment az elalvás neki, de utána következő nap már sokkal könnyeebben, de ezt meg sem hallják az oviban.

Mivewl bölcsibe is járt több mint másfél évet, ott is aludt, sőt, már 3.nap ott aludt, biztos,hogy hozzászokna az oviban is, de ahogy látom ezt nem akarják az óvónők. Én viszont szeretném, ha úgy kezelnék mint a többi gyereket bent, szerintem nem kellene eleve negatívan állni hozzá, hisz nem agresszív,nem verekszik, pusztán akaratosabb,mozgékonyabb mint a többiek, főleg, hogy a fejlesztésről is tudnak az oviban, mégnagyobb javulás várható.

Arról nem beszélve, hogy itthon nem alszik csak délután 3-4 körül, azt is csak 50-50%-ban, de a bölcsiben is igy volt, ott aludt, hétvégén otthon nem.

Hosszú lett, de tanácstalan vagyok, más hasonló helyzetben lévő anyuka hogy s mint tett/tenne?

Szeretem nagyon, de úgy gondolom, hogy a többi gyerek húzóerő neki, és igenis akkor tanulná meg azt a "rendet,szabályokat" amik a közösségben meg kell hogy legyenek, ha nem hozatják el 4 óra bentlét után, hanem mint a többi gyerek, ott alszik és csinálja végig az egész napot velük.


2016. szept. 12. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

itt azért vannak gondok!

én a következőn akadtam fenn:


"ő sosem lesz az a leülős nyugodt gyermek. ő határozott és akaratos"


annak, hogy határozott és akaratos, semmi köze ahhoz, hogy képes felfogni és elfogadni a szabályokat. ahogy írsz róla nekem az jön le, hogy egyszerűen neveletlen a gyereked, mert te találtál egy kifogást, hogy miért nem kell szótfogadnia és így neked ez rendben van. edig ezzel a te gyerekeddel szúrsz ki.

az idegrendszeri éretlenség nem egy akkora dolog amire már rá lehetne fogni, hogy 4 évesen átrohangál a szomszéd csoportszobába!


a szabályokat nem úgy kell megtanítani gyereknek, hogy majd a többiek... tedd le otthon 1órakor aludni! te vagy az anyja, te határozod meg a szabályokat! ha te arra neveled, hogy bármit megtehet, hogy várhatod el azt, hogy az oviban 23 másik gyerek mellett majd szófogadásra nevelik?

2016. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Így van, Neked jön le az, hogy nevetlen.

A szakembernek nem.

De látom, te szakmabeli vagy, hogy megállapítottad, hogy az idegrendszeri éretlenségnek ehhez semmi köze.

Majd jelzem a neurológusnak az észrevételedet.

2016. szept. 12. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem próbáltok meg egy másik ovit ha van a közelben? Nekem az jön le hogy az óvónő nem is akar vele foglalkozni, jó kifogás, hogy otthon vagy a kicsivel. Főleg kb. 2 nap után kijelenteni. Az én fiam is akaratosabb, rohangált az elején. De nem egy két nap alatt szoknak be az óvodai napirendbe, minimum 2-3 hónap.
2016. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

vàlts óvodàt és keress fiatal, motivàlt óvonőt.hatalmas különbségek vannak óvodâk ès ovonők között.nekünk sikerült. 2 hét alatt beszokott a gyerek a megfelelő pedagógus melett.

egy màsik problèmàs gyerek anyukàja

2016. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Másik ovit keresnék, nem tetszik az óvónő hozzáállása.


Szerintem az első rosszul látja, egy anyuka minden lehetőseget sorravesz, hogy megnézze, melyik működik. Ha az otthoni szabályok betartása nehezen megy egyedül, én is várnám az új ingerektől és a csordaszellemtől a javulást.


Egyébként én azt vettem észre, hogy otthon mindenki gyermeke többet megenged magának, mert biztonságos megszokott környezetben tudják csak levezetni a napi feszültséget.

2016. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is kiment a csoportszobából és elindult haza, de ttől még nem akarták kirakni az oviból.

Próbálj beszélni az óvonővel, vezetővel és ha a részükről nem történik változás, akkor érdemes másik ovi után nézni.

2016. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

első vagyok. pontosan tudom milyen, én gyerekemnek is idegrendszeri éretlensége volt, semmi ilyet nem okoz amiket te itt leírtál.

le lehet engem pontozni, meg el lehet engem hordani mindenféle gonosz embernek, de tudod az ilyenekkel van a baj mint te, a gyerekednek van valami gondja és ráfog minden mást.

próbáltad már elmagyarázni neki, hogy mit lehet és mit nem? vagy csak felteszed a kezed, hogy hát neki nem megy?

mi heti 5 fejlesztésre járunk és soha semmilyen panasz nem volt rá. de sokszor tapasztalom azt, hogy az olyanok miatt mint te, félnek az "ilyen" gyerekektől

2016. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, de mitől vagy ennyire rosszindulatú??? Ugye tudod, hogy ez pusztán az a részedről, jelentős tájékozatlansággal társulva! Vannak bizony olyan idegrendzeri eltérések, melyek határtartási problémákat, magatartási zavarokat okoznak. Két „nagyágyu” van, melyet nagyon fontos vizsgálni és szűrni! Az egyik az ADHD, melyet vizsgáltak, de valóban nem adható diagnózis 6 éves kor alatt.

A másik az ún. átható fejlődési zavarokhoz tartozó állapotok, más szóval az autizmus spektrum. Ennek a súlyos formáival sokan találkozhattatok, de az enyhe, határeseti típusokkal nagyon kevesen! Minden olyan kisgyereket, akiknél ilyen határtartási zavarok, öntörvényűség, nehezen irányíthatóság áll fenn úgy, hogy a családi háttér kiegyensúlyozott, a szülő próbál nevelni, de falakba ütközik, mindenképpen autizmusban képzett szakembernek is célszerű látnia. Sajnos a nevelési tanácsadó erre nem alkalmas, mert más a profilja. Autizmus alapitvany, vadaskert, bethesda korhaz, sote gyermekklinika, cseperedo alapitvany , korai fejlesztö rendelkezik ebben járatos szakemberrel.

Ha ezt biztonsággal ki tudták zárni, még akkor is van olyan idegrendszeri állapot, mely erre hajlamosít. A nevelés is fontos, de tudni kell, hogy milyen eszközök szükségesek, ami diagnózis nélkül nemmegy. Én elsőnek ezért megvizsgáltatnám a fenti helyek egyikén, utána lehet tovább gondolkodni.

2016. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Off: Kedves elso valaszolo: te meg pont az ellenkezo veglet vagy: azert, mert a te gyermeked konnyen kezelheto, hiaba van idegrendszeri fejletlensege, a legkevesbe sem azt jelenti, hogy minden eretlen idegrendszeru az es csak nevelesi hiba lehet, ha valakinek nehezen megy.

Lehet nektek meg olyan problemakkal kell megkuzdenetek, amikkel a kerdezonek semmi baja.


On: hiaba hosszu a kerdes, keves az info, sosem lehet ennyibol velemenyt mondani.

Ez alapjan nekem is az ovonon szaladt fel a szemoldokom: 1-2 nap alatt ilyen sarkalatos velemenyt nyilvanitani? Ez az otthon vagy a kisgesoval, vidd inkabb haza = eggyel kevesebb gyerek a csoportban, plane, ha nem egyszeru eset... nekem inkabb ez jon le.

2016. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az 3n kisfiam 3,5éves.Nem tudom hogy lenne valami feljődési éretlensége...stb.

Sajnos az enyémmel is gondok vannak az oviban.Nem mindig,de van hogy nem akar a szabálynak megfelelni,vagy nem akar felöltözni amikor kellene stb.A legnagyobb gond,hogy nem alszik egyáltalán,és nem marad csendben alvásidő alatt.Kiskora óta nagy hajcihő a délutáni alvás,gyakran 2-3órát próbáltam altatni 2évesen,de nem aludt el.Amúgy az ovónő szerint társaihoz képest sokkal okosabb,viszont vannak furcsa dolgai,ami lehet csak figyelemfelkeltésből csinál.pl olyat kérdez amit már rég tud.

Nagyon sokat foglalkozunk vele,sokat beszélgetünk,megmagyarázok neki mindent.Hisztiből sokat vett vissza.De ő nem tud egyhelyben megmaradni,nagy a mozgásigénye,öntörvényű nagyon.

Egyáltalán nem alszik nap közben az oviban.

Szóval csak azért irtam le ezt,hogy ki merem állítani,hogy nem nevelés kérdése az hogy melyik gyerek akaratosabb,vagy nehezebben kezelhetőbb.

ÉS nagyon sok múlik az óvónőkön is.Pl.Az egyik nálunk is folyton panaszkodik,drasztikusan mesél.A másik is elmondja,de legyint és azt mondja gyerek még.Pici...a dadus sem drasztikusan beszél róla,gyakran nevet ahogy meséli.Persze nem jó ez,mert aludnia kellene,vagy csendben maradni..Szóval nem mindegy milyen az ovónő.

2016. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!