Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Felelősségre vonható-e a...

Felelősségre vonható-e a szülő, ha a gyereke másnak szándékosan sérülést okoz?

Figyelt kérdés

2,5 éves gyerekre rászóltam normális hangnemben, hogy ne dobálja a homokot más gyerek arcába, erre az arcomba dobott egy követ, és sípcsonton rúgott. Apuka végig ott ült a gyerek mellett, és annyit fűzött a dologhoz, hogy ne szóljak rá más gyerekére. Az arcomon 3 napja diónyi kék folt van :-O

Nyilván a gyerek azt csinálja, amit tanult, ahogyan nevelték. De apuka nem vonható felelősségre egy ilyen eset miatt?



2017. nov. 28. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, azt írtam, hogy elhiszem, hogy nem csinált sosem ilyent a gyermeked és ismerős gyermek sem. Viszont abban senki nem lehet biztos, hogy mit NEM FOG csinálni a gyermeke a jövőben. Lehet sejteni, hogy jó neveléssel és szeretettel a megfelelő nevelési célt érjük el, de ennyi, biztosak nem lehetünk benne, márpedig te azt írtad, hogy a tiéd nem is fog soha,stb.
2017. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%

Kamu. Egy ekkora gyerek nem képes egy felnőtt arcába követ dobni (mozgásfejlődés...). Az óvodában LABDÁT dobálnak egymásnak, azzal is gondjuk van sokszor, pedig az mennyivel könnyebben dobható...

Sípcsonton rúgni sem hiszem, hogy tudna, ugyanezen oknál fogva. A labdát se találják el.

2017. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát akinek ez a normális annak fingja sincs a gyereknevelésről, ha ilyet csinálnék anyám 2 saller után cibált volna haza a játszótérről, 10 éve még senki sem szólt ha leszidtad más neveletlen kölykét.
2017. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látleletet gondolom azonnal kellett volna, bár még látszik a folt. :-(

Három gyerekem van, 7, 3.5 és 1 évesek. Nyilván a picúr még nem is tud ilyesmit tenni, de a nagyobbak soha ilyesmit szándékosan nem tettek.

Arra a vádra, hogy kamu csak azt tudom mondani, hogy nem tudom, hány gyereket láttál közelről, de baromi hülyeségeket beszélsz! :-o De az is lehet, hogy a Pető Intézetben dolgozol? :-o

Mivel az azonnali reagálást lekéstem, azóta szerencsére nem láttam a családot, így marad a tanulság, és a tapasztalat, mint nyereség...

Azért ez nagyon durva volt, annyira megdöbbentem az egészen, hogy csak összekaptam a gyerekeimet, és hazajöttem. Itthon gondolkoztam el rajta, hogy ha ne adj Isten máskor ilyen megtörténne, akkor mit kellett volna tennem.

Mondjuk nem tudom, gondolom önmaguktól nem mondták volna meg a nevüket, és mire rendőrt hívok, ezek elszelelnek :-s

Hát, senkinek nem kívánok ilyen élményt, remélem, nem látom őket többet! Talán apuka is rájött, hogy valami nem stimmel, azért nem dugják oda a képüket. Vegülis mindegy, csak béke legyen...

Még egyszer köszi a válaszokat!

2017. nov. 30. 21:14
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy persze hogy a szülő felelősségre vonható, mert 8 napon túl gyógyuló sérülés már büntetendő. Nyilván 2,5 éves nem, de a szülei igen.

És a lényeg az apuka hozzáállása. Meg is érdemelné az a nyomi, hogy feljelentsd. Milyen ember lesz abból a 2,5 évesből, ha ez a viselkedés normálisnak számít náluk!

2017. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
0%

😂😂😂😂😂😂

Dobd vissza kenyérrel!

xD

2018. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!